نحوه گسترش Xbox Series X | ذخیره سازی S


مایکروسافت

Xbox Series X با یک درایو داخلی 1 ترابایتی ارائه می شود ، در حالی که Series S در عوض شامل 500 گیگابایت گیگابایت است. بعد از بارگیری چند بازی ، ممکن است متوجه شوید که کنسول شما دیگر فضای کافی ندارد. در اینجا چند روش وجود دارد که می توانید با راه حل برای هر بودجه فضای بیشتری را اضافه کنید.

این همه فضا چه استفاده ای می کند؟

خواه لپ تاپ ، تبلت یا کنسول بازی کاملاً جدیدی بخرید ، فایلهای سیستم همیشه با ظرفیت تبلیغی دستگاه خورده می شوند.

Xbox Series X 499 دلاری با یک NVMe SSD داخلی 1 ترابایتی ارائه می شود که پس از خواندن پرونده های سیستم ، حدود 800 گیگابایت فضای قابل استفاده دارد. سری S 299 دلاری دارای همان دستگاه nippe است ، با این تفاوت که نیمی از اندازه آن است ، فقط یکبار آن را به برق وصل کنید ، تقریباً 360 گیگابایت فضای آزاد دارد.

Xbox Series X و Series S.
مایکروسافت

همانطور که ویندوز فضای دستگاه داخلی رایانه شما را اشغال می کند ، سیستم عاملی که کنسول های مایکروسافت را روشن می کند نیز همین کار را می کند. به طور خاص ، قابلیتی به نام Quick Resume برای رانندگی به فضای زیادی نیاز دارد. به Xbox شما این امکان را می دهد تا وضعیت بازی را حفظ کند تا بتوانید از هرجایی که توقف کردید از سر بگیرید. این فضای کمی را اشغال می کند زیرا به Xbox شما نیاز دارد تا برای بارگیری بعدی ، عکسی از هر آنچه که از RAM بازی می کنید را روی SSD داخلی ذخیره کنید.

اگر هنوز ایکس باکس جدیدی خریداری نکرده اید ، ممکن است بخواهید اختلافات موجود در فضای تصمیم را در تصمیم خرید خود در نظر بگیرید. گرچه سری X 200 دلار گرانتر است ، کارت رسمی توسعه SSD 219 دلار قیمت دارد. ممکن است منطقی باشد که نسبت به سری X ، کیف پول خود را بیشتر کنید ، زیرا فضای شما دو برابر بیشتر و بیشتر خواهد بود. کنسول قدرتمند

مهم نیست که کدام کنسول یا بودجه دارید ، باید بتوانید به راحتی فضای ذخیره سازی خود را بدون شکستن بانک گسترش دهید.

سری X چیست | S و بازی های بهینه شده؟

سری X و S هر دو موتور قدرتمندی با سازگاری به عقب هستند. این بدان معنی است که آنها از سازگاری با همه عناوین Xbox One ، بیش از 500 عنوان Xbox 360 و تعداد انگشت شماری از بازی های اصلی Xbox (با اضافه شدن بیشتر در همه زمان ها) پشتیبانی می کنند. اما همه بازی ها را نمی توان از انواع مخازن راه اندازی کرد.

Xbox سری X اسلات توسعه فضای ذخیره سازی.
مایکروسافت

به عنوان مثال ، بازی هایی که به طور خاص برای کنسول های X و S Xbox جدید طراحی شده اند فقط از طریق دستگاه داخلی NVMe یا از طریق کارت توسعه Seagate قابل پخش هستند.

به همین ترتیب ، بازی هایی که برای سری X و S بهینه شده اند ، مانند Forza Horizon 4 و سرعت 5، بهبود عملکرد بستگی به SSD داخلی دارد. این بدان معنی است که آنها فقط از طریق دستگاه داخلی NVMe یا پسوند Seagate قابل اجرا هستند. بازی های بهینه شده در فروشگاه مایکروسافت به این صورت برچسب گذاری شده اند.

متصل: Xbox Series X و S چقدر به عقب سازگار هستند؟

گزینه 1: کارت توسعه Seagate Storage 1TB

توجه داشته باشید: بدون محدودیت

از آنجا که SSD های NVMe بسیار کوچک هستند ، مایکروسافت سیستم گسترش حافظه ذخیره سازی خود به سبک کارت حافظه را با شکاف پشت هر کنسول انتخاب کرده است. تاکنون فقط کارت توسعه Seagate Storage 1TB (219.99 دلار) در دسترس است تا ظرفیت کنسول شما را افزایش دهد.

کارت توسعه Seagate برای Xbox Series X و S.
مایکروسافت

این سریعترین (و گرانترین) گزینه توسعه است ، زیرا از همان دستگاه داخل کنسول استفاده می کند. برای انجام هر بازی که می خواهید نصب کنید ، از جمله جدیدترین سری X و S و بازی های بهینه شده که به سرعت خواندن و نوشتن سریع در معماری Microsoft Velocity نیاز دارند ، به اندازه کافی سریع است.

استفاده از رابط نسبتاً جدید نسل چهارم PCI express (PCIe) و تصمیم مایکروسافت برای استفاده از یک رابط اختراع شده احتمالاً قیمت را به مراتب بالاتر می برد. توجه داشته باشید که این اولین کارت در نوع خود از شرکت مایکروسافت است. طبق گزارش The Verge ، در آینده این شرکت قصد دارد اندازه های مختلف را از تامین کنندگان مختلف ارائه دهد.

گزینه 2: SSD های خارجی SATA / USB

توجه داشته باشید: نمی توان از آن برای بازی Xbox Series X یا S یا بازی های بهینه شده که به معماری سرعت متکی هستند استفاده کرد.

اگر در حال حاضر نمی توانید کارت توسعه رسمی تهیه کنید ، اما هنوز چیزی سریع می خواهید ، یک SSD خارجی در نظر بگیرید. آنها دقیقاً مانند یک هارد اکسترنال استاندارد هستند با این تفاوت که از SSD برای سرعت خواندن و نوشتن بهتر نیز استفاده می کنند. همچنین احتمال خرابی آنها بسیار کمتر است زیرا از قطعات متحرک استفاده نمی کنند.

SSD USB خارجی سامسونگ.
سامسونگ

بسته به سرعت دستگاه ، یک SSD خارجی 1 ترابایتی حدود 150 دلار برای شما هزینه دارد ، با گزینه هایی مانند WD 1TB My Passport با استفاده از NVMe سرعت نوشتن در حدود 1 گیگابایت در ثانیه است. اگر چیزی مانند Samsung T5 را انتخاب کنید که محدود به 540 مگابایت در ثانیه است ، می توانید پس انداز کنید.

متأسفانه ، شما نمی توانید از یک USB خارجی از طریق USB برای پخش عناوین بهینه شده Xbox Series X و S استفاده کنید که متکی به معماری Velocity هستند. متأسفانه ، دستگاه های خارجی فقط به سرعت NVMe داخلی مایکروسافت نیستند. همچنین برای پورت های USB 3.1 gen 1 که برای اتصال دستگاه های خارجی استفاده می شود مانعی وجود دارد.

اما خبرهای خوبی هم هست! می توانید از یک دستگاه خارجی به عنوان ذخیره سازی برای بازی های بهینه شده استفاده کنید. به شما این امکان را می دهد که بازی های Xbox Series X یا S-optimized را در دستگاه خارجی خود کپی کرده و سپس پس از آماده شدن برای بازی ، آنها را به عقب انتقال دهید. به این ترتیب دیگر مجبور به بارگیری مجدد همان بازی نخواهید بود ، اگر اتصال اینترنت کند یا محدودیت داده داشته باشید بسیار مفید است.

بازی های Xbox One ، Xbox 360 و Xbox اصلی از یک SSD متصل شده از طریق USB به خوبی کار خواهند کرد. حتی پیشرفت های بزرگی در سرعت آخرین بازی های نسل مشاهده خواهید کرد. در حقیقت ، برخی سریع بارگیری می شوند به طوری که دیگر وقت نخواهید داشت که نکات موجود در صفحه بوت را بخوانید (ما شما را تحت نظر داریم ، جادوگر 3)

https://www.youtube.com/watch؟v=7y-Fy1Q2O2k

طبق آزمایشات انجام شده توسط Digital Foundry ، یک SSD داخلی با اتصال خوب SATA به-USB عملکرد کمی بهتر از SSD استاندارد و همه در یک که مستقیماً از طریق USB متصل می شود ، عمل می کند. با این حال ، این فقط در چند تست شارژ فقط برای چند ثانیه بود.

گزینه 3: هارد اکسترنال USB 3.0

توجه داشته باشید: چرخ دنده های جدیدترین نسل. نمی توان از آن برای پخش Xbox Series X و S یا بازی های بهینه شده که به معماری سرعت متکی هستند استفاده کرد.

سرانجام ، ارزان ترین و کندترین گزینه وجود دارد: یک هارد دیسک اکسترنال. مایکروسافت به دستگاه 128 گیگابایت یا بزرگتر و استفاده از USB 3.0 یا بالاتر نیاز دارد. اگر می توانید سرعت انتقال و زمان بوت را کنترل کنید ، یک هارددیسک اکسترنال گزینه مناسبی است.

هارد اکسترنال Seagate Xbox
سیگیت

هارد دیسک های مکانیکی کند ، مستعد خرابی و ارزان قیمت هستند. یافتن یک معامله برای چیزی مانند یک درایو قابل حمل 2 ترابایتی Seagate با قیمتی معادل 50 دلار یا 4 ترابایتی بزرگتر WD_Black Game Drive با قیمتی در حدود 120 دلار غیرمعمول نیست. با این وجود سوزاندن هارد دیسک مکانیکی نسبت به هارد اکسترنال حدود سه برابر بیشتر طول می کشد. NVMe SSD و دو برابر شدن یک SSD خارجی که از طریق SATA به مبدل USB متصل است.

علاوه بر این ، نمی توانید Xbox Series X و S جدید یا بازی های بهینه شده را مستقیماً از روی هارد دیسک خود انجام دهید ، زیرا آنها به سرعت خواندن و نوشتن بسیار بیشتری نیاز دارند. سردخانه بهترین استفاده برای این نوع دستگاه ها است. با این کار می توانید بدون نیاز به بارگیری مجدد بازی ها ، هنگامی که می خواهید بازی کنید ، آنها را از دستگاه داخلی جابجا کنید.

اگر مشکلی ندارید که آخرین زمان بوت شدن آخرین نسل را تحمل کنید ، حتی می توانید عناوین Xbox One ، Xbox 360 و اصلی Xbox را مستقیماً از روی یک هارد اکسترنال بازی کنید. با این حال ، توصیه می کنیم ابتدا آنها را در دستگاه داخلی کپی کنید – افزایش اضافه شده به زمان راه اندازی و عملکرد می تواند تحولی برای برخی از عناوین باشد.

کپی به دستگاههای خارجی

در قسمت پشت Xbox Series X و S دو درگاه USB 3.1 gen 1 Type-A وجود دارد که باید برای اتصال هر دستگاه خارجی که قصد استفاده از آن را دارید استفاده شود. ابتدا Xbox خود را روشن کرده و سپس دستگاه را متصل کنید. سپس باید یک صفحه در صفحه مشاهده کنید که قالب دستگاه را نشان می دهد ، که محتوای آن را پاک می کند و برای استفاده توسط سیستم آماده می شود.

پس از قالب بندی دستگاه ، می توانید از آن برای ذخیره اطلاعات استفاده کنید. به طور پیش فرض ، تمام بازی های جدید بر روی دستگاه داخلی NVMe (یا در صورت داشتن یک برنامه افزودنی خارجی Seagate) نصب می شوند. از آنجا ، باید بازی های خود را با استفاده از ابزارهای مدیریت فایل در دستگاه های خارجی کپی کنید.

 "مدیریت دستگاه های ذخیره سازی" صفحه X X Series X.

برای این کار ، Xbox خود را روشن کرده و سپس دکمه Xbox را در کنترل فشار دهید. با استفاده از دکمه های LB و RB به زبانه “Profile and System” بروید ، سپس “Settings” را انتخاب کنید. به پایین به پایین تنظیمات بروید و سپس حافظه را انتخاب کنید. در اینجا تمام دستگاه های متصل شده و ظرفیت کل آنها را مشاهده خواهید کرد. دستگاه خود را انتخاب کنید و سپس “انتقال” یا “کپی” را انتخاب کنید.

بازی را که می خواهید منتقل کنید انتخاب کنید (می توانید بیش از یک مورد را انتخاب کنید). اگر بیش از یک دستگاه خارجی دارید ، مطمئن شوید که مقصد “انتقال به” درست است.

در آخر ، “Move Selected” را انتخاب کنید تا مراحل شروع شود. می توانید از طریق همین مراحل بازی ها را به دستگاه داخلی کپی کنید – فقط دستگاه خارجی را به جای دستگاه داخلی انتخاب کنید.

یک راه حل برای هر بودجه

افزونه NVMe مایکروسافت ممکن است گران باشد ، اما روش این شرکت برای ذخیره سازی خارجی بسیار کاربرپسند است. توانایی کپی و ذخیره سری X و S و بازی های بهینه شده بر روی هارد دیسک شما باعث می شود در صورت چند دقیقه انتظار اضافی ، نیازی به انصراف از برنامه داخلی نیست.

اگر هنوز مطمئن نیستید که چه کاری باید انجام دهید ، تهیه SSD خارجی را در نظر بگیرید. این یک ارزش مناسب برای پول است و میزان انتقال را در مقایسه با یک هارد دیسک استاندارد به طور قابل توجهی بهبود می بخشد. بازی های قدیمی هنوز به سرعت بارگیری می شوند و زمان انتقال سری X و S و بازی های بهینه شده خیلی دردناک نخواهد بود.

آیا شما هم به دنبال یک تلویزیون نسل بعدی هستید تا ایکس باکس جدید شما واقعاً بدرخشد؟ ببینید هنگام خرید تلویزیون مخصوص بازی به دنبال چه چیزی بگردید.
منبع: khabar-mehman.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*