چگونه از Smarthome خود در برابر حمله دفاع کنیم


الکساندرا سووا / شاتر استوک

هر دستگاه جدیدی که وارد تلفن هوشمند خود می کنید دستگاه دیگری است که می تواند مورد حمله قرار گیرد. با قدم های ساده ای مانند قفل کردن روتر و مراقبت صحیح از ابزارهای موجود در تلفن هوشمند ، می توانید تلفن هوشمند خود را ایمن کنید.

با روتر خود شروع کنید

روتر بی سیم Wi-Fi مدرن از نزدیک
Proxima Studio / Shutterstock

اکثر دستگاه های هوشمند برای کارکرد صحیح نیاز به دسترسی به اینترنت دارند. اگرچه همه دستگاه ها مستقیماً به اینترنت متصل نمی شوند (مانند لامپ های موج z) ، دستگاه هایی که برای دسترسی به اینترنت معمولاً به هاب یا دستگاه دیگری متصل نمی شوند. بنابراین از بسیاری جهات مهمترین نقطه آسیب پذیری روتر شماست.

و ایمن سازی روتر باید اولین قدم شما باشد. شما باید رمز ورود پیش فرض خود را که برای دسترسی به روتر استفاده شده است تغییر دهید. اگر سیستم عامل روتر منسوخ شده است ، رمزگذاری را به روز کنید و رمزگذاری را فعال کنید. همیشه از یک رمز عبور قدرتمند مخصوص روتر Wi-Fi خود استفاده کنید. با یک روتر استاندارد (نه مش) می توانید همه اینها را از طریق رابط وب روتر بدست آورید. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که آدرس IP روتر خود را پیدا کنید. از طرف دیگر ، روترهای شبکه رابط وب ندارند. شما از برنامه تغییراتی ایجاد خواهید کرد.

اگر سازنده روتر شما دیگر سیستم عامل جدیدی ارائه نمی دهد ، باید جایگزین آن شوید. در حالی که معمولاً می گوییم بیشتر افراد برای خانه های خود به روتر مشبک احتیاج ندارند ، اما خانه های هوشمند از آنها استفاده می کنند. شما پوشش بهتری برای همه دستگاه های Wi-Fi خود دریافت می کنید ، و بیشتر روترهای Mesh به طور خودکار سیستم عامل را به روز می کنند و خدمات امنیتی اضافی را به عنوان اشتراک ارائه می دهند.

متصل: از روتر بی سیم خود محافظت کنید: 8 کاری که اکنون می توانید انجام دهید

از رمزهای عبور منحصر به فرد برای هر دستگاه استفاده کنید

رابط Dashlane سلامت رمز عبور را نشان می دهد.
مدیران رمز عبور فقط برای وب سایت ها نیستند. آنها دارای ویژگی های مفید دیگری هستند. داشلین

بسیاری از دستگاه های smarthome هنگام راه اندازی به رمز عبور احتیاج دارند. این معمولاً شامل بارگیری یک برنامه و ایجاد حساب کاربری است. در برخی موارد ، مانند لامپ های موج Z ، یک حساب توپی ایجاد می کنید تا از آن برای چندین دستگاه استفاده کنید.

هر دستگاهی که برای آن حساب کاربری ایجاد می کنید باید یک رمز عبور منحصر به فرد و پیچیده داشته باشد. اگر از گذرواژه ها برای سرویس ها و دستگاه های هوشمند مجدداً استفاده می کنید ، با یک دستگاه خطرناک مواجه می شوید و منجر به آسیب پذیری های بیشتری در خانه می شوید.

اگر قبلاً این کار را نکرده اید ، استفاده از مدیر رمز عبور را در نظر بگیرید. خدماتی مانند LastPass یا Dashlane می توانند به شما در ایجاد و ردیابی رمزهای عبور پیچیده و طولانی کمک کنند. ممکن است فکر کنید مدیران گذرواژه فقط برای ذخیره اعتبارنامه در وب سایت هستند ، اما می توانید هر نوع رمز عبوری را در آنها نگه دارید. همچنین می توانید یادداشت ها ، پرونده ها ، نشانک ها و موارد محافظت شده را در مدیر رمز عبور ذخیره کنید.

متصل: چرا باید از مدیر رمز عبور استفاده کنید و نحوه شروع کار؟

در صورت وجود احراز هویت دو عاملی را فعال کنید

قفل باز با کلید درج شده
dnd_project / Shutterstock

احراز هویت دو عاملی یک لایه امنیتی دیگر است که فراتر از یک رمز عبور معمولی است. با احراز هویت دو عاملی ، پس از ارائه رمز ورود ، مدارک بیشتری از هویت ارائه می دهید. این معمولاً به صورت کدی که به طور خودسرانه توسط یک برنامه کاربردی تلفنی تولید می شود یا از طریق پیامک یا تماس تلفنی برای شما ارسال می شود ، ارائه می شود.

متأسفانه ، ارائه احراز هویت دو عاملی در دستگاه های هوشمند بسیار رایج نیست ، اما این در حال تغییر است. Nest و Wyze اکنون احراز هویت دو عاملی را ارائه می دهند. دوربین های امنیتی دستگاه هایی هستند که به احتمال زیاد دارای احراز هویت دو عاملی هستند و باید کاملاً از آنها با آنها استفاده کنید. همانطور که یک زوج دریافتند ، یک مهاجم می تواند به جای تلاش برای نفوذ به روتر شما ، زمان بیشتری را با استفاده از اعتبار سرقت شده برای ورود به حساب های مرتبط با دستگاه های هوشمند شما صرف کند. تأیید دو مرحله ای می تواند به جلوگیری از این امر کمک کند.

برنامه های متصل به دستگاه های هوشمند خود را بررسی کنید ، در صورت امکان آن را روشن کنید. توصیه می کنیم احراز هویت دو عاملی را با یک برنامه احراز هویت مانند Google Authenticator برای iOS و Android مرتبط کنید.

متصل: احراز هویت دو عاملی چیست و چرا به آن احتیاج دارم؟

سیستم عامل همه دستگاه های خود را به طور منظم به روز کنید

مانند روتر خود ، باید سیستم عامل را به طور مرتب برای همه دستگاه های هوشمند خود به روز کنید. سیستم عامل در واقع نرم افزاری است که در سخت افزار شما تعبیه شده است – این ویژگی ها و ویژگی های سخت افزار شما را تعیین می کند. تولیدکنندگان به طور منظم مشکلاتی را پیدا می کنند و آنها را اصلاح می کنند و اغلب ویژگی های جدیدی را نیز در این راه اضافه می کنند.

به طور کلی ، می توانید اکثر دستگاه های هوشمند را از طریق یک برنامه به روز کنید. این شامل ابزارهای Z-wave و ZigBee است که شما به یک هاب هوشمند متصل می شوید. برنامه Smart hub را برای این به روزرسانی ها بررسی خواهید کرد.

اگر سازنده دیگر از دستگاه هوشمندی که نصب کرده اید پشتیبانی نمی کند ، باید در اسرع وقت آن را تعویض کنید. اگر مطمئن نیستید ، وب سایت سازنده را بررسی کنید.

متصل: سیستم عامل یا میکرو کد چیست و چگونه می توانم سخت افزار خود را به روز کنم؟

فقط از شرکت های معتبر و شناخته شده خرید کنید

نتایج جستجوی آمازون که بیش از 20 شاخه هوشمند را نشان می دهد.
این همه شاخه هوشمند.

اگر آمازون را برای پلاگین های هوشمند جستجو کنید ، ده ها گزینه از ده ها تولید کننده پیدا خواهید کرد. برای بعضی از آنها که شاید شنیده باشید ، احتمالاً بسیاری از آنها کاملاً ناشناخته خواهند بود. انتخاب ارزان ترین گزینه ای که ویژگی های مورد نظر شما را نوید دهد می تواند وسوسه انگیز باشد ، اما ابتدا باید درباره این شرکت تحقیق کنید.

هوشمندترین دستگاهی که وارد خانه خود می کنید با سرورهای ابری ارتباط برقرار می کند. س isال این است: “چه کسی این سرورها را در اختیار دارد؟” وقتی به محصولی که اخیراً از یک سازنده ناشناخته منتشر شده نگاه می کنید ، هیچ راهی وجود ندارد که مطمئن شوید از کجا ارتباط برقرار می شود تا زمانی که کسی آن را آزمایش کند. تا زمانی که شما یک محقق امنیت نیستید و از این چالش لذت می برید ، احتمالاً نباید یک خوکچه هندی باشید.

و علاوه بر این ، بزرگترین مشکل smarthomes این است که دستگاه های شما ممکن است کار نکنند. این شرکت ممکن است تغییر کند ، ناپدید شود ، یا تصمیم بگیرد که به محصول جدیدتری روی آورد و تعمیر و نگهداری را متوقف کند.
پیوستن به یک شرکت معروف معروف تضمین نمی کند که این اتفاق بیفتد ، همانطور که وقتی لوو آیریس را کشت ، دیده می شود. اما آنچه به دست می آورید یک تجربه برای کاوش است. با نگاهی به تاریخچه شرکت ، می توانید درک کنید که چقدر دوام دارد و آیا این شرکت فقط محصولات خود را برای ماهها یا سالها حفظ می کند.

و با داشتن سابقه ای ثابت ، حتی می توانید ببینید که یک تجارت چه کاری انجام می دهد تا شکست بخورد. Wyze ، سازنده ارزانترین محصولات هوشمندی که می توانید بخواهید ، با عبور ترافیک از طریق دوربین از سرورهای چین با مشکلی روبرو شده است. این شرکت توضیح داد که چه اتفاقی افتاده ، چرا این اتفاق افتاده و چگونه آن را برطرف کرده است.

ممکن است اصلاً این کار را دوست نداشته باشید ، اما حداقل این را می دانید تا بتوانید آگاهانه در مورد خرید یا عدم خرید محصول تصمیم بگیرید و این نکته است. اگر محصولی از تولید کننده جدید پیدا کرده اید ، سعی کنید از چندین سایت نظر بگیرید. اگر همه چیزهایی که می توانید پیدا کنید بررسیهای آمازون است ، Fakespot را بررسی کنید تا ببینید آیا بررسی ها واقعی هستند. سعی کنید قبل از خرید هر داستانی را که می توانید پیدا کنید. اگر نمی توانید تاریخچه ثابت و بررسی واقعی پیدا کنید ، از این ابزار صرف نظر کنید.

متصل: تنظیمات Smarthome شما ممکن است خراب شود و هیچ کاری نمی توانید انجام دهید

از طریق Wi-Fi عمومی به Smarthome خود دسترسی پیدا نکنید

همانطور که نباید حساب بانکی خود را از طریق Wi-Fi عمومی بررسی کنید ، از دسترسی به تلفن هوشمند خود از طریق Wi-Fi عمومی خودداری کنید. حتی اگر مطمئن باشید یک شبکه Wi-Fi قانونی هستید ، به طور بالقوه دستگاه های موجود در خانه خود را در معرض دید هر کسی قرار می دهید که گوش دهد. بهتر است در شبکه های Wi-Fi عمومی کاری حساس انجام ندهید.

اگر به دسترسی از راه دور به خانه خود نیاز دارید ، یا از دستگاه LTE (مانند تلفن خود) استفاده کنید ، یا راه اندازی یک شبکه خصوصی خصوصی مجازی (VPN) را برای برقراری ارتباط ایمن در نظر بگیرید.

متصل: چرا استفاده از شبکه Wi-Fi عمومی حتی در هنگام دسترسی به وب سایت های رمزگذاری شده نیز می تواند خطرناک باشد
منبع: khabar-mehman.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*