چگونه تاریخچه مرور Safari خود را به طور خودکار در Mac حذف کنیم


لوگوی Apple Mac Safari

مرورگر شما تمام فعالیت های شبکه شما را ذخیره می کند. بنابراین ، برای حفظ حریم خصوصی بیشتر ، بهتر است به طور منظم سابقه مرور خود را پاک کنید. Safari در Mac شما می تواند از این امر برای شما مراقبت کند و هر از چند گاهی به طور خودکار تاریخچه شما را پاک کند. در اینجا نحوه تنظیم آن آورده شده است.

Safari را از Launchpad یا با جستجوی آن در Spotlight در Mac خود راه اندازی کنید.

سپس بر روی “Safari” در گوشه سمت چپ نوار منو کلیک کنید و “Preferences” را انتخاب کنید. متناوباً ، می توانید Cmd + کاما را روی صفحه کلید فشار دهید تا مستقیماً به این منو بروید.

از تنظیمات برگزیده Safari برای macOS دیدن کنید

در برگه “عمومی” ، گزینه “حذف موارد تاریخچه” را پیدا کنید.

تنظیمات کلی MacOS Safari

از منوی کشویی کنار آن می توانید انتخاب کنید که Safari هر چند وقت یکبار سابقه مرور شما را حذف کند. می توانید آن را مثل هر روز یا هر سال تمیز کنید.

به طور خودکار سابقه مرور را در Safari macOS حذف کنید

وقتی این تنظیم را فعال می کنید ، Safari به طور خودکار گزارش های وب سایت هایی را که بازدید می کنید ، جستجوهای وب و موارد دیگر را حذف می کند.

اگر ترجیح می دهید قبل از پاک کردن سابقه مرور خود ، سابقه مرور خود را مشاهده کنید ، می توانید “دستی” را از فهرست کشویی انتخاب کرده و فعالیت وب خود را به صورت دوره ای از Safari حذف کنید.

در پایین تب General ، یک تنظیم جداگانه با عنوان “حذف موارد از لیست بارگیری” نیز پیدا خواهید کرد. با استفاده از این گزینه ، می توانید Safari را پیکربندی کنید تا به صورت خودکار لیست پرونده هایی را که بارگیری کرده اید حذف کند (اما نه خود فایل ها).

موارد را از لیست بارگیری در تنظیمات Safari حذف کنید

به محض خروج از Safari یا عدم بارگیری ، می توانید آنها را پس از یک روز حذف کنید.

موارد را به صورت خودکار از لیست بارگیری در Safari macOS حذف کنید

فعال کردن آنها تأثیری بر داده های مرور Safari شما در سایر دستگاه های Apple ، مانند iPhone یا iPad ندارد. در حال حاضر ، گزینه های حذف خودکار سابقه مرور و لیست بارگیری در برنامه های Safari برای iOS و iPadOS موجود نیست.

کارهای بیشتری وجود دارد که می توانید برای ایمن تر کردن تجربه Safari خود انجام دهید ، از جمله مرور ناشناس به طور پیش فرض و بهینه سازی حداکثر حریم خصوصی.
منبع: khabar-mehman.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*