چه زمانی Google داده های موجود در حساب های غیرفعال را حذف می کند؟


آرم Google در سطل زباله

اگر حساب Google Cloud Account خود دارید ، مانند Photos ، Drive یا Gmail ، محتوای شما حذف می شود. داده های حساب غیرفعال پس از مدت زمانی مشخص پاک می شوند.

هدف سیاست های ذخیره سازی Google پاک کردن حساب های غیرفعال است تا تجربه را برای دیگران بهتر کند. به عبارت دیگر ، گوگل نمی خواهد افرادی که از خدمات آن استفاده نمی کنند موارد را برای افرادی که هستند مسدود کنند.

متصل: اگر فعالیت کافی نداشته باشید ، Google عکس ها و اسناد شما را حذف می کند

خبر خوب این است که خرابی حسابهای غیرفعال کاملاً سخاوتمندانه است. بنابراین ، اگر هر روز یا حتی هر ماه وارد سیستم نشوید ، هیچ دلیلی برای نگرانی وجود ندارد.

فضای ذخیره Google من چه حساب می شود؟

قبل از اینکه ما در مهلت های مقرر غوطه ور شویم ، باید بدانید که واقعاً میزان تخصیص فضای ذخیره سازی شما چیست. مثل همیشه ، Google Drive ، Google Photos و Gmail حساب می شوند.

با این حال ، از اول ژوئن 2021 ، موارد زیر نیز حساب می شود:

  • عکس ها یا فیلم های جدید بارگذاری شده در Google Photos (از جمله عکس های با کیفیت بالا).
  • اسناد ، برگه ها ، اسلایدها ، نقشه ها ، فرم ها یا پرونده های Jamboard جدید.

هرچند همه موارد بارگذاری شده در این سرویس ها قبل از 1 ژوئن 2021 حساب نخواهد شد. فقط پرونده هایی که پس از آن تاریخ اصلاح شده باشند ، تغییر می کنند.

چه مدت تا حذف داده های من انجام شود؟

از اول ژوئن 2021 ، Google همچنین چندین قانون جدید برای حذف داده ها برای حساب های غیرفعال معرفی می کند. Google ممکن است داده ها را در شرایط زیر حذف کند:

  • اگر حساب شما دو سال غیر فعال است.
  • اگر به مدت دو سال از حد ذخیره خود بیشتر کنید.

شمارش معکوس دوسالانه از 1 ژوئن 2021 آغاز می شود. بنابراین اگر غیرفعال باشید ، 2023 اولین چیزی است که حذف می شود. قبل از حذف مورد ، Google همچنین چندین اخطار برای شما ارسال خواهد کرد.

چگونه حساب Google خود را فعال نگه دارم؟

ممکن است از خود بپرسید که برای جلوگیری از “غیرفعال” بودن حساب خود چه کاری باید انجام دهید. خوب ، این ساده است. فقط وقتی به سیستم حساب Google خود در وب یا دستگاه تلفن همراه وارد شدید ، فقط از Gmail ، Google Drive یا Google Photos دیدن کنید. این است! در واقع ، شما مجبور نیستید در خدمات کاری انجام دهید.

به طور کلی ، این چیزی نیست که کسی که حتی گاهی اوقات از خدمات Google استفاده می کند ، نگران آن باشد. این خط مشی ها برای افرادی است که کاملاً از حساب Google خود استفاده کرده اند.
منبع: khabar-mehman.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*