چه کسی می دانست؟ نور عامل اصلی بافتن تار عنکبوت در فضا است – Geek Review


عنکبوت در جاذبه صفر یک شبکه نامتقارن می سازد
BioServe Space Technologies ، دانشگاه کلرادو بولدر

من حاضر هستم شرط ببندم که بسیاری از مردم (از جمله من) از عنکبوت می ترسند. اما این بدان معنا نیست که جالب نیستند. در یک مطالعه دو ماهه به سرپرستی پائولا کوشینگ از موزه طبیعت و علوم دنور و ساموئل زوشوک از دانشگاه بازل در ایستگاه فضایی بین المللی ، دانشمندان دریافتند که ترایکونفیلا کلاویپس از چراغ ها به عنوان جایگزینی برای جاذبه زمین استفاده می کند به این دلیل که در فضا قرار می گیرد به عنوان راهی برای جهت گیری و موقعیت خود ، اما برای بافتن تورهای خود.

این دو از سه دوربین استفاده کردند که قرار بود هر 5 دقیقه یک عکس بگیرند. آنها دو عنکبوت در زمین و دو “عنکبوت” در فضا داشتند. هر كسی در پرونده خود در یك زیستگاه كنترل شده زندانی شد. آنها در مجموع 14،528 عکس گرفتند. دانشمندان توانستند از 14،021 نفر از آنها استفاده کنند زیرا عنکبوت ها را در حالت استراحت خود نشان دادند.

آنها معمولاً شبکه های خود را به صورت نامتقارن و مراکز خود در بالا می سازند. هاب محلی است که عنکبوت در حالی که منتظر می ماند تا طعمه روی تلو تلو بخورد آویزان می شود. آنها تا زمان رسیدن طعمه معمولاً در جهت جاذبه کاهش می یابد.

https://www.youtube.com/watch؟v=dc6YKpwcfNY

اما کوشینگ و زوشوکه دریافتند گرچه در گرانش صفر است ، منبع نور عاملی اساسی در نحوه بافت تار عنکبوت است. عنکبوتها در صورت حضور ، شبکه های خود را شبیه روشی که بر روی زمین قرار می گیرند (به صورت نامتقارن) با توپی در بالای سر خود می سازند.

وقتی دانشمندان چراغ ها را خاموش می کنند همه چیز جالب می شود. در این محیط ، عنکبوتها بطور مداوم و بدون هیچ ترجیحی از نظر جهت گیری ، شبکه های متقارن می بافند و مراکز آنها معمولاً به مرکز نزدیکتر هستند. عنکبوت ها در زمین تمایل دارند که به پایین نگاه کنند در حالی که منتظر طعمه هستند. در فضا ، اوضاع طور دیگری رقم خورد. بدون نور ، عنکبوت ها بسیار کمتر به پایین نگاه می کنند. اما روشن گذاشتن چراغ ها در هنگام بافتن عنکبوت ها ، آنها را با قوام بیشتری وارونه می کرد. عنکبوت ها نیز با حفظ جهت گیری که انتخاب کرده بودند ، به مدت یک ساعت به تغییر نور پاسخ ندادند.

این باعث می شود Zschokke و Cushing به این نتیجه برسند که عنکبوتها از نور به عنوان یک جانشین برای تصمیم گیری در مورد جهت گیری خود در صورت عدم جاذبه استفاده می کنند. موجودات هشت پا نیز از نور به عنوان راهی برای نزدیک شدن به بالای شبکه استفاده کرده اند. محققان هنگام شروع آزمایش حتی به نور فکر نکرده بودند.

عنکبوتی در جاذبه صفر یک شبکه متقارن می سازد
BioServe Space Technologies ، دانشگاه کلرادو بولدر

Zschokke گفت: “ما تصور نمی كنیم كه نور در جهت گیری عنكبوت ها در فضا نقشی داشته باشد.” وی به نقل از وی اظهار داشت: “ما از اینکه لامپ ها به بالای دوربین متصل شده اند و از طرف های مختلف نبودند بسیار خوشحال بودیم. در غیر این صورت ، ما نمی توانیم اثر نور را بر تقارن شبکه ها در جاذبه صفر تشخیص دهیم. “

حیرت آور است که عنکبوت ها موفق شدند خود را با کمبود جاذبه وفق دهند. حتی Zschokke نیز شوکه شد و گفت: “این واقعیت که عنکبوتها از یک سیستم جهت گیری پشتیبان مانند این برخوردار هستند ، تعجب آور به نظر می رسد ، زیرا آنها در طول تکامل خود هرگز در معرض یک محیط بدون جاذبه قرار نگرفته اند.”

اما همه چیز طبق برنامه پیش نرفت. به عنوان مثال ، آنها قصد داشتند چهار عنکبوت ماده برای آزمایش داشته باشند. آنها بعنوان خردسال انتخاب شدند و همانطور که مشخص شد ، متوجه شدند که دو نفر از آنها مرد هستند. این دانشمند می خواست جنسیت را کنترل کند ، زیرا ساختار و اندازه بدن عنکبوت متفاوت است ، بسته به جنسیت آن ، پس از رشد کامل متفاوت است. خبر خوب این است که فقط یکی از این افراد به ISS رسیده است ، در حالی که دیگری روی زمین مانده است.

تعیین سطح هیچ چیزی در فضا همیشه جالب است. این واقعیت که عنکبوت ها بلافاصله توانستند خود را با کمبود جاذبه سازگار کنند کاملاً گیج کننده است. این مرا کنجکاو می کند که سایر حیوانات چگونه می توانند در برابر چیز ناشناخته بزرگ واکنش نشان دهند.

منبع: دانشگاه بازل از طریق Gizmodo
منبع: khabar-mehman.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*