چرا باید سرعت MacOS را کم کنید


آدریان / شاتر استوک

آیا آخرین نسخه MacOS را در روز اول نصب کردید؟ به روزرسانی دستگاه مهم است ، اما چند دلیل خوب برای تأخیر در بروزرسانی اساسی وجود دارد ، به خصوص در Mac با «راننده روزانه».

تفاوت بین بروزرسانی و بروزرسانی چیست؟

به روزرسانی نسبتاً کوچک نسخه موجود سیستم عامل است. به عنوان مثال ، یک به روزرسانی کوچک می تواند شما را از macOS 10.15.6 به macOS 10.15.7 برساند و مشکلات امنیتی و سایر خطاها را برطرف کند.

ارتقا a یک تغییر بسیار بزرگتر است که می تواند کل بخشهای سیستم عامل را تغییر دهد. به عنوان مثال ، به روزرسانی ممکن است شما را از macOS 10.15 به macOS 11.0 برساند. همچنین نام جدیدی مانند Catalina ، Mojave یا Big Sur خواهد داشت.

همیشه باید سعی کنید Mac خود را با نصب جدیدترین و اصلاحات امنیتی در System Preferences> Software Update به روز نگه دارید. در صورت امکان ، به روزرسانی های خودکار را فعال کنید تا Mac خود بتواند از آن مراقبت کند.

نصب به روزرسانی ها در macOS Catalina

همچنین این ارتقا نیاز به مداخله دستی بیشتری دارد. شما باید آخرین نسخه macOS را از Mac App Store بارگیری کنید. همچنین بسیار بزرگتر از به روزرسانی استاندارد است (Big Sur حدود 12.6 گیگابایت است). این بدان معنی است که فرآیند نصب معمولاً بسیار بیشتر طول می کشد. همچنین Mac شما باید چندین بار راه اندازی مجدد شود.

به روزرسانی ها مشکلات را برطرف می کنند و گاه گاهی چندین ویژگی جدید را به شما معرفی می کنند. با بروزرسانی ، برنامه ای مانند Safari ممکن است یک بازنگری اساسی انجام دهد ، اما هرگونه تغییر در سیستم عامل اصلی نسبتاً جزئی خواهد بود.

متصل: چگونه Mac خود را به روز کنید و برنامه ها را به روز نگه دارید

در نرم افزار جدید همه چیز ممکن است اشتباه باشد

macOS Big Sur که در 12 نوامبر سال 2020 منتشر شد ، نمونه کاملی از این است که چرا باید قبل از اقدام به یک نسخه کاملاً جدید منتظر بمانید.

در طی چند روز از انتشار آن ، گزارشاتی مبنی بر اینكه نسخه به روز شده رایگان می تواند مزایای MacBook Pro قدیمی تر باشد ، وجود داشت. گزارش شده است که این مشکل در اواخر سال 2013 و اواسط سال 2014 در مدل های پرچمدار لپ تاپ این شرکت ظاهر شده است. اصلاحاتی برای انتقال ، مانند تنظیم مجدد NVRAM یا شارژ در حالت ایمن ، نیز برای حل این مشکل انجام نشد.

از آن زمان به بعد ، اپل یک سند پشتیبانی برای مبتلایان منتشر کرده است که همچنین از مشتریان دعوت می کند تا در صورت حل نشدن مشکل با پشتیبانی اپل تماس بگیرند.

تعدادی از مشکلات دیگر توسط متولیان اولیه Big Sur گزارش شده است ، از جمله Apple Watch Series 6 ، که احراز هویت حساب ها ، نامه IMAP در انتظار را ندارد ، خطاهای دیداری در رابط کاربری جدید و محافظ صفحه نمایش کلاسیک اپل از نمایش عکس های صحیح عکس خودداری می کند. هنگام راه اندازی سیستم عامل جدید خطاهایی از این دست غیرمعمول نیستند.

مرکز اطلاع رسانی در macOS Big Sur همراه با اعلان ها و ابزارک ها

اگرچه شدت این مشکلات متفاوت است ، همه آنها دارای یک موضوع مشترک هستند: این اولین نسخه عمومی از یک نسخه ارتقا یافته است. چند هفته انتظار برای پچ هزینه کمی است ، اگر خلاف این کار را انجام دهید ، می تواند لپ تاپ شما را محصور کند. حتی وقتی می خواهید مشکل را تشخیص دهید ، حتی اشتباهات آزاردهنده مانند وقفه های نامه نامه می تواند برای شما وقت ، عملکرد و افزایش اجتناب ناپذیر فشار خون داشته باشد.

مشکلات macOS Big Sur به قدری زیاد است که حتی دانشکده پزشکی هاروارد نیز هشدار داده است که تا رفع اشکالات به روز نشود.

در روز عرضه ، آخرین نسخه macOS براق ، صیقلی و پر از ویژگی ها و ویژگی های اجباری به نظر می رسد. با این حال ، پس از چند روز ، مردم نمی توانند در مورد تمام اشتباهاتی که پیدا کرده اند صحبت کنند. اگر چند روز صبر کنید ، می فهمید که برای چه هستید و چرا ممکن است بخواهید حتی بیشتر صبر کنید.

شاید اپل با به روزرسانی های آینده کار بهتری انجام دهد. شاید چند هفته دیگر نسخه جدیدی از آن منتشر شود و همه بگویند که بی عیب و نقص است. عالی است ، در صورت تمایل آن را نصب کنید! اما شما می دانید که اگر فقط منتظر بمانید تا دیگران آن را آزمایش کنند ، ایمن است.

نرم افزار قدیمی شما ممکن است هنوز کار نکند

اپل اغلب تغییراتی در نحوه کار نرم افزار خود با نسخه های جدیدتر macOS ایجاد می کند. در سال 2019 ، کاتالینا اولین نسخه macOS بود که پشتیبانی از برنامه های 32 بیتی را به طور کامل قطع کرد. این امر باعث شد بسیاری از افراد آماده نیستند ، زیرا آنها دیگر نمی توانند از نرم افزاری که در نسخه قبلی کاملاً خوب کار می کرد استفاده کنند.

ممکن است توسعه دهندگان هشدار دریافت کرده باشند ، اما برخی از برنامه ها هرگز به روزرسانی نمی شوند. این باید هشدار دهنده هرکسی باشد که از ابزارهای منسوخ شده ، نرم افزار منبع باز یا برنامه های ایجاد شده توسط شخصی استفاده می کند.

تغییرات اپل گاهی اوقات نیاز به بازیابی کامل برخی از برنامه ها از ابتدا دارد. در مورد macOS 10.11 El Capitan که ویژگی محافظتی جدیدی به نام System Integrity Protection را به وجود آورد ، چنین بود. این ویژگی علاوه بر محافظت از قسمتهای خاصی از دستگاه سیستم ، از تزریق کد برنامه ها به فرآیندهایی مانند Finder و Safari جلوگیری می کند.

هشدار 32 بیتی برای استفاده در macOS 10.15 Catalina

این باعث شد بسیاری از تغییرات سیستم بی فایده باشد و نیاز به کار جدی از توسعه دهندگان آسیب دیده باشد. Bartender و Default Folder X دو برنامه هستند که باید کاملاً بازنویسی شوند تا به خوبی با سیستم محافظت از صداقت بازی کنند.

با انتشار macOS Catalina ، اپل مجوزهای سختگیرانه تری را در اختیار شما قرار می دهد که پوشه هایی را که برنامه ها به آن دسترسی دارند کنترل می کند. برخی از پروژه های منبع باز ، مانند GIMP ، حتی در صورت مداخله و اجازه دستی نیز قادر به باز یا ذخیره پرونده ها در همه فهرست ها نیستند. گاهی اوقات نسخه های جدید MacOS برنامه های مورد علاقه شما را خراب می کنند.

در سال 2019 ، حذف پشتیبانی برنامه 32 بیتی از Catalina افرادی را پیدا کرد که به طور غیرمنتظره از نسخه های قدیمی Microsoft Office استفاده می کردند. تنها راه حل ارتقا expensive گران قیمت به آخرین نسخه بود. اگر به مجموعه ای از برنامه ها ، ابزار ویرایش عکس یا فیلم رایگان ، شبیه ساز قدیمی یا پورت منبع یا برخی از نرم افزارهای قدیمی که دیگر به روز نمی شوند بستگی دارد ، این نکته ای است که باید بخاطر بسپارید.

قبل از ارتقا به سیستم عامل جدید ، همیشه مطمئن شوید که برنامه های مهم یا مورد نیاز شما به درستی کار می کنند.

سخت افزار نیز ممکن است ناسازگار باشد

مانند نرم افزار ، تغییر در macOS همچنین می تواند بر سخت افزار تأثیر بگذارد. علاوه بر مشکلات در برخی از مدل های Apple Watch ، Big Sur همچنین در برخی از کارت های هوشمند ، چاپگرهای اپسون و HP و مانیتورهای متصل از طریق HDMI نیز مشکل دارد.

کارت هوشمند Yubico YubiKey
یوبیکو

متخصصانی که به لوازم جانبی مانند تبلت های گرافیکی ، رابط های صوتی USB یا تجهیزات CAD / CAM وابسته هستند ، همیشه باید قبل از شروع کار با وب سایت سازنده مشورت کنند. در حالی که توسعه دهندگان حدود سه ماه فرصت دارند تا تغییرات اپل را بپذیرند و آماده شوند ، این به هیچ وجه سازگاری هنگام راه اندازی را تضمین نمی کند.

اپل سال هاست که به روزرسانی های امنیتی ارائه می دهد

شاید بهترین دلیل برای نگرانی در مورد به روزرسانی فوری این باشد که با انتظار چیزی برای از دست دادن ندارید. پس از انتشار نسخه جدید macOS ، اپل سال ها همچنان به روزرسانی می کند.

البته ، ویژگی های جدید خوب هستند ، اما شما همچنین می خواهید Mac شما تا آنجا که ممکن است به روشی که قبلاً عادت کرده اید ادامه دهد. می توانید به روزرسانی را به تأخیر بیاندازید تا مطمئن شوید که اکثر خطاها برطرف شده اند.

با این حال ، به طور معمول Mac خود را در System Preferences> Software Update به روز کنید. فقط بخاطر داشته باشید که ممکن است برای برخی از برنامه های خاص مانند Safari ، به روزرسانی های عمده ای دریافت نکنید که ممکن است باعث سازگاری با گوشه های خاصی از شبکه شود.

اما به یاد داشته باشید ، اپل سالانه پشتیبانی از به روزرسانی های جدید macOS را در دستگاه های قدیمی متوقف می کند ، بنابراین همیشه تعداد زیادی از دارندگان Mac در نسخه های قدیمی باقی مانده اند.

این توصیه فقط در مورد macOS کاربرد ندارد. معمولاً بهتر است هرگونه ارتقا major مهم سیستم عامل را حداقل برای چند روز به تعویق بیندازید تا زمانی که متوجه شوید نسبتاً عاری از خطا است.

متصل: کدام نسخه های macOS توسط به روزرسانی های امنیتی پشتیبانی می شوند؟
منبع: khabar-mehman.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*