چه چیزهایی در AWS reInvent 2020 وجود دارد؟ – CloudSavvy IT


آرم AWS

این هفته AWS reInvent 2020 ، کنفرانس سالانه آمازون است که در آن آنها محصولات ، خدمات و به روزرسانی های جدید را اعلام می کنند. ما در مورد جالبترین اخبار و معنای این امر برای صنعت رایانش ابری بحث خواهیم کرد.

AWS Proton ، IaC برای کانتینرها و بدون سرور

مدیریت بسیاری از کانتینرها همیشه برای اجرای ریز سرویس ها با استفاده از تعاریف تکلیف جداگانه برای نقاط انتهایی یا سرویس ها ، یک مشکل بوده است. تلاش برای انجام همه این کارها برای صدها یا هزاران سرویس ، کامل با یکپارچه سازی مداوم مناسب و استقرار مداوم ، برای هر تیمی دشوار است.

AWS Proton در تلاش است تا با ارائه “سرویس استقرار برنامه کاملاً مدیریت شده” برای برنامه های بدون سرور و سرور ، این مسئله را بهبود بخشد. اساساً ، این یک زیرساخت مانند کد است ، جایی که شما الگوهای محیطی را تعریف می کنید که شامل تمام اطلاعاتی است که پروتون برای اجرای زیرساخت شما نیاز دارد. این امر به روزرسانی کل شبکه را بسیار آسان می کند.

AWS در حال حاضر دارای CloudFormation است ، یک راه حل IaC برای همه سرویس های AWS ، اما پروتون به طور خاص برای کانتینرها و استقرارهای بدون سرور ایجاد شده است.

استفاده از پروتون کاملاً رایگان است ، البته مطمئناً شما هزینه تمام منابع AWS را که برنامه های شما در آن کار می کنند پرداخت خواهید کرد.

ذخیره سریعتر EBS

EBS یک بروزرسانی دریافت کرد. gp2 قدیمی تر با اهداف عمومی با gp3 جایگزین شده است که چهار برابر سریعتر است. آنها هنوز به 16 ترابایت محدود می شوند و تأخیر تک رقمی را در میلی ثانیه تأمین می کنند ، اما اکنون این کار را با 4 برابر پهنای باند تا 1000 مگابایت بر ثانیه انجام دهید. نه تنها این ، آنها در واقع هستند 20٪ ارزان تر به ازای هر گیگابایت حجم gp2 موجود.

پایان عالی io2 حجم ها از قبل دارای io2 Block Express هستند که به سادگی افزایش حداکثر IOPS شماست. البته ، قیمت آنها بسیار گران خواهد بود ، اما تمرکز بر روی آنها حداکثر عملکرد است ، نه قیمت / عملکرد.

نسخه های جدید EC2

EC2 چندین نسخه جدید دریافت کرد. یکی از عجیب ترین ها EC2 Mac Instance است ، دقیقاً همان چیزی که شما درباره Mac Mini در فضای ابری فکر می کنید. هدف ایجاد سهولت در تهیه و اجاره یک محیط مجازی مبتنی بر Mac برای توسعه دهندگان است. فقط یک نمونه وجود دارد ، mac1.metal که با 12 هسته و 32 گیگابایت RAM ارائه می شود.

نمونه های C6g ، M6g و R6g مبتنی بر پردازنده Graviton2 مبتنی بر ARM در AWS هستند و از شبکه 100 گیگابیت بر ثانیه پشتیبانی می کنند. آنها تبلیغ می شوند که حداکثر “40٪ عملکرد قیمت بهتر” بیش از واحدهای x86 دارند ، البته در حجم کاری خاص. به هر حال سیلیکون سفارشی AWS بسیار امیدوارکننده است و تراشه Graviton2 رقابت خوبی با پردازنده های x86 دارد.

سری جدید D3 بالاترین ظرفیت ذخیره سازی محلی در ابر را فراهم می کند. با سرعت دیسک سریعتر و حداکثر 336 ترابایت فضای داخلی ، با 80٪ هزینه کمتری برای ذخیره سازی سل در مقایسه با نسخه های D2 ، مشخص می شود.

R5b ، سری جدیدی از نمونه های پایگاه داده R5 روی حافظه AWS متمرکز شده است. این خیلی جدید نیست ، اما با توجه به اینکه ذخیره سازی بلوک اغلب مانعی برای عملیات سنگین نوشتن است ، این یک پیشرفت عالی برای بسیاری از افراد خواهد بود.

G4dn یک GPU جدید است که برای ارائه بهترین هزینه عملکرد برای مدل های گرافیکی و یادگیری ماشین طراحی شده است. از حداکثر 8 پردازنده گرافیکی NVIDIA T4 ، 96 vCPU ، شبکه 100 گیگابیت بر ثانیه و 1.8 ترابایت حافظه داخلی SSD مبتنی بر NVMe استفاده می کنند.

سرانجام ، آنها نمونه هایی از M5zn را اعلام می کنند که کاملاً اساسی هستند ، به جز ساعت های بالا تا 4.5 گیگاهرتز و شبکه 100 گیگابیت بر ثانیه.

ECS و EKS را در زیرساخت خود راه اندازی کنید

AWS معمولاً دوست دارد شما را با توان محاسباتی خود به شما بفروشد ، اما بعضی اوقات به مشتریان این امکان را می دهند تا خدمات خود را با استفاده از سخت افزار خود مدیریت کنند.

AWS ECS هرجای دیگر و EKS هرجای دیگر این کار را انجام می دهند ، به شما امکان می دهد ECS و EKS را بر روی سرورهای مدیریت شده خود اجرا کنید. مشروط بر اینکه سرورهای شما با AWS ECS Agent کار کنند و برای اتصال به حساب AWS شما پیکربندی شده باشند ، می توانید وظایف ECS را اجرا کرده و آنها را برای اجرا در پیکربندی کنید.

هنوز هیچ اطلاعاتی در مورد قیمت گذاری وجود ندارد ، اما از آنجا که روی سخت افزار خود شما کار می کند ، احتمالاً استفاده از آن رایگان خواهد بود یا حداقل بسیار ارزان تر است.

به روز رسانی های شفق قطبی

AWS دو به روزرسانی برای آمازون شفق قطبی اعلام کرده است ، پایگاه داده کاملاً مدیریت شده MySQL و PostgreSQL آنها به عنوان سرویس.

اولین مورد Babelfish است ، یک لایه ترجمه جدید که سازگاری Microsoft SQL Server را برای Aurora PostgreSQL فراهم می کند. نتیجه این است که Aurora اساساً اکنون با چند تغییر از SQL Server پشتیبانی می کند و اگرچه هنوز هم به برخی تغییرات کد نیاز دارد ، این یک بازنویسی عمده نخواهد بود.

مورد دیگر ، Aurora Serverless 2 است ، ارتقا یافته در پیکربندی بدون سرویس موجود که باعث سهولت در اجرای خوشه مقیاس گذاری خودکار عظیم می شود که می تواند صدها هزار تراکنش را در یک ثانیه انجام دهد. اکنون ، به جای دو برابر شدن ظرفیت هر بار که حجم کار باید کوچک شود ، ظرفیت را در مراحل خوب تنظیم می کند. این برنامه همچنین از پایگاه داده های چند منظوره ، سراسری و خواندن ماکت ها پشتیبانی می کند.


منبع: khabar-mehman.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*