چگونه دریابیم کدام برنامه ها به مجوز Android دسترسی دارند


استودیو هیولا / Shutterstock

وقتی ده ها برنامه بر روی تلفن خود نصب کرده اید ، به راحتی می توانید ردیابی کنید که مجوزها به کدام یک دسترسی دارند. به همین دلیل بهتر است اطمینان حاصل کنید که فقط برنامه هایی که به آنها اعتماد دارید به داده های حساس مانند میکروفون شما دسترسی دارند. در اینجا نحوه استفاده از مدیر مجوز آندروید داخلی است.

توجه داشته باشید که این ویژگی فقط در تلفن های دارای Android 10 یا بالاتر وجود دارد.

از کشوی برنامه یا با ضربه زدن روی نماد چرخ دنده در صفحه اعلان ها ، منوی “تنظیمات” را در تلفن یا رایانه لوحی Android خود باز کنید.

از برنامه تنظیمات Android دیدن کنید

به برنامه ها و اعلان ها بروید.

در تنظیمات Android به برنامه ها و اعلان ها بروید

برای نمایش گزینه های بیشتر ، “پیشرفته” را انتخاب کنید و سپس به “مدیر مجوز” بروید.

به مدیر مجوزهای Android بروید

دستگاه های Android بسته به سازنده ، چیدمان تنظیمات مختلفی دارند. بنابراین ، اگر این منو را پیدا نکردید ، به جای آن ، در نوار جستجو در بالای منوی “تنظیمات” به دنبال “مدیر مجوز” باشید.

در تنظیمات Android به دنبال مدیر مجوز باشید

در داخل مدیر مجوز لیستی از همه ماژول هایی را پیدا می کنید که برنامه ها می توانند درخواست دسترسی به آنها را داشته باشند مانند گزارش تماس در تلفن ، مکان ، میکروفون ، پیامک و موارد دیگر. تحت نام هر مجوز ، Android نشان می دهد که چند برنامه مجاز به خواندن آن هستند.

مدیر مجوزهای Android

وقتی روی هر یک از این مجوزها ضربه می زنید ، می توانید به برنامه هایی که اجازه دسترسی دارند و اینکه کدام یک را رد کرده اید ، بررسی کنید.

دسترسی به مجوزهای Android را مدیریت کنید

اگر برنامه ای با مجوز پیدا کردید که نباید آن را داشته باشید ، می توانید با ضربه زدن روی نام برنامه در برگه “مجاز” و سپس رفتن به گزینه “لغو” ، فوراً آن را پس بگیرید.

اجازه برنامه Android را نپذیرید

به طور پیش فرض ، Android برنامه های سطح سیستم را در این ابزار نمایش نمی دهد. برای درج آنها مانند سایر برنامه های شخص ثالث ، روی نماد منوی سه نقطه در لیست مجوزها ضربه بزنید و دکمه “نمایش سیستم” را انتخاب کنید.

برنامه های سیستم را در مدیر مجوزها نشان دهید

با این حال ، به یاد داشته باشید که شما اغلب قادر به رد اجازه یک برنامه در سطح سیستم نخواهید بود زیرا ممکن است برای عملکرد تلفن شما ضروری باشد. به عنوان مثال ، می توانید خدمات Google Play را به تقویم خود محروم کنید ، اما نمی توانید مجوز فعالیت بدنی را لغو کنید زیرا این امکان برای سرویس های اضطراری وجود دارد.

اجازه فعالیت بدنی در سرویس های Google Play

چند روش دیگر وجود دارد که می توانید مجوزهای برنامه Android را برای داشتن یک تجربه امن تر و خصوصی مدیریت کنید.
منبع: khabar-mehman.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*