نحوه مکث به روزرسانی تحت ویندوز 10


Windows Update نمایش داده می شود "به روزرسانی ها موقتاً متوقف شده اند" در ویندوز 10

ویندوز 10 هنگامی که به روزرسانی می شود به طور خودکار بارگیری و نصب می شود. برای متوقف کردن این ، می توانید فقط با چند کلیک – حتی در Windows 10 Home – به روزرسانی ها را تا 35 روز “مکث” کنید. در اینجا مواردی است که باید درباره توقف بروزرسانی ویندوز بدانید.

نحوه مکث به روزرسانی ها تا 35 روز

ابتدا صفحه تنظیمات را راه اندازی کنید. می توانید منوی Start را باز کرده و روی نماد Gear Settings کلیک کنید یا Windows + i را فشار دهید تا باز شود.

کلیک "تنظیمات" در منو

به Settings> Update & Security> Windows Update بروید.

اینجا گزینه “اعمال به روزرسانی ها به مدت 7 روز” را کلیک کنید. ویندوز در 7 روز آینده به طور خودکار به روزرسانی را بارگیری یا نصب نمی کند.

کلیک "به روزرسانی ها را به مدت 7 روز مکث کنید."

می توانید دوباره “مکث به روزرسانی ها به مدت 7 روز” را کلیک کنید تا زمان بیشتری را به دوره مکث اضافه کنید. با رسیدن به 35 روز ، گزینه خاکستری خواهد بود – این حداکثر است.

توجه داشته باشید: با پایان یافتن دوره مکث ، Windows Update قبل از اینکه به شما اجازه مکث مجدد دهد ، به طور خودکار تمام به روزرسانی های موجود را بارگیری و نصب می کند.

Windows Update ، به روزرسانی ها را نشان می دهد ، با مکث موقت مواجه می شود "از سرگیری به روزرسانی ها" دکمه.

نحوه مکث به روزرسانی ها تا یک تاریخ خاص

می توانید به روزرسانی ها را تا یک تاریخ خاص مکث کنید. در صفحه تنظیمات Windows Update ، روی Advanced Options کلیک کنید.

کلیک "گزینه های پیشرفته"

به پایین به زبانه Update Pause بروید. روی کادر “انتخاب یک تاریخ” کلیک کنید و تاریخی را که می خواهید در آن به روزرسانی ویندوز را از سر بگیرید ، انتخاب کنید.

در این لیست به پایین پیمایش کنید و در آینده می توانید تاریخی را تا 35 روز انتخاب کنید.

کلیک "تاریخ را انتخاب کنید."

توجه داشته باشید: با رسیدن تاریخ ، ویندوز قبل از اینکه به شما اجازه توقف دوباره به روزرسانی را بدهد ، به طور خودکار همه به روزرسانی های موجود را بارگیری و نصب می کند.

چگونه از بروزرسانی های عمده جلوگیری کنیم

نسخه های مدرن ویندوز 10 به شما امکان کنترل بیشتر بر روی این به روزرسانی های ویژگی های مهم را هر شش ماه یکبار توسط مایکروسافت می دهد.

ویندوز دیگر به طور خودکار این به روزرسانی ها را بارگیری و نصب نمی کند. در صورت وجود ، آنها به عنوان گزینه در صفحه Windows Update به شما داده می شوند. فقط روی «بارگیری و نصب» در زیر آن کلیک نکنید و در رایانه شما نصب نمی شود.

توجه داشته باشید: Windows Update ممکن است سرانجام این به روزرسانی ها را به طور خودکار نصب کند – به عنوان مثال ، اگر نسخه فعلی ویندوز 10 شما در آستانه پایان دوره پشتیبانی است و برای ادامه دریافت به روزرسانی های امنیتی ، رایانه شما باید به روزرسانی شود.

گزینه نصب به روزرسانی ویژگی در Windows Update.
مایکروسافت

متصل: مایکروسافت به روزرسانی های اجباری مداوم در ویندوز 10 را رها می کند

نحوه مکث به روزرسانی ها برای مدت طولانی تر

همچنین می توانید پیوندهای خود را به عنوان “اندازه گیری” علامت گذاری کنید ، کنترل بیشتری بر روی به روزرسانی ها بدست آورید. این گزینه برای ارتباطاتی است که تعداد محدودی از داده ها را برای بارگیری در اختیار دارید.

برای علامت گذاری اتصال به اندازه گیری شده ، به تنظیمات> شبکه و اینترنت بروید. “Wi-Fi” را برای بی سیم یا “Ethernet” را برای کابل انتخاب کنید. روی نام شبکه کلیک کنید و گزینه “تنظیم به عنوان اندازه گیری اتصال” را فعال کنید.

شما در حال فعال سازی هستید "به عنوان اتصال اندازه گیری شده تنظیم کنید."

برای اطمینان از اینکه Windows به طور خودکار به روزرسانی های اندازه گیری شده اتصال را بارگیری نمی کند ، به تنظیمات> به روزرسانی و امنیت> Windows Update بروید. روی گزینه “Advanced Options” کلیک کنید و مطمئن شوید که “بارگیری به روزرسانی ها از طریق اتصالات اندازه گیری شده (ممکن است هزینه اضافی اعمال شود)” روی “خاموش” تنظیم شده است.

توجه داشته باشید: Windows Update همچنان به طور خودکار به روزرسانی ها را برای اتصالات بدون اندازه گیری بارگیری می کند. به عنوان مثال ، اگر یک لپ تاپ را به شبکه Wi-Fi دیگری متصل کنید که به عنوان یک شبکه اندازه گیری شده در ویندوز علامت گذاری نشده است ، به روزرسانی بلافاصله شروع می شود.

تهیه کنید "به روزرسانی ها را از طریق پیوندهای اندازه گیری شده بارگیری کنید" خاموش است

متصل: چگونه ، کی و چرا می توان یک اتصال را همانطور که در ویندوز 10 اندازه گیری شده تنظیم کرد

برای کنترل بیشتر از قوانین گروه استفاده کنید

برای مشاغلی که خواهان کنترل بیشتر بر روی به روزرسانی ها هستند ، مایکروسافت گزینه های مختلف Windows Update for Business را ارائه می دهد که می تواند در Group Policy یا از طریق سیاست های MDM پیکربندی شود.

این خط مشی ها به نسخه حرفه ای ، شرکتی یا آموزشی ویندوز 10 نیاز دارند. این نرم افزار در اکثر رایانه ها با نرم افزار استاندارد Windows 10 Home کار نمی کند.

با این حال ، می توانید این تنظیمات را از طریق Local Group Policy Editor در رایانه Windows 10 Professional تغییر دهید و می توانید برای دسترسی به Group Policy و سایر ویژگی ها مانند رمزگذاری درایو BitLocker ، از مایکروسافت نسخه Windows 10 Professional را خریداری کنید. بنابراین اگر با سیاست های گروه احساس خوبی دارید و مایلید هزینه اضافی برای ویندوز 10 حرفه ای بپردازید ، این گزینه ها برای کاربران خانگی در دسترس است.

در Group Policy ، این گزینه ها در پیکربندی رایانه> الگوهای اداری> اجزای ویندوز> به روزرسانی ویندوز> به روزرسانی ویندوز برای تجارت وجود دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پیکربندی این تنظیمات ، اسناد رسمی Microsoft برای پیکربندی Windows Update for Business را بررسی کنید.

Windows Update for Business گزینه ها در Group Policy.

متصل: نحوه ارتقا از ویندوز 10 هوم به ویندوز 10 حرفه ای


حتماً ساعتهای فعال خود را تنظیم کنید تا ویندوز 10 برای به روزرسانی در شرایط بد آب و هوا مجدداً راه اندازی نشود. با جلوگیری از تداخل Windows Update در استفاده از رایانه ، می توانید راه اندازی مجدد را برای به روزرسانی در ساعاتی که معمولاً از رایانه استفاده می کنید ، مکث کنید.

متصل: چگونه می توان “Active Hours” را تنظیم کرد تا ویندوز 10 در هوای نامناسب دوباره راه اندازی نشود
منبع: khabar-mehman.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*