نحوه نصب آسان برنامه ها با Windows 10 Package Manager (استفاده از winstal)


مایکروسافت یک مدیر بسته جدید Windows دارد که به شما امکان می دهد برنامه های خط فرمان را نصب کنید. Mehedi Hassan’s Winstal یک برنامه وب آسان را ارائه می دهد که با استفاده از آن می توانید با چند کلیک سریع و آسان برنامه های مورد علاقه ویندوز خود را نصب کنید.

نحوه عملکرد: Winstallet و Winget توضیح داده شده اند

Windows Package Manager مایکروسافت ، که “winget” نیز نامیده می شود ، به شما امکان می دهد یک یا چند برنامه را با یک دستور سریع بارگیری و نصب کنید. تقریباً شبیه مدیر بسته لینوکس است. از اوایل نوامبر 2020 ، Windows Package Manager هنوز به صورت پیش نمایش است و هنوز در ویندوز 10 گنجانده نشده است. با این وجود ، روزی پایدار خواهد بود و در ویندوز 10 تعبیه شده است.

این خبر خوبی است ، اما بیشتر مردم نمی خواهند از خط فرمان استفاده کنند ، ترجیح می دهند برنامه های خود را با استفاده از یک رابط گرافیکی نصب کنند. این باعث می شود winstal ، یک برنامه شخص ثالث باشد. winstall که توسط مهدی حسن ایجاد شده است ، یک رابط تحت وب است که به شما امکان می دهد برنامه های مرورگر مورد علاقه خود را انتخاب کنید. وب سایت سپس به شما فرمان می دهد که برنامه های Winget به انتخاب شما را به طور خودکار نصب می کند. نیازی نیست که بدانید winget چگونه کار می کند یا خودتان دستور را بنویسید.

بسیار شبیه Ninite است اما از Windows Package Manager استفاده می کند.

در اینجا یکی از دلایل عالی بودن نصب وجود دارد: شما نیازی به نصب نرم افزار اضافی ندارید. این وب سایتی است که فرمانی را ایجاد می کند که با Windows Package Manager کار می کند. دقیقاً می توانید ببینید چه کاری در رایانه انجام می شود.

در آینده احتمالاً رابط های گرافیکی دیگری برای Windows Package Manager وجود دارد. winstal فقط اولین محبوب است.

متصل: نحوه استفاده از Windows 10 Package Manager ، “winget”

چگونه می توان برنامه های مورد علاقه خود را با winstal نصب کرد

ابتدا باید Winget را از Microsoft نصب کنید. بدون نصب Winget ، کار نمی کند. در آینده ، winget بخشی از ویندوز 10 خواهد بود و شما قادر خواهید بود از این ابزار به عنوان نصب در هر رایانه و بدون نصب استفاده کنید.

با نصب Windows Package Manager بر روی رایانه ، به وب سایت winstall بروید. با افزودن هر برنامه ای که می خواهید به اسکریپت نصب خود ، از جعبه جستجو استفاده کنید یا برنامه های محبوب و برجسته را مرور کنید.

روی برنامه هایی که می خواهید انتخاب کنید کلیک کنید

هنگامی که همه برنامه های مورد علاقه خود را در وب سایت انتخاب کردید ، روی دکمه “تولید اسکریپت” در پایین صفحه کلیک کنید.

کلیک "یک اسکریپت ایجاد کنید" دکمه

وب سایت winstall به شما فرمان مورد نیاز برای نصب برنامه های شما را نشان می دهد. لیست کامل برنامه ها را می توانید در پایین همین صفحه مشاهده کنید. می توانید هر چیزی را که نمی خواهید حذف کنید.

دستوراتی برای winget Package Manager

برای نصب آنها ، پنجره Windows Terminal ، Command Prompt یا PowerShell را باز کنید. به عنوان مثال ، می توانید بر روی دکمه Start کلیک راست کنید یا Windows + X را فشار دهید و “Windows PowerShell” را انتخاب کنید تا پنجره PowerShell باز شود. نیازی نیست که آن را به عنوان سرپرست اجرا کنید.

روی دکمه Start کلیک راست کرده و انتخاب کنید "Windows PowerShell."

دستور را از صفحه وب در وسط خط فرمان کپی و جایگذاری کنید و Enter را فشار دهید. (اگر از PowerShell استفاده می کنید ، حتماً “نمایش اسکریپت PowerShell” را در وب سایت انتخاب کنید.)

در صورت تمایل می توانید یک فایل .bat یا .ps1 را نیز بارگیری کنید. این یک فایل اسکریپت است که با دوبار کلیک روی دستور نمایش داده شده در صفحه ، به طور خودکار اجرا می شود.

در پنجره PowerShell نرم افزار را با winget نصب کنید.

تمام شد – Windows Package Manager به طور خودکار برنامه های انتخاب شده را در خط فرمان نصب می کند. می توانید مانند هر برنامه دیگری از پنجره کنترل استاندارد یا تنظیمات ، آنها را حذف نصب کنید.

متصل: ترمینال جدید ویندوز آماده است. به همین دلیل شگفت انگیز است


وب سایت winstall دارای ویژگی های مفید دیگری است ، از جمله امکان ایجاد بسته های شخصی برای توزیع آسان برنامه های مورد علاقه خود در دیگران.

مدت هاست که به دنبال یک مدیر بسته مناسب ویندوز هستیم و از اینکه می بینیم جامعه توسعه دهندگان ویندوز در آینده چه راه حل های گرافیکی دیگری ایجاد می کند ، بسیار هیجان زده هستیم.
منبع: khabar-mehman.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*