چگونه بررسی کنیم که تلفن هوشمند اندرویدی شما دارای RCS است


ممکن است شما در مورد RCS و چگونگی یک ارتقا huge عظیم از طریق پیام کوتاه ، استاندارد قدیمی پیام رسانی متنی ، شنیده باشید. اما چگونه می فهمید که واقعاً می توانید از RCS استفاده کنید؟ ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه به راحتی بررسی کنید.

به طور خلاصه ، RCS (Rich Communication Service) آینده پیام رسانی متنی است. این ویژگی های بسیاری را که احتمالاً در برنامه های پیام فوری استفاده کرده اید ، مانند رسید خواندن ، نشانگرهای ورودی و تصاویر با کیفیت بالا ، به پیام های متنی استاندارد می آورد.

متصل: RCS ، جانشین پیام کوتاه چیست؟

گسترش RCS به تلفن ها طولانی و کثیف بوده است. برای مبتدیان ، آیفون ها به هیچ وجه از RCS پشتیبانی نمی کنند. در عوض ، اپل از استاندارد iMessage خود استفاده می کند. شرکت های مخابراتی در تکثیر دستگاه های اندرویدی مشکوک هستند ، اما Google در تلاش است تا این مشکل را برطرف کند.

بنابراین برای دریافت RCS ، باید از دستگاه Android استفاده کنید. علاوه بر این ، شما باید برنامه Google Messages را به عنوان برنامه پیامکی پیش فرض خود تنظیم کنید. برنامه های پیام کوتاه شخص ثالث نمی توانند از RCS استفاده کنند.

با توجه به همه موارد بالا ، فهمیدن اینکه آیا دستگاه Android شما از پشتیبانی RCS پشتیبانی می کند بسیار آسان است. ابتدا برنامه Google Messages را باز کنید و روی نماد منوی سه نقطه ای که در گوشه بالا سمت راست قرار دارد ضربه بزنید.

پیام ها را باز کنید و روی نماد منو ضربه بزنید

سپس “تنظیمات” را از فهرست کشویی انتخاب کنید.

تنظیمات را از فهرست انتخاب کنید

اگر در بالای منوی تنظیمات بخشی با عنوان “ویژگی های گپ” را مشاهده کنید ، RCS دارید. “گپ” اصطلاحی است که Google برای ویژگی های RCS استفاده می کند.

ویژگی های گپ را انتخاب کنید

در تنظیمات ویژگی های گپ ، می توانید برخی از ویژگی های RCS را فعال یا غیرفعال کنید یا آنها را کاملاً خاموش کنید.

تعویض توابع rcs

این تمام است. اگر دستگاه شما هنوز از RCS پشتیبانی نمی کند ، احتمالاً یک پیام بازشو در برنامه Messages مشاهده می کنید که می توانید آن را فعال کنید.
منبع: khabar-mehman.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*