چرا صفحه کلید دارای کلید ویندوز است؟ از آنجا شروع شد


بانگ ادواردز

اگر از ویندوز استفاده می کنید ، ممکن است درباره کلید کوچکی که آرم ویندوز روی صفحه کلید شما دارد تعجب کنید. منوی Start را باز کرده و میانبرهای مفیدی را اجرا می کند ، اما از کجا آمده است؟ چرا او آنجاست؟ بیا یک نگاهی بیندازیم.

اصل کلید ویندوز

ممکن است به نظر برسد که کلید ویندوز همیشه با ما بوده است ، اما اینطور نیست. اولین بار در سپتامبر 1994 در صفحه کلید طبیعی مایکروسافت ظاهر شد. این صفحه کلید ارگونومیک همانند صفحه کلید قابل تنظیم قبلی اپل بود که صفحه کلید استاندارد QWERTY را به دو نیم تقسیم می کرد. با این وجود ، بر خلاف صفحه کلید اپل ، مایکروسافت برای کاهش خستگی مچ دست ، هر نیمه را با زاویه کمی متمایل می کند.

در این زمان ، مایکروسافت محصولات سخت افزاری دیگری از جمله موش های معروف را ایجاد کرده بود. وقتی زمان ایجاد اولین صفحه کلید خود فرا رسید ، شخصی از مایکروسافت ایده درخشان این را داشت که بخشی دائمی از برند ویندوز را روی آن بگنجاند. در نتیجه دو کلید ویندوز در بین کلیدهای Control و Alt در سمت چپ و راست نوار فاصله قرار دارند.

جعبه صفحه کلید طبیعی مایکروسافت.
مورد اصلی صفحه کلید طبیعی مایکروسافت ، حدود سال 1994 مایکروسافت

توجیه این کلیدهای جدید با تبدیل شدن به کلیدهای فرعی جدید میانبرهای بهبودیافته صفحه کلید ویندوز ، مشابه کلید Command در Mac است. هنگامی که یک بار آن را فشار دهید ، کلید Windows منوی Start را در Microsoft Windows 95 باز می کند (تقریباً یک سال پس از صفحه کلید منتشر شد).

هنگامی که در ترکیب با کلیدهای دیگر استفاده می شود ، کلید ویندوز می تواند سایر کارهای مربوط به ویندوز مانند باز کردن File Explorer (Windows + E) را نیز انجام دهد.

علاوه بر کلیدهای ویندوز ، Natural Keyboard دارای یک کلید Menu نیز بود که برای باز کردن منوی زمینه با کلیک راست روی ویندوز 95 طراحی شده است.

بلافاصله پس از انتشار ، Natural Keyboard موفق شد و در میان محبوبیت خود ، ماهانه 600000 واحد فروخت. (مجله Byte در فوریه 1996 گزارش داد که “تقریباً 1 میلیون” واحد در سال اول در بازار فروخته شده است). این موفقیت باعث ایجاد یک سری صفحه کلید ارگونومیک باسابقه در مایکروسافت شد که تا به امروز ادامه دارد.

Microsoft Windows Keyboard Key Windows.
Microsoft Windows Keyboard Key Windows. بانگ ادواردز

با این حال ، کلید ویندوز محدود به صفحه کلیدهای ارگونومیک نبود. مایکروسافت یک استاندارد جدید 104 کلید (الحاقی از طرح 101 کلید مدل M) ایجاد کرده است که به زودی توسط سایر تولیدکنندگان صفحه کلید مجوز گرفت. با وجود حمله بازاریابی ویندوز 95 ، تولیدکنندگان سخت افزار نمی خواهند هیچ ویژگی جدیدی را که سیستم عامل بسیار موبایل وعده داده است ، از دست بدهند. بنابراین ناگهان کلید ویندوز همه جا بود.

اخیراً ، به عنوان بخشی از برنامه سازگاری سخت افزار ویندوز ، همه صفحه کلیدهای دارای بیش از 50 کلید باید دارای یک کلید ویندوز (که در برخی اسناد Microsoft نیز “دکمه شروع سخت افزار” نامیده می شود) باشند تا به عنوان سازگار با ویندوز تأیید شوند. صدور گواهینامه به فروشندگان اجازه می دهد تا از آرم ویندوز به عنوان بخشی از بازاریابی خود استفاده کنند.

از طریق این ابتکارات ، مایکروسافت راهی هوشمندانه برای قرار دادن نام تجاری خود بر روی هر صفحه کلید رایانه پیدا کرده است و تسلط خود را در بازار رایانه بیشتر تحکیم می کند. حتی اگر لینوکس را روی سخت افزار رایانه رایج اجرا کنید ، به احتمال زیاد یک آرم کوچک ویندوز روی صفحه کلید خود خواهید دید.

رد کلید ویندوز

با این حال ، همه طرفداران کلیدهای جدید Windows و Menu نبودند. به ویژه ، گیمرها به زودی کشف کردند که کلید ویندوز در بازی بسیاری از هزاران بازی MS-DOS که از کلیدهای Control و Alt به عنوان دکمه های عملیاتی استفاده می کنند ، تداخل دارد. عذاب.

عکس صفحه Doom برای MS-DOS.

همچنین ، اگر یک بازی MS-DOS را روی ویندوز یا حتی فقط یک بازی تمام صفحه برای ویندوز انجام داده اید ، با فشار دادن کلید ویندوز اغلب منوی Start را راه اندازی می کنید. این نه تنها بازیکنان را از بازی خارج کرد ، بلکه در بعضی موارد بازی را شکست.

این ابزارها شامل حذف فیزیکی کلید ویندوز از صفحه کلید با پیچ گوشتی یا اجرای برنامه ای مانند WinKey Killer است که کلید را از طریق نرم افزار غیرفعال می کند. امروز ، می توانید کلید ویندوز را با ابزاری مانند Microsoft PowerToys غیرفعال کنید.

متصل: نحوه غیرفعال کردن Windows Key در ویندوز 10

جدا از بازی ها ، همه نیازی به استفاده از کلید تغییر اضافی ندارند و تخمین نمی زنند. حتی برد سیلوربرگ ، معاون ارشد سابق بخش سیستم های شخصی مایکروسافت و یکی از معماران اصلی ، از آن استفاده نمی کند.

سیلوربرگ به How-To Geek گفت: “من هرگز عادت به استفاده از کلید ویندوز را نداشته ام.” “به طور کلی ، من از میانبرهای صفحه کلید زیادی استفاده نمی کنم. فقط نحوه کار مغز و انگشتانم “

عکس صفحه Microsoft Windows 95.

هنوز ، سیلوربرگ می فهمد که چرا مردم از کلید ویندوز لذت می برند و اعتبار آن را به سلیقه شخصی می سپارد.

سیلوربرگ گفت: “برخی از افراد مانع میانبرهای صفحه کلید هستند.” “همه آنها را می شناسند و از آنها به طور گسترده استفاده می کنند. من از چندین استفاده می کنم آنها فقط در مغز من نمی مانند. “

سیلوربرگ همچنین اشاره کرد که توانایی استفاده از میانبرهای قدرتمند صفحه کلید علاوه بر منوهای واضح تر مبتنی بر ماوس ، یکی از جنبه های اصلی طراحی ویندوز 95 است. برای او مهم بود که میانبرهای صفحه کلید “شتاب دهنده باشند ، نه تنها راه کاری بکنید. “

و بنابراین تا امروز باقی مانده است.

البته برخی از مشکلات (از جمله کسانی که صفحه کلید کلاسیک IBM Model M را ترجیح می دهند) هرگز به صفحه کلید ویندوز ارتقا نیافته اند. اگر این شما هستید و می بینید که هر از گاهی به یک کلید ویندوز نیاز دارید ، می توانید آن را با PowerToys شبیه سازی کنید یا فقط Ctrl + Esc را فشار دهید تا منوی Start باز شود.

متصل: اگر کلید Windows ندارید چگونه می توان ایجاد کرد

کلید ویندوز امروز چه کاری انجام می دهد؟

کلید ویندوز
ویتویت / شاتر استوک

همانطور که در بالا ذکر شد ، با فشار دادن کلید ویندوز یک بار منوی Start باز می شود. (تصادفی نیست که دکمه “شروع” است) هم آرم ویندوز.)

هنگامی که در ترکیب با کلیدهای دیگر استفاده می شود ، کلید ویندوز می تواند ده ها کار را در ویندوز 10 اجرا کند ، از جمله موارد زیر:

  • Windows + I: تنظیمات را باز می کند.
  • Windows + E: File Explorer را باز می کند.
  • Windows + D: میز کار را نشان می دهد / پنهان می کند.
  • Windows + F: کادر جستجو را باز می کند.
  • Windows + M: تمام ویندوزهای باز شده را به حداقل می رساند.
  • Windows + Tab: نمایی از کار را نشان می دهد.
  • Windows + L: صفحه را قفل می کند.
  • Windows + A: مرکز اقدام را باز می کند.
  • ویندوز + دوره: پانل Emoji را باز می کند.

ده ها نفر دیگر وجود دارد. اگر آنها را به خاطر بسپارید ، برای انجام سریع همه کارها در ویندوز از جمله مدیریت دسک تاپ های مجازی یا تنظیم مجدد پنجره ها مفید است.

کلید ویندوز یک پیروزی بزرگ بازاریابی برای مایکروسافت بود – و هنوز هم هست. حتی 26 سال پس از معرفی آن ، کلید ویندوز همچنان در اکوسیستم ویندوز بسیار مفید است.

متصل: 30 میانبر اصلی صفحه کلید Windows برای ویندوز 10
منبع: khabar-mehman.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*