نحوه پنهان کردن یا نمایش خودکار نوار منوی Mac


خاموش پاتاک

نوار منوی Mac دائمی است. با منوها ، مرکز کنترل و برنامه های کمکی همیشه در بالای صفحه در دسترس است. اما لزوماً اینگونه نیست. در اینجا نحوه پنهان کردن یا نمایش خودکار نوار منوی Mac وجود دارد.

آسانترین راه برای بازگرداندن فضای فضای صفحه Mac (غیر از مخفی کردن Dock) مخفی کردن خود نوار منو است. پس از پنهان شدن ، همچنان می توانید با حرکت دادن مکان نما به بالای صفحه به آن دسترسی پیدا کنید.

نوار منو در macOS Big Sur

برای فعال کردن نوار منوی پنهان کردن خودکار ، روی نماد Apple کلیک کنید و سپس گزینه “System Preferences” را انتخاب کنید.

System Preferences را از فهرست Big Sur اپل انتخاب کنید

اگر از macOS Big Sur یا بالاتر استفاده می کنید ، گزینه “Dock & Menu Bar” را انتخاب کنید. اگر از macOS Catalina یا قدیمی تر استفاده می کنید ، گزینه “General” را انتخاب کنید.

روی Dock & Menu Bar در System Preferences کلیک کنید

از برگه “نوار منو” ، روی کادر تأیید کنار لیست “پنهان کردن و نمایش خودکار نوار منو” کلیک کنید. اگر از macOS Catalina یا پایین تر استفاده می کنید ، این گزینه را در بخش Appearance پیدا خواهید کرد.

برای نمایش یا پنهان کردن خودکار نوار منو کلیک کنید

اکنون نوار منو از صفحه شما محو می شود.

Mac با نوار منوی مخفی

می توانید مکان نما را به بالای صفحه منتقل کنید یا از ترکیب کلید Fn + Control + F2 برای نمایش موقت نوار منو استفاده کنید. با این حال ، اگر می خواهید به طور مداوم نوار منو نشان داده شود ، به تنظیمات برگزیده سیستم برگردید و گزینه “مخفی کردن و نمایش خودکار نوار منو” را غیرفعال کنید.


اکنون که فضای صفحه نمایش بیشتری دارید ، در اینجا هفت تنظیمات Mac برای افزایش عملکرد شما آورده شده است.

متصل: 7 تغییر در macOS برای افزایش بهره وری شما
منبع: khabar-mehman.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*