چرا ویروس ها در سیستم عامل Chrome مشکلی ندارند؟


سیستم عامل Chrome به دلیل حفاظت از ویروس شهرت دارد. گوگل دوست دارد در مورد امنیت سیستم عامل خود در مقایسه با سیستم های دیگر لاف بزند. آیا Chromebook واقعاً از ویروس در امان است؟ و اگر چنین است ، آنها چگونه به این مهم دست می یابند؟ بگذارید توضیح دهیم.

ویروس کامپیوتری چیست؟

اول ، بیایید بررسی کنیم که واقعاً ویروس رایانه چیست. ویروس ها تحت عنوان “بدافزار” قرار می گیرند. آنها مخرب هستند زیرا کدی را به پرونده ای تزریق می کنند (معمولاً پرونده ای قابل اجرا است) و وقتی آن پرونده اجرا شد ، کد مخرب آزاد می شود.

پس از انتشار کد بر روی سیستم شما ، می تواند به هر تعداد کار مخرب مانند از بین بردن داده ها ، رونویسی از پرونده ها ، یا حتی تکثیر و گسترش به سیستم های دیگر منجر شود.

اما معمولاً این ویروس ها سیستم های خاصی را هدف قرار می دهند. بنابراین ویروسی که یک فایل Windows EXE را آلوده کند ، در Chromebook کار زیادی نمی کند زیرا نمی تواند فایل های EXE را اجرا کند.

به همین دلیل بیشتر ویروس ها محبوب ترین سیستم عامل ها مانند ویندوز را هدف قرار می دهند.

متصل: آیا کامپیوتر شما ویروس دارد؟ در اینجا نحوه بررسی وجود دارد

چه چیزی باعث امنیت سیستم عامل Chrome می شود؟

چندین ویژگی وجود دارد که سیستم عامل Chrome را نسبت به سیستم عامل های دیگر ایمن تر می کند. از همه مهمتر ، شاید آسان بودن به روزرسانی سیستم باشد. سیستم عامل Chrome همیشه به روزرسانی ها را بررسی می کند و در عرض چند دقیقه قابل نصب هستند. داشتن آخرین نسخه به شما اطمینان می دهد که از امنیت و حفاظت به روز برخوردار هستید.

علاوه بر این ، دستگاه های Chromebook هر بار که دوباره راه اندازی می شوید چیزی شبیه به خودآزمایی انجام می دهند. این سیستم اصلاحاتی را که امنیت را در معرض خطر قرار می دهد بررسی می کند. در صورت مشاهده چنین تغییراتی ، سیستم خود را تعمیر می کند.

سوز مخفی واقعی در امنیت سیستم عامل Chrome جعبه ماسه است. این بدان معنی است که هر پنجره ، پسوند یا برنامه Android در محیط جداگانه خود اجرا می شود و به سیستم دسترسی ندارد. بنابراین ، اگر ویروسی هنوز یک ماسه سنگ را آلوده کند ، همه موارد دیگر ایمن خواهند ماند.

آیا سیستم عامل Chrome در برابر هر چیزی آسیب پذیر است؟

با این حال ، ویروس ها فقط نوعی بدافزار هستند. سیستم عامل Chrome است از جمله پسوندهای مخرب ، برنامه های بد Android و سایتهای فیشینگ در معرض آسیب دیگران است. اگر تصمیم به استفاده از پسوند بدون شن و ماسه دارید ، می توانید سیستم خود را در معرض خطر قرار دهید.

با این حال ، این نوع بدافزارهای دیگر فقط مختص سیستم عامل Chrome نیستند – هرکسی که از مرورگر Chrome یا دستگاه Android استفاده کند در معرض ابتلا به این سیستم عامل است. اگر برنامه های Android یا Linux را روی Chromebook خود نصب کنید ، خطر امنیتی بیشتر ، هرچند اندک ، را تهدید می کند.

چگونه در سیستم عامل Chrome ایمن بمانیم

در اینجا چند نکته برای محافظت از Chromebook وجود دارد:

  • مراقب فیشینگ و کلاهبرداری های دیگر باشید: سیستم عامل Chrome اساساً فقط یک مرورگر وب است ، بنابراین از شما در برابر ترفندهای مخرب وب محافظت نمی کند. به عنوان مثال ، ممکن است شما همچنان فریب داده شوید که اطلاعات شخصی را در یک وب سایت تقلبی ارائه دهید.
  • افزونه های Chrome را از اشخاص ثالث بارگیری نکنید: Google در محافظت از فروشگاه وب Chrome کار بسیار خوبی انجام می دهد ، بنابراین فقط برنامه های افزودنی را از آنجا بارگیری کنید.
  • از حالت برنامه نویس خودداری کنید: این می تواند یک ابزار قدرتمند باشد ، به خصوص برای اجرای برنامه های لینوکس. با این حال ، این باعث آسیب پذیری سیستم عامل Chrome می شود و اکثر افراد نیازی به آن ندارند.
  • Chromebook خود را به روز نگه دارید: وقتی می بینید به روزرسانی سیستم عامل Chrome در دسترس است ، تأخیر نیندازید – برای اطمینان از جدیدترین محافظت ها ، آن را در اسرع وقت نصب کنید. Chromebook شما به طور خودکار به روزرسانی ها را بارگیری و نصب می کند ، اما برای تکمیل فرآیند معمولاً باید دوباره راه اندازی کنید. موکولش نکن!
منبع: khabar-mehman.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*