نحوه نصب شبیه ساز RetroArch در Xbox Series X یا S


دسته ای از کنترل کننده ها برای بازی های ویدیویی یکپارچهسازی با سیستمعامل.
robtek / Shutterstock

به لطف حالت توسعه دهنده Xbox S و X ، می توانید شبیه سازهایی مانند RetroArch نصب کنید. Xbox Series X یا S خود را به یک بازی یکپارچهسازی با سیستمعامل تبدیل کنید و از PS2 ، GameCube ، Dreamcast و موارد دیگر تقلید کنید ، بدون اینکه توانایی شما در انجام بازی های خرده فروشی تأثیری داشته باشد.

ابتدا حالت برنامه نویس را فعال کنید

اولین کاری که باید انجام دهید این است که Developer Mode را در Xbox خود فعال کنید. برای انجام این کار ، شما به یک حساب برنامه نویس Microsoft Partner پولی نیاز دارید. برای این کار هزینه یکبار مصرف 19 دلار لازم است (قیمت از منطقه ای به منطقه دیگر متفاوت است). پس از فعال کردن حساب خود ، می توانید Xbox خود را به عنوان کنسول توسعه دهنده اضافه کنید.

متصل: نحوه قرار دادن Xbox Series X یا S در حالت توسعه دهنده

Microsoft Xbox Store را جستجو کنید

با یک حساب برنامه نویس معتبر ، می توانید برنامه Xbox Dev Mode را بارگیری کنید ، کنسول خود را در Partner Center فعال کرده و سپس در حالت برنامه نویس دوباره راه اندازی کنید. از آنجا ، فقط مسئله پیکربندی اتصال شبکه و سپس دسترسی به رابط وب Xbox Developer Mode از طریق مرورگر است.

برای این راهنما ، فرض خواهیم کرد که شما مراحل نصب کامل را به پایان رسانده اید و کنسول شما از قبل در حالت برنامه نویس در حال اجرا است.

نصب شبیه ساز RetroArch

RetroArch یک شبیه ساز است که تقریباً روی هر سیستم عامل اجرا می شود و دارای یک بسته UWP است که فقط برای Xbox One ساخته شده است (هر دو سری X و S به عنوان یک پسوند). این شبیه ساز چند سیستمه از افزونه ها یا “هسته” ها برای گسترش پشتیبانی از بسیاری از سیستم های مختلف استفاده می کند. می توانید هسته های مورد نظر خود را انتخاب کنید و برای عملکرد بهتر بین آنها جابجا شوید.

RetroArch به شما امکان می دهد از طیف گسترده ای از سیستم عامل ها مستقیماً روی Xbox خود بازی کنید. این شامل ماشین های بازی ، کنسول های یکپارچهسازی با سیستمعامل (مانند SNES و Genesis) ، دستگاه های دستی مدرن (مانند PSP) و کنسول های سه بعدی خانگی اولیه (مانند Sony PlayStation ، Nintendo N64 و Sega Dreamcast) است.

برای شروع ، ابتدا باید RetroArch را بارگیری و نصب کنید. در رایانه خود ، فقط به صفحه بارگیری RetroArch بروید و نسخه Xbox One و فایل وابستگی بسته Windows Runtime Package Microsoft Visual C ++ 2015 را دریافت کنید.

سپس با مراجعه به آدرس وب موجود در برگه Remote Access در Dev Home در کنسول خود ، رابط وب Xbox Developer Mode را باز کنید.

برنامه UWP را اجرا کنید

برای دسترسی به رابط بارگذاری پرونده ، “افزودن” را در صفحه اصلی انتخاب کنید ، سپس فایل APPXBUNDLE را که بارگیری کرده اید بکشید و رها کنید (یا “انتخاب پرونده” را کلیک کنید و آن را پیدا کنید) “بعدی” را انتخاب کنید و سپس فایل وابستگی بارگیری شده را پیدا کنید.

روی “شروع” کلیک کنید ، منتظر بمانید تا فرآیند به پایان برسد ، و پس از انتقال همه چیز “انجام شده” را انتخاب کنید.

وابستگی های UWP را نصب کنید

اکنون ، در بخش Dev Home ، باید RetroArch را ببینید که در برنامه ها و بازی های موجود با عنوان “کار نمی کند” ذکر شده است. آن را برجسته کنید ، روی دکمه Views در کنترل کننده خود کلیک کنید (هر دو مربع) و سپس “مشاهده جزئیات” را انتخاب کنید. در این منو ، منوی کشویی “Application Type” را به “Game” تغییر دهید.

اولین بوت RetroArch

برای شروع RetroArch از این منو خارج شده و A را فشار دهید. در صورت درخواست ورود به سیستم ، اطلاعات حساب Xbox Live خود را وارد کنید ، اگر قبلاً این کار را نکرده اید.

راه اندازی RetroArch

پس از نصب و اجرای RetroArch بر روی کنسول خود ، می توانید تنظیمات شبیه ساز را تکمیل کرده ، چند ROM اضافه کرده و برخی از بازی ها را شروع کنید. پیش از پرش ، چند کار وجود دارد که احتمالاً می خواهید انجام دهید.

رابط RetroArch بر اساس نوار X-media سونی ساخته شده است. این اولین بار در PS3 و بعدا در PS4 ظاهر شد. منوهای افقی و عمودی وجود دارد ، اما هنگام اجرای نسخه UWP RetroArch نمادهای نمایانگر منوی افقی را مشاهده نخواهید کرد.

پس از بارگیری رابط ، چپ و راست صفحه d را فشار دهید تا سایر گزینه ها را مشاهده کنید.

دارایی های RetroArch را به روز کنید

با نصب دارایی های از دست رفته و تغییر درایور ویدیو ، می توانید این مشکل را برطرف کنید. برای این کار ، “Main Menu” را در گوشه بالا سمت چپ انتخاب کنید ، به پایین “Online Updator” رفته و سپس “Update Assets” را انتخاب کنید. در حالی که آنجا هستید ، همچنین می توانید پرونده های اطلاعات اولیه ، نمایه کنترل کننده ، پایگاه داده ، پوشش و هر چیز دیگری را که نیاز دارید به روز کنید.

پس از اتمام این روند ، یک صفحه سیاه ظاهر می شود و منو بارگیری می شود.

اکنون باید ترکیبی از کلید را تعریف کنید که به شما امکان دسترسی به منوی مکث در بازی را بدهد. برای این کار ، به سادگی به “منوی اصلی” برگردید و به صورت افقی پیمایش کنید تا “تنظیمات” را در بالا سمت چپ انتخاب کنید.

یک میانبر را به منوی میانبر اختصاص دهید

به پایین “ورود” بروید و “کلیدهای میانبر” را انتخاب کنید. میانبر “Menu Toggle Gamepad Combo” را با فشار دادن چپ و راست روی صفحه pad مشخص کنید تا زمانی که یک میانبر برای شما کار می کند (“شروع + انتخاب” یا “R3 + L3” گزینه های خوبی هستند).

نمادهای منوی RetroArch

در آخر ، با بازگشت به فهرست اصلی و انتخاب پرونده پیکربندی ، تنظیمات خود را ذخیره کنید. روی “ذخیره جریان پیکربندی” کلیک کنید و سپس از RetroArch خارج شوید و بارگیری مجدد کنید. سپس باید یک رابط کاربری بسیار تمیزتر با تمام نمادهای قابل مشاهده مشاهده کنید.

پرونده های ROM و BIOS را اضافه کنید

ROM ها باید به پوشه Downloads در فضای دیسک محلی که توسط RetroArch قابل دسترسی است ، بروند. برای این کار ، Xbox Device Portal را در مرورگر رایانه خود باز کنید و روی File Explorer کلیک کنید. به LocalAppData> RetroArch> LocalState> Downloads بروید و سپس از ابزار انتخاب فایل در پایین برای افزودن ROM هایی که به طور قانونی خریداری کرده اید استفاده کنید.

توجه: به یاد داشته باشید که هنگام دستیابی به پرونده های ROM و BIOS از تمام قوانین قابل اجرا پیروی کنید. یک استاد حقوق تجزیه و تحلیل دقیق قانونی بودن تقلید از بازی های ویدیویی یکپارچه را در اختیار ما قرار داد.

امکان افزودن ROM به دستگاه خارجی وجود دارد ، اما متأسفانه به دلیل خلق و خوی RetroArch در فرم برنامه UWP ، ما نتوانستیم در حین آزمایش این کار را انجام دهیم.

شما باید تمام پرونده های BIOS مورد نظر برای استفاده را در پوشه LocalAppData> RetroArch> LocalState> System قرار دهید.

ROM را در RetroArch بارگذاری کنید

متصل: آیا همیشه بارگیری بازی های ویدیویی یکپارچه با ROM قانونی است؟

من دارم بازی می کنم

برای انجام یک بازی ، “Load Core” را در “منوی اصلی” انتخاب کنید. حتما هسته ای را انتخاب کنید که با نوع سیستمی که بازی می کنید مطابقت داشته باشد. شاید لازم باشد کمی تحقیق کنید تا بفهمید کدام یک برای شغل شما بهترین هستند.

با انتخاب هسته ، “بارگذاری محتوا” را در “منوی اصلی” انتخاب کنید تا پرونده ROM خود را پیدا کنید. فشار دهید A را فشار دهید تا پرونده ROM شما بارگیری شود. در آینده می توانید فایل هسته و ROM خود را در فهرست تاریخچه پیدا کنید.

تاریخچه RetroArch

برای مکث در بازی ، ذخیره وضعیت بازی یا بازگشت به فهرست اصلی RetroArch ، از میانبر صفحه کلید که قبلاً تعریف شده استفاده کنید. از آنجا همچنین می توانید از RetroArch خارج شوید. برای بازگشت به حالت خرده فروشی ، کافیست “Dev Dev Mode” را از منوی “Quick Actions” در Dev Home انتخاب کنید.

هنوز هم بهترین سازگاری عقب مانده است

سری X و S ایکس باکس نه تنها بهترین سازگاری عقب مانده این نسل را دارند ، بلکه ماشین های شبیه سازی فوق العاده قدرتمندی نیز هستند. از آنجا که این نسخه از RetroArch در کانون توجهات قرار گرفته است ، امیدواریم توسعه دهندگان در آینده کمی بیشتر به ساخت UWP توجه کنند.

RetroArch مهم نیست که چند سیستم را شبیه سازی کنید ، مهم نیست که آن را روی کدام سیستم اجرا کنید. اگر علاقه مند هستید ، چیزهای بیشتری برای یادگیری وجود دارد که به شما کمک می کند از RetroArch بیشترین بهره را ببرید.

متصل: نحوه تنظیم RetroArch ، شبیه ساز Ultimate All-in-One Retro Games
منبع: khabar-mehman.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*