نحوه قرار دادن Xbox Series X یا S در حالت توسعه دهنده


کنسول های سری Xbox X و S
مایکروسافت

حالت توسعه دهنده برای Xbox Series X و S. در دسترس است. این ویژگی می تواند هر کنسولی را به یک کیت توسعه تبدیل کند. مایکروسافت آن را رسماً برای Xbox One در سال 2016 اعلام کرد. در اینجا نحوه استفاده از حالت توسعه دهنده Xbox مدرن و اینکه چرا ممکن است بخواهید وجود دارد.

حالت برنامه نویس چیست؟

مایکروسافت ابتدا اعلام کرد که ایکس باکس در طول گزارش اصلی رویداد Build 2016 ، به همراه اخباری مبنی بر اینکه Windows Universal Platform (UWP) به Xbox One می آید ، حالت توسعه دهنده را دریافت خواهد کرد.

با فعال کردن حالت Developer Console Microsoft ، می توانید برنامه های UWP را نصب و اجرا کنید. وقتی حالت برنامه نویس فعال شود ، بازی های خرده فروشی و سایر خدمات کار نمی کنند. انجام بازی ها و برنامه های خرده فروشی که از Microsoft Store بارگیری شده اند ، نیاز به راه اندازی مجدد کنسول خود دارید.

UWP مهمترین هدف مایکروسافت برای یک پلت فرم یکپارچه نرم افزاری بود که به برنامه ها اجازه می داد روی ویندوز 10 ، ویندوز 10 موبایل (ویندوز فون) ، ایکس باکس وان و هولولنز اجرا شوند. مزیت برنامه UWP این بود که برای انتقال به سیستم عامل دیگر مایکروسافت نیازی به بازنویسی نبود.

حالت Developer برای آزمایش برنامه های UWP که برنامه های UWP را از برنامه نویسان دیگر نوشته یا بارگذاری جانبی کرده اید ، ایده آل است. این قابلیت در همه کنسول های دوره Xbox One ، به علاوه Xbox Series X و S. در دسترس است. کنسول جدیدتر ، برنامه ها بهتر هستند.

چرا حالت توسعه دهنده فعال می شود؟

برای فعال کردن حالت برنامه نویس دو دلیل وجود دارد:

  1. برای سیستم عامل برنامه بنویسید و می خواهید آن را آزمایش کنید.
  2. شما یک برنامه UWP پیدا کرده اید که می خواهید روی Xbox خود نصب کنید.

اگر یک توسعه دهنده هستید ، احتمالاً از قبل پلتفرم و مزایای آن را درک کرده اید. اگر بیشتر به بارگیری جانبی برنامه های شخصی خود علاقه دارید ، احتمالاً به شبیه سازی و برنامه های دیگری که مایکروسافت در فروشگاه مایکروسافت اجازه نمی دهد نیز علاقه مند هستید.

با این حال ، حالت برنامه نویسان کاملاً رایگان نیست. برای فعال کردن آن در Xbox خود ، باید یک حساب کاربری با یک توسعه دهنده برنامه جداگانه در Microsoft Partner Center ثبت کنید (19 دلار در ایالات متحده ، اما قیمت در مناطق دیگر متفاوت است).

قیمت گذاری شرکای مایکروسافت

نمی توانید از این مرحله صرف نظر کنید زیرا باید Xbox خود را به عنوان “کنسول توسعه” به حساب Partner Center خود اضافه کنید. هیچ عیب دیگری به جز هزینه جیب ندارد. هنوز هم می توانید کنسول توسعه خود را در حالت خرده فروشی راه اندازی کنید و طبق معمول بازی کنید.

نحوه فعال سازی حالت برنامه نویس

قبل از شروع ، به Microsoft Partner Center بروید و برای حساب توسعه دهنده برنامه ثبت نام کنید. لازم نیست از اعتبارنامه موجود با حساب Xbox (مایکروسافت) موجود خود استفاده کنید. شما فقط به یک حساب برنامه نویس معتبر نیاز دارید. این یک بار هزینه است – در آینده مجبور به تمدید نیستید.

Microsoft Xbox Store را جستجو کنید

سپس Xbox را روشن کرده و Y را بر روی کنترل کننده فشار دهید تا کادر جستجو باز شود. “حالت Xbox Dev Mode” را جستجو کنید و برنامه را نصب کنید. منتظر بمانید تا بارگیری کامل شود و سپس آن را اجرا کنید. Next را انتخاب کنید تا کدی را مشاهده کنید.

کد حالت Xbox Dev

توجه داشته باشید: برنامه دیگری به نام Dev Mode Activation کاملاً برای کنسول های Xbox One طراحی شده است و با Xbox Series X یا S کار نمی کند. اگر سری X یا S دارید ، حتما برنامه Xbox Dev Mode را بارگیری کنید ، در غیر این صورت آثار.

ثبت نام حالت توسعه دهنده Xbox

قبل از رفتن به مرحله بعدی کد را یادداشت کنید. اکنون باید کنسول خود را در Microsoft Partner Center ثبت کنید. به صفحه مدیریت کنسول Xbox بروید یا روی Dev Devices کلیک کنید و سپس در کنسول های توسعه Xbox One در تنظیمات حساب کلیک کنید.

کد را در Microsoft Partner Center وارد کنید

برای افزودن کنسول جدید ، روی علامت مثبت (+) کلیک کنید و کدی را که قبلاً یادداشت کرده اید وارد کنید. پس از ارسال فرم ، Xbox شما باید حالت توسعه دهنده را فعال کند.

به حالت توسعه دهنده Xbox بروید

پس از اتمام کار ، “تغییر و راه اندازی مجدد” را انتخاب کنید تا کنسول خود را در حالت توسعه دهنده راه اندازی مجدد کنید.

وارد حالت برنامه نویس شوید و برنامه ها را نصب کنید

برای ورود به حالت توسعه دهنده ، برنامه Xbox Dev Mode را باز کنید ، گزینه Switch and Restart را انتخاب کنید و سپس منتظر راه اندازی مجدد کنسول خود باشید. هنگامی که می خواهید از حالت توسعه دهنده خارج شوید ، به Dev Home (صفحه کنترل اصلی حالت برنامه نویس) برگردید و “ترک Dev Mode” را از منوی Quick Actions انتخاب کنید.

اقدام سریع در Dev Home

وقتی برای اولین بار در حالت برنامه نویس شروع به کار می کنید ، اتصال اینترنتی نخواهید داشت. برای اتصال ، “Launch Home” را انتخاب کنید تا صفحه کنترل باز شود و برنامه تنظیمات را راه اندازی کنید. General> Network settings (تنظیمات شبکه) را انتخاب کنید و سپس شبکه خود را (بی سیم یا غیره) به صورت معمول تنظیم کنید.

نماد “Dev Home” را در داشبورد انتخاب کنید تا به آن برگردید. بعد از چند دقیقه ، اعلان Xbox Live باید به “کار” تغییر کند. آدرس IP نیز باید در قسمت Remote Access در سمت راست نشان داده شود.

تنظیمات دسترسی از راه دور در حالت توسعه دهنده Xbox

“تنظیمات دسترسی از راه دور” را انتخاب کنید و سپس نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید تا فایل ها را از طریق مرورگر احراز هویت کنید و به Xbox ارسال کنید. اگر نگران دیگران نیستید که شبکه با کنسول خود درگیر شوند ، می توانید احراز هویت را غیرفعال کنید.

خطای اتصال ایمن در Xbox Web Access را نادیده بگیرید

اکنون زمان آزمایش همه چیز است. مرورگری را در رایانه خود باز کرده و آدرس نمایش داده شده توسط Xbox خود را وارد کنید.

توجه داشته باشید: این آدرس “https: // “ارتباط امن. اگر یک “” بگذارید ، URL کار نمی کند. خطایی رخ خواهد داد که به شما اطلاع می دهد اتصال در واقع خصوصی نیست اما این بسیار خوب است. فقط دور انداختنش

رابط وب حالت Xbox Developer Mode

شما قبلاً تنظیم شده اید! برای انتقال پرونده ها ، به سادگی “افزودن” را انتخاب کنید. برای ایجاد حسابهای جعلی آزمون Xbox Live ، “افزودن کاربر” را انتخاب کنید.

محدودیت های حالت برای برنامه نویسان

حالت Developer محدودیت هایی دارد که باید از آنها آگاه باشید ، خصوصاً اگر قصد دارید برنامه های خود را توسعه دهید. حتی اگر این کار را برای اهداف شبیه سازی انجام دهید ، به دلیل محدودیت های مایکروسافت ، ممکن است با مشکلاتی روبرو شوید.

در کنسول Xbox One یا Series X یا S ، برنامه های UWP فقط به پرونده های 2 گیگابایتی یا کوچکتر دسترسی دارند. اگر برنامه ای که می خواهید از آن استفاده کنید می تواند به یک رام بزرگ یا یک فایل ویدیویی دسترسی پیدا کند ، این می تواند یک مشکل باشد. این محدودیت منحصر به حالت برنامه نویس است.

Xbox Series X Developer Home

همچنین محدودیت های سخت افزاری برای منابع سیستم وجود دارد که برنامه های UWP به آنها دسترسی دارند. حداکثر حافظه اختصاص یافته برای برنامه ها 1 گیگابایت است ، در حالی که بازی ها 5 گیگابایت دریافت می کنند. برنامه ها می توانند 2-4 هسته پردازنده را به اشتراک بگذارند و حداکثر 45 درصد GPU دارند. بازی ها می توانند از 4 هسته پردازنده اختصاصی و 2 هسته ای استفاده کنند اما به پردازنده گرافیکی دسترسی کامل دارند.

فقط برنامه های 64 بیتی (x64) مجاز است (پشتیبانی از برنامه های 32 بیتی (x86)). در حالی که برنامه ها به DirectX 11 محدود می شوند ، بازی ها دارای ویژگی های کامل DirectX 12 هستند.

می توانید حالت برنامه نویس را غیرفعال کنید

اگر می خواهید حالت Developer Mode را از کنسول خود حذف کنید ، برنامه Xbox Dev Mode را راه اندازی کرده و گزینه “Disable” را انتخاب کنید. همچنین می توانید وارد Microsoft Partner Center شوید و Xbox خود را از فهرست مدیریت کنسول Xbox حذف کنید. بازنشانی کنسول خود به حالت پیش فرض کارخانه ، حالت توسعه دهنده را نیز از بین می برد.

Xbox شما اکنون برای حالت برنامه نویس پیکربندی شده است

چه در حال نصب شبیه ساز باشید و چه در حال توسعه برنامه های خود ، اکنون می توانید هر زمان که بخواهید از حالت توسعه دهنده در Xbox خود استفاده کنید. تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که برنامه Xbox Dev Mode را راه اندازی کنید (یا برای فعال سازی حالت Dev در Xbox One ، S یا X از برنامه قدیمی استفاده کنید).


در حالی که Xbox Series X در حال پیشرفت به نسخه های خرده فروشی با بودجه زیاد است ، سری S هنوز هم وقتی صحبت از شبیه سازی می شود وزن را کاهش می دهد. درباره تفاوت های سری X و S بیشتر بدانید.
منبع: khabar-mehman.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*