چگونه داده های مرور Safari را با یک میانبر صفحه کلید پاک کنیم


اگر از Safari در Mac استفاده می کنید و می خواهید به سرعت سابقه مرورگر خود را پاک نکنید بدون اینکه وارد منو شوید ، می توانید با استفاده از یک میانبر صفحه کلید از این مسئله مراقبت کرده و با ایجاد یک میانبر سفارشی در System Preferences کلیک کنید. این چگونه است.

ابتدا باید برای ایجاد یک مسیر صفحه کلید سفارشی به System Preferences مراجعه کنیم. در Mac خود ، روی نماد “Apple” در گوشه بالا سمت راست کلیک کنید و “System Preferences” را انتخاب کنید.

روی نماد Apple کلیک کنید و سپس انتخاب کنید "تنظیمات سیستم."

در System Preferences ، صفحه کلید را انتخاب کنید. در تنظیمات برگزیده صفحه کلید ، روی برگه میانبرها کلیک کنید.

کلیک "میانبرها" که در "صفحه کلید" منو.

در منوی نوار کناری ، روی Application Shortcuts کلیک کنید.

کلیک "میانبرهای برنامه"

برای افزودن میانبر جدید روی علامت مثبت (+) در پایین پنجره کلیک کنید.

برای افزودن میانبر صفحه کلید روی علامت بعلاوه (+) کلیک کنید.

یک پنجره بازشو ظاهر می شود. ابتدا روی منوی کشویی با عنوان “Application” کلیک کنید و “Safari.app” را انتخاب کنید.

در منوی کشویی Application ، را انتخاب کنید "سافاری"

در کادر متن “عنوان منو” ، وارد شوید “Clear History...“دقیقاً. باید شامل سه نقطه در انتها باشد ، زیرا باید با دستور موجود منوی Safari در زیر منوی History مطابقت داشته باشد.

سپس قسمت “Keyboard Shortcut” را انتخاب کرده و میانبری را که می خواهید برای پاک کردن تاریخچه مرورگر Safari خود استفاده کنید وارد کنید. ما Shift + Command + H را انتخاب کردیم ، اما شما می توانید هر میانبر صفحه کلید استفاده نشده را وارد کنید.

در قسمت عنوان منو ، وارد شوید "تاریخ ناب ..." سپس یک میانبر صفحه کلید را تعریف کنید.

سپس دکمه “افزودن” را کلیک کنید و یک میانبر به لیست اضافه می شود. اکنون می توانید تنظیمات برگزیده سیستم را ببندید (مگر اینکه پس از آزمایش بخواهید میانبر صفحه کلید را تغییر دهید.)

Safari را باز کنید و میانبر صفحه کلید را که تعریف کردید فشار دهید. یک پنجره بازشو کوچک با یک منوی کشویی و دو دکمه ظاهر می شود. در منوی “پاک کردن” می توانید انتخاب کنید که چه مقدار از سابقه شما پاک شود. پس از پایان کار ، روی دکمه پاک کردن تاریخچه کلیک کنید.

کلیک "تاریخ ناب"

سابقه مرور Safari شما تا حدی که انتخاب کرده اید پاک می شود. Safari تنظیماتی را که در منوی پاک کردن انتخاب کرده اید به خاطر می آورد ، بنابراین دفعه بعدی که با میانبر کاربر خود پنجره را فراخوانی کردید ، می توانید بر روی دکمه Clear History کلیک کنید.

اگر متوجه شدید که مرتباً سابقه مرورگر خود را پاک می کنید ، سعی کنید حالت مرور خصوصی را در Safari امتحان کنید ، این حالت خاصی است که سابقه مرور شما را ردیابی نمی کند. حتی می توانید با هر بار باز کردن برنامه ، Safari را طوری تنظیم کنید که با یک پنجره خصوصی شروع شود.

متصل: چگونه همیشه Safari را در حالت مرور خصوصی در Mac شروع کنیم
منبع: khabar-mehman.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*