پوسته های اندروید چیست؟


رابط کاربری Samsung One UI و Google Pixel UI
سامسونگ / گوگل

آیا تا به حال توجه کرده اید که اندروید در تلفن سامسونگ به نظر نمی رسد در تلفن Google Pixel اندروید باشد؟ هر دو از سیستم عامل یکسانی استفاده می کنند اما کاملاً متفاوت به نظر می رسند. معامله با آن چیست؟

سازندگان دستگاه های اندرویدی عاشق پوسته هستند

همه دستگاه های اندروید یکسان به نظر نمی رسند ، اما ما فقط در مورد ظاهر سخت افزار صحبت نمی کنیم. بسیاری از تولیدکنندگانی که دستگاه های اندرویدی تولید می کنند از “پوسته” های خود برای منحصر به فرد نشان دادن سیستم عامل استفاده می کنند.

چند نکته وجود دارد که باید قبل از اینکه به طور خاص در پوسته فرو بروید ، در مورد Android بدانید. ما دقیقاً توضیح خواهیم داد که پوست چیست ، چرا تولیدکنندگان حق تغییر اندروید را دارند و معنی آن برای کل اکوسیستم اندروید چیست.

Android Stock چیست؟

قبل از اینکه به پوسته ها بپردازیم ، درک اصول سیستم عامل مهم است. اندروید یک سیستم عامل منبع باز است که توسط گوگل ساخته شده است. قسمت منبع باز همان چیزی است که پوسته های اندروید را امکان پذیر می کند.

Google تغییرات و به روزرسانی هایی را در Android انجام می دهد و سپس کد منبع را در پروژه منبع باز Android (AOSP) آزاد می کند. این کد اصلی همان چیزی است که بسیاری آن را اندروید “سهام” یا “وانیلی” می نامند زیرا این یک نسخه بسیار برهنه است.

اندروید اکشن 11
اندروید 11 از AOSP. XDA

تولیدکنندگانی مانند سامسونگ ، ال جی ، وان پلاس و دیگران با اندروید سهام شروع می کنند. با این حال ، از آنجا که کد آندروید منبع باز است ، می توانند آن را به دلخواه تغییر دهند. با این حال ، اگر آنها می خواهند برنامه ها و سرویس های Google را در دستگاه های خود قرار دهند ، ابتدا باید چندین مورد را برآورده کنند.

وقتی نسخه جدیدی از Android منتشر می شود ، تولیدکنندگان باید آن را سفارشی کرده و به دستگاه های خود بفرستند. Google مسئول بروزرسانی همه دستگاه های Android نیست. اندروید سهام فقط یک نقطه شروع است که شرکت های دیگر می توانند بر اساس آن کار کنند.

پوسته اندروید چیست؟

پوسته اندروید به راحتی به عنوان نسخه اصلاح شده اندروید توصیف می شود. در اینجا برخی از محبوب ترین پوسته های Android وجود دارد:

  • Samsung One UI
  • رابط کاربری Google Pixel
  • OnePlus OxygenOS
  • شیائومی MIUI
  • LG UX
  • رابط کاربری HTC Sense

در مورد پوسته های Android سطوح مختلفی برای اصلاح وجود دارد. به عنوان مثال ، دستگاه های Google Pixel با Android کار نمی کنند ، اما رابط کاربری Google (UI) کاملاً کم است. از طرف دیگر دستگاه های Samsung Galaxy با One UI کار می کنند و کاملا متفاوت از Android استاندارد هستند.

اما نکته اینجاست: پوسته های اندروید در واقع فراتر از پوسته هستند. همه آنها در واقع نسخه منحصر به فردی از سیستم عامل اندروید هستند.

samsung one ui 2
Samsung One UI 2. سامسونگ

Samsung UI سامسونگ احتمالاً پرکاربردترین پوست اندروید است. همه چیز از منوی تنظیمات و صفحه قفل گرفته تا اعلان لمسی به نوعی سفارشی می شود. این مورد در اکثر پوسته های اندروید وجود دارد – قابل توجه ترین تنظیمات روی سطح است.

با این حال ، چرم فراتر از زیبایی است. تلفن های سامسونگ از ویژگی های نرم افزاری بسیاری برخوردار هستند که در دستگاه های دیگر مشاهده نخواهید کرد. به عنوان مثال ، Samsung Galaxy Fold از ویژگی های سفارشی بسیاری برای نمایش تاشو برخوردار است. چرم ها به تولیدکننده این امکان را می دهند که نه تنها ظاهر را شخصی سازی کند ، بلکه ویژگی های خاصی را نیز برای تمایز دستگاه های خود به آن اضافه کند.

اکسیژن های وان پلاس
OnePlus OxygenOS 11. وان پلاس

همانطور که در بالا ذکر شد ، اگر می خواهند فروشگاه Google Play و سایر سرویس های Google را در دستگاههای خود قرار دهند ، تولیدکنندگان باید شرایط خاصی را داشته باشند. Google این شرایط را تنظیم می کند تا برنامه های Android به طور مداوم در پوسته های مختلف اجرا شوند.

به همین دلیل دستگاه های اندرویدی همراه با سرویس های Google معمولاً به همین روش کار می کنند. ممکن است بسیار متفاوت به نظر برسند ، اما در بیشتر موارد همه چیز همانجایی خواهد بود که انتظار دارید باشد. این همچنین بدان معنی است که اگر از تلفن Samsung Galaxy One UI به OnePlus با OxygenOS تبدیل شوید ، همه برنامه های شما همچنان ادامه خواهند داشت.

نتیجه گیری اصلی در اینجا این است که پوسته اندروید فقط یک نسخه اصلاح شده از سیستم عامل اندروید است. با این حال ، اگر دستگاه Android شامل سرویسهای Google باشد ، این تغییرات فقط تاکنون امکان پذیر است.

آیا به روزرسانی های پوستی اندروید را کند می کند؟

وقتی نوبت به روزرسانی به موقع می رسد ، پوسته ها اغلب مورد بحث هستند. بسیاری از دستگاه های Android آخرین به روزرسانی ها را تا چند ماه پس از انتشار Google دریافت نمی کنند. اما آیا پوست ها مقصر این مشکل هستند؟ خوب ، چیزی شبیه به

همانطور که در بالا توضیح داده شد ، وقتی Google به روزرسانی Android را منتشر می کند ، این شرکت کد منبع را با Android Open Project Project به اشتراک می گذارد. سپس تولیدکنندگان دستگاه باید اصلاحات سفارشی خود را انجام داده و به دستگاه های خود بفرستند.

رابط کاربری آندروید 11 پیکسل
رابط کاربری Google Pixel. گوگل

Google در اینجا یک مزیت دارد زیرا باعث می شود دستگاه های Pixel تغییر کند و تغییرات نرم افزاری حداقل باشد. برای Google آسان است که جدیدترین به روزرسانی ها را به دستگاه های Pixel به محض دسترسی ارسال کند. با این حال تولیدکنندگانی مانند سامسونگ هنوز کارهایی برای انجام دادن دارند.

بیشتر از پوست عمیق

پوسته های اندروید بیش از پوسته ها هستند. سعی کنید به اندازه نسخه “پوستی” که استفاده می کنید به شماره نسخه اندروید فکر نکنید. دستگاه سامسونگ شما ممکن است آخرین نسخه اندروید را نداشته باشد ، اما احتمال دارد آخرین نسخه One UI سامسونگ را داشته باشد.

به عنوان مثال ، دستگاه های آمازون با بسیاری از نسخه های اندروید عقب هستند ، اما هیچ کس اهمیتی نمی دهد. علاقه مردم به داشتن آخرین نسخه Fire OS بیش از آخرین نسخه Android است. مفید است که به یک روش UI ، OxygenOS و سایر پوسته ها فکر کنید.

اگر همیشه در اسرع وقت به جدیدترین نسخه اندروید نیاز دارید ، تلفن Google Pixel راهی برای پیشرفت است. همه دستگاه های دیگر همیشه کمی عقب خواهند ماند ، اما همانطور که در بالا بحث کردیم ، برای اکثر مردم این مسئله چندان مهم نخواهد بود.

متصل: مرور Pixel 5: بازگشت به Nexus
منبع: khabar-mehman.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*