چگونه قفل Chromebook خود را با تلفن Android باز کنید


قفل Chromebook با استفاده از یک تلفن هوشمند هوشمند Android باز می شود
کنستانتین Savusia / Shutterstock

آیا نمی خواهید هر بار که وارد سیستم Chromebook خود می شوید رمز ورود خود را وارد کنید؟ اگر تلفن هوشمند Android دارید ، تقریباً بلافاصله می توانید قفل رایانه خود را باز کنید. در اینجا نحوه تنظیم آن آورده شده است.

قبل از اینکه بتوانید قفل Chromebook خود را با تلفن Android خود باز کنید ، ابتدا باید این دو دستگاه را جفت کنید. با این حال ، به یاد داشته باشید که این ویژگی فقط برای تلفن های دارای Android 5.1 یا بالاتر و Chromebook با حداقل به روزرسانی در سیستم عامل Chrome 71 موجود است.

برای اینکه این کار انجام شود ، باید مطمئن شوید که هم Chromebook و هم تلفن Android شما با همان حساب اصلی Google به سیستم وارد شده اند.

سپس ، در Chromebook خود ، روی ناحیه وضعیت موجود در گوشه پایین سمت راست صفحه کلیک کنید ، جایی که وضعیت Wi-Fi و باتری را نشان می دهد. در پانل بعدی ، نماد چرخ دنده را انتخاب کنید تا وارد منوی تنظیمات شوید.

روی میانبر تنظیمات در سیستم عامل Chrome کلیک کنید

به پایین به سمت دستگاههای متصل بروید و روی دکمه Setup در کنار Android Phone کلیک کنید.

تلفن Android خود را به Chromebook خود متصل کنید

در پنجره بازشو ، تلفن Android خود را از فهرست کشویی “Select device” انتخاب کنید. سپس دکمه آبی رنگ “قبول و ادامه” را در پایین انتخاب کنید.

برای اتصال به Chromebook خود ، یک تلفن Android را انتخاب کنید

در صفحه بعدی ، با اعتبارنامه خود وارد سیستم شوید. به زودی باید پنجره تأیید “All Set” را مشاهده کنید. برای بستن پنجره ، روی Finish کلیک کنید.

همگام سازی تلفن خود را با Android و Chromebook تأیید کنید

به Chromebook خود به فهرست تنظیمات برگردید و این بار گزینه “بررسی” را در بخش “دستگاه های متصل” پیدا خواهید کرد. این مورد را انتخاب کنید و سپس اگر قفل تلفن Android شما قفل آن نیست ، قفل آن را باز کنید. باید هشدار دریافت کنید که Chromebook و تلفن Android شما به هر دو دستگاه متصل هستند.

اعلان مربوط به تلفن Android و Chromebook

به تنظیمات> دستگاههای متصل در Chromebook خود برگردید و تلفن Android خود را انتخاب کنید. Smart Lock را تغییر دهید و گذرواژه را در Chromebook خود وارد کنید.

Smart Lock را در Chromebook خود فعال کنید

Chromebook خود را قفل کنید تا ببینید آیا با فشار دادن طولانی کلید ویژه صفحه کلید ، Smart Lock فعال است یا نه.

به محض باز کردن قفل تلفن Android خود که از بلوتوث پشتیبانی می کند ، نماد قفل کنار جعبه رمز عبور از نارنجی به سبز تغییر می کند. این به این معنی است که شما گواهی شده اید. اکنون تنها کاری که باید انجام دهید این است که بر روی عکس حساب خود کلیک کنید تا قفل Chromebook باز شود.

قفل Chromebook خود را با تلفن Android باز کنید


به همین ترتیب ، می توانید در Chromebook خود به پیام های متنی تلفن Android خود دسترسی پیدا کرده و به آنها پاسخ دهید.

متصل: نحوه ارسال پیام های متنی از Chromebook خود
منبع: khabar-mehman.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*