چگونه از خرید کابل “جعلی” HDMI 2.1 خودداری کنیم


jack8 / Shutterstock

از آنجا که دستگاه های HDMI 2.1 مانند Xbox Series X ، PlayStation 5 و کارت گرافیک های NVIDIA و AMD بیش از هر زمان دیگری پیکسل ها را نمایش می دهند ، آخرین موردی که شما نیاز دارید کابل غیرقابل اعتماد است که مشکلاتی را ایجاد می کند. در اینجا نحوه جلوگیری از کلاهبرداری آورده شده است.

به دنبال کابل های “HDMI Ultra High Speed” باشید

استاندارد HDMI توسط انجمن HDMI کنترل می شود ، در حالی که مدیر صدور مجوز HDMI مجوز این فناوری را کنترل می کند. اگر می خواهند محصولی را تولید کنند که دارای مجوز یا تأیید توسط مدیر مجوز HDMI باشد ، تولیدکنندگان دستگاه و لوازم جانبی باید استانداردهای انجمن HDMI را داشته باشند.

اگرچه آخرین استاندارد HDMI به HDMI 2.1 معروف است ، اما ناظران HDMI نامگذاری متفاوتی برای سیم کشی دارند. اگر می خواهید کابل سازگار با HDMI 2.1 بخرید ، باید در جعبه به دنبال عبارت “HDMI Ultra High Speed” باشید.

کابل ها به طور واضح به عنوان “کابل های HDMI 2.1” فروخته نمی شوند. در گذشته ، کابل های HDMI 2.0b با نام مستعار “High Speed” به فروش می رسید.

کابل HDMI Ultra High Speed
HDMI.org

برای اطمینان از اینکه کالایی با کیفیت دریافت کرده اید ، به دنبال هولوگرام “Ultra Certified Cable” و کد QR در جعبه بگردید. این به این معنی است که حداقل استاندارد آزمایش شده و توسط مدیر مجوز HDMI تأیید شده است.

هزینه این کابل ها کمی بیشتر از گزینه های وب سایت هایی مانند آمازون و AliExpress است ، اما احتمالاً ارزش این را دارد که از طیف کاملی از ویژگی های ارائه شده توسط HDMI 2.1 برخوردار باشید.

متصل: HDMI 2.1: چه جدید است و آیا شما نیاز به ارتقا دارید؟

خریدهای کابل خود را با برنامه رسمی بررسی کنید

هنگام خرید کابل در فروشگاه یا پس از ارسال سفارش آنلاین ، می توانید صحت کابل خود را با برنامه رسمی صدور گواهینامه HDMI برای iPhone و Android تأیید کنید.

فقط برنامه را نصب کنید ، دوربین گوشی هوشمند خود را به سمت بسته قرار دهید و منتظر بمانید. باید پیام “تبریک” را مشاهده کنید که به شما خبر می دهد کابل واقعاً مجاز است. مدیر صدور مجوز HDMI اظهار می دارد که نام کابل نیز باید در غلاف خارجی آن چاپ شود.

برنامه اسکن گواهینامه کابل HDMI برای iOS و Android
HDMI.org

اگر کابل در تست موفق نشود یا جعبه دارای هولوگرام یا برچسب نباشد ، آزمایش نمی شود. این لزوما به معنای عدم کارایی آن نیست ، اما همچنین هیچ تضمینی وجود ندارد که بتواند کامل 48 گیگابایت بر ثانیه را با استاندارد HDMI 2.1 حمل کند.

اگر این تصور را داشتید که کابل “گواهی شده” است اما در این آزمون موفق نشده اید ، باید کابل را برگردانید و بازپرداخت دریافت کنید. اکثر کابلهای مارک دار مانند کابلهای Belkin (39.99 دلار) و Zeskit (19.99 دلار) به طور مستقل آزمایش و تأیید شده اند ، اما شما همیشه باید این را تأیید کنید.

مشکل کابل های ارزان قیمت HDMI

عیب یابی در تنظیمات سرگرمی در منزل شما ممکن است زمانبر و ناامیدکننده باشد ، خصوصاً اگر گیرنده یا نوار صوتی در آن وجود داشته باشد. هنگام خرید کابل تأیید شده ، (امیدوارم) حداقل یک متغیر را از لیست مشکلات احتمالی حذف کنید.

برخی از مشکلات خاص وجود دارد که شما می توانید ببینید آیا کابل استفاده شده در کنار توتون نیست. این موارد اغلب هنگامی رخ می دهد که شما سعی می کنید از کابل قدیمی HDMI 2.0b با برنامه ای که بیش از مشخصات 18 گیگابایتی در ثانیه است استفاده کنید.

ممکن است تا زمانی که یک یا دو بازی با سرعت 4K / 120Hz با سرعت 4K / 120Hz با Xbox Series X یا PlayStation 5 انجام ندهید مشکلی نداشته باشید. این مشکلات شامل همه چیز می شود ، از یک صفحه سیاه که هیچ کاری برای مصنوعات و جرقه های عجیب ندارد. “که به طور تصادفی ظاهر می شوند.

ممکن است دچار خاموشی ناگهانی یا سوسو زدن شوید یا پیام های خطایی مبنی بر اینکه تلویزیون شما با مشکل “دست دادن” روبرو شده است را دریافت کنید. این بدان معناست که تلویزیون و دستگاه منبع نمی توانند به درستی ارتباط برقرار کنند زیرا کابل وظیفه شما را برآورده نمی کند.

کابل های HDMI به پشت تلویزیون متصل هستند.
لینوس استراندولم / شاتر استوک

ارزان بودن روی کابل می تواند وسوسه انگیز باشد ، مخصوصاً وقتی صحبت از طولانی مدت است. این جایی است که کابل های HDMI می توانند بسیار گران شوند. هرچه کابل بیشتر باشد ، می توان سیگنال را قبل از رسیدن به مقصد تخریب کرد. به همین دلیل بهترین کابل کوتاهترین کابل است که با پهنای باند شما مطابقت دارد.

طول کابل “ایده آل” وجود ندارد ، اما برای وضوح 4K و نرخ فریم بالا (120 هرتز) توصیه می شود از کابل HDMI استفاده کنید که بیش از 3 متر نباشد. برای وضوح پایین تر ، حد بالایی بین 20 (6 متر) و 50 فوت (10 متر) است. اگر از کابل بلند استفاده می کنید و مشکل دارید ، کابل کوتاه تری را تست کنید.

کابل های HDMI که شامل اپتیک نوری هستند ممکن است بتوانند عملکرد بهتری را برای مسافت های طولانی تر ارائه دهند. متأسفانه در حال حاضر هیچ کابل HDMI با سرعت بسیار بالا در بازار وجود ندارد که از فیبر نوری استفاده کند. در حال حاضر ، توصیه می کنیم که در صورت امکان دستگاه خروجی را به تلویزیون نزدیک کنید.

دنبال ترفندهای کابل HDMI نباشید

بسیاری از خرده فروشان هنگام خرید تلویزیون یا دستگاه تفریحی خانگی سعی می کنند کابل HDMI به شما بفروشند. با این حال ، اغلب اوقات ، یکی در جعبه دستگاه شما موجود است. بهتر است قبل از صرف هزینه های بی مورد ، تنظیمات خود را آزمایش کنید.

کابل های دارای گواهینامه گران ترند اما نباید بانک را بشکنند. مراقب کابل های با قیمت بیش از حد بالا باشید. به نظر می رسد شما محصولی با کیفیت بالاتر دریافت می کنید ، اما حق بیمه ای است که لازم نیست پرداخت کنید.

کابل آمازون HDMI
آمازون

از اتصالات طلا اغلب برای ایجاد توهم سیگنال بهتر استفاده می شود ، اما به غیر از زرق و برق دار بودن ، کار آنها بسیار کم است. طلا یک فلز بسیار رسانا است ، اما همچنین فلزی است که بیشتر کابل را تشکیل می دهد (و مطمئناً طلای جامد نیست).

سیمهای بافته شده می توانند ماندگاری بیشتری داشته باشند ، اما کابلهای HDMI معمولاً لباس زیادی نمی پوشند. تا زمانی که کابل نخرید که می دانید مدام به برق وصل می شود ، به کابل فوق العاده بادوام احتیاج ندارید.

آیا حتی به کابل HDMI 2.1 احتیاج دارید؟

HDMI مخفف High Resolution Multimedia Interface است. برای انتقال سیگنال دیجیتالی از یک دستگاه مبدا مانند کنسول بازی به نمایشگر یا گیرنده طراحی شده است. بازبینی های بی شماری در استاندارد HDMI وجود دارد که آخرین نسخه آن HDMI 2.1 است.

بیشترین تفاوت بین استاندارد قبلی HDMI 2.0b و 2.1 جدید در میزان انتقال داده به طور همزمان است. HDMI 2.0b به 18 گیگابایت در ثانیه محدود می شود ، در حالی که HDMI 2.1 از پهنای باند کامل 48 گیگابایت در ثانیه پشتیبانی می کند. این بدان معنی است که 2.1 می تواند فیلم 8K با سرعت 60 فریم در ثانیه یا فیلم 4K با سرعت 120 فریم در ثانیه را انتقال دهد.

NVIDIA RTX 3080
انویدیا

مجموعه ای از ویژگی های جدید دیگر در مشخصات HDMI 2.1 وجود دارد ، از جمله:

  • HDMI VRR برای بازی های با نرخ تازه سازی متغیر.
  • حالت تأخیر کم خودکار (ALLM) برای شروع خودکار “حالت بازی” در تلویزیون های سازگار.
  • پشتیبانی از کانال بازگشت صوتی پیشرفته (eARC) برای هدایت نوارها و گیرنده های صوتی.

شما فقط در صورت داشتن دستگاهی با منبع HDMI 2.1 که دارای خروجی 4K / 120Hz یا 8K / 60Hz است ، به کابل HDMI 2.1 نیاز دارید. برای استفاده از هر دستگاه موجود در مدار ویدئویی شما ، باید HDMI 2.1 نیز سازگار باشد.

حتی اگر دستگاهی با خروجی HDMI 2.1 مانند PlayStation 5 دارید ، باز هم می توانید از تلویزیون یا گیرنده قدیمی خود برای بازی در 4K با سرعت 60 فریم در ثانیه استفاده کنید. فقط درصورتی که بخواهید از آن استفاده کنید به پهنای باند افزایش یافته نیاز دارید.

Xbox X سری.
مایکروسافت

دستگاه ها و کارت های قدیمی تر ، مانند Xbox One X ، PlayStation 4 Pro و NVIDIA Series 20 ، به HDMI 2.0b محدود می شوند ، بنابراین از کابل سریعتر بهره مند نخواهید شد. به همین دلیل نباید کابل های HDMI گران قیمت خریداری کنید ، مگر اینکه دلیل واضحی برای این کار داشته باشید.

اکثر دستگاه هایی که دارای قابلیت های HDMI 2.1 هستند ، یک کابل سرعت بالا سازگار در جعبه دارند. این شامل Xbox Series X و PlayStation 5 است که هر دو می توانند 4K در 120 هرتز تولید کنند. با جایگزینی این کابل با محصول بازار ثانویه ، عملکرد بهتری نخواهید داشت.

فقط در صورت نیاز به دوام طولانی تر ، اگر خراب است ، یا اگر دستگاه خروجی را به گیرنده وصل کنید و بنابراین به کابل دیگری برای اتصال گیرنده به تلویزیون نیاز دارید ، می خواهید این کابل را تعویض کنید.

HDMI 2.1 تازه شروع شده است

کارت های گرافیک Xbox Series X ، PlayStation 5 و NVIDIA سری 30 اولین دستگاه های HDMI 2.1 بودند که وارد بازار شدند. فقط تعداد کمی از تلویزیون های راه اندازی شده در سال 2019-20 دارای پورت هایی هستند که از آن پشتیبانی می کنند.

با این حال ، مشخصات جدید در پاسخ به موج اول تلویزیون ها و دستگاه های سازگار با 8K ، که اکثر آنها هنوز سالها با تصویب انبوه فاصله دارند ، ساخته شد. در سال های آینده تعداد بیشتری دستگاه و لوازم جانبی HDMI 2.1 (از جمله کابل) را مشاهده خواهید کرد.

در نهایت ، حتی مارک های ارزان قیمت مانند Amazon Basics فروش کابل های پرسرعت را که از پهنای باند 48 گیگابایت در ثانیه با قیمت پایین و بدون گواهینامه پشتیبانی می کنند ، آغاز می کنند.

تا آن زمان ، فقط به یاد داشته باشید که هر کابل پرسرعت فوق العاده ای که امروز خریداری کرده اید برای سالهای آینده خوب خواهد بود. در حال حاضر ، اکثر مردم حتی به HDMI 2.1 نیز احتیاج ندارند. اگر این کار را انجام دهید ، احتمالاً در حال خرید یک تلویزیون بازی هستید.
منبع: khabar-mehman.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*