چگونه می توان از برنامه های ویندوز 10 با رمز عبور محافظت کرد


Windows 10 Logo Hero - نسخه 3

اگر از رایانه مشترک استفاده می کنید ، یکی از راه های جلوگیری از انصراف سایر برنامه ها از سایر برنامه ها ، نیاز به گذرواژه برای باز کردن آن برنامه است. با استفاده از برنامه شخص ثالث می توانید از برنامه های فردی محافظت کنید.

آیا شما حتی باید این کار را انجام دهید؟ این محدودیت ها را بخوانید

در این آموزش ما از My Lockbox استفاده خواهیم کرد که نسخه رایگان و پولی را ارائه می دهد. برنامه های شخص ثالث دیگری نیز وجود دارد که دوره های آزمایشی رایگان را ارائه می دهند – از جمله Folder Guard ، که همچنین می تواند از برنامه ها محافظت کند اما پس از پایان دوره آزمایشی مجبور به خرید مجوز هستید.

نرم افزار رایگان به دلیل حریم خصوصی یا امنیت خود شناخته شده نیست. استفاده از برنامه های رایگان به عنوان راهی سریع و آسان برای دستیابی به این هدف خطرات زیادی دارد. تقریباً همه برنامه های رایگان با نرم افزارهای bloat همراه هستند و اگرچه بیشتر نرم افزارهای bloat مخرب نیستند ، اما همیشه اینطور نیست. اما حتی اگر به خودی خود بدافزار نباشد ، فضای دیسک را مصرف می کند ، که به نوبه خود می تواند سرعت کامپیوتر شما را کم کند – قیمتی که اکثر آنها حاضر نیستند برای نرم افزار رایگان پرداخت کنند.

متصل: تبلیغ کنید: Ninite تنها مکان امن برای یک برنامه رایگان ویندوز است

برنامه رایگان خاصی که ما در این مقاله از آن استفاده می کنیم ، وظیفه خوبی را در انجام آنچه می گوید انجام می دهد: محافظت از پوشه ها با پوشه ها (و برنامه های موجود در آن پوشه ها) و جلوگیری از دسترسی کاربران غیرمجاز. با این حال ، روش هایی برای دور زدن این مسئله وجود دارد. به عنوان مثال ، اگر کسی با یک حساب سرپرست وارد سیستم شده باشد ، می تواند با دسترسی به پوشه های از قبل قفل شده ، با تغییر دادن مجوزهای Windows ، Lockbox را دور بزند. گرچه ساده ترین کار نیست ، اما این است است ممکن

گزینه های جایگزین برای برنامه های محافظت از رمز عبور

اگر واقعاً می خواهید از برنامه ها با رمز عبور محافظت کنید ، اقدامات دیگری وجود دارد که می توانید علاوه بر بارگیری برنامه های شخص ثالث ، انجام دهید. به عنوان مثال ، اگر هدف شما کنترل محتوا و زمانی است که فرزندتان استفاده می کند ، می توانید با استفاده از کنترل والدین ویندوز 10 قوانینی تنظیم کنید.

برای جلوگیری از دسترسی افراد دیگر که از رایانه مشترک به پرونده های شما استفاده نمی کنند می توانید از حساب های کاربری جداگانه ویندوز استفاده کنید.

اگر می خواهید از برنامه های خاص مربوط به تجارت در رایانه خود محافظت کنید اما یک حساب مشترک با همسرتان دارید ، می توانید یک پرونده ظرف رمزگذاری شده ایجاد کرده و برنامه را در آن مکان نصب کنید.

با این حال ، اگر آنچه شما نیاز دارید یک راه حل سریع و موقت است ، در اینجا آنچه را که می توانید انجام دهید آورده شده است.

متصل: چگونه می توان با رمزگذاری از پرونده ها و پوشه ها محافظت کرد

برنامه ها را تحت ویندوز 10 قفل کنید

ابتدا با رفتن به صفحه My Lockbox در وب سایت FSPro Labs و کلیک روی دکمه “بارگیری” ، My Lockbox را بارگیری و نصب کنید.

دکمه بارگیری برای قفل وب سایت من

پس از بارگیری ، روی نماد “mylockbox_setup” دوبار کلیک کنید. با این کار جادوگر نصب My Lockbox راه اندازی می شود.

نماد راه اندازی mylockbox

جادوگر شما را در روند راه اندازی راهنمایی می کند. دو پنجره اول از شما می خواهد که زبانی را انتخاب کنید و قرارداد مجوز را بپذیرید. سپس از شما خواسته می شود تا پوشه ای را برای نصب در My Lockbox انتخاب کنید. این است C:Program FilesMy Lockbox پیش فرض اگر می خواهید مکان را تغییر دهید ، روی “مرور” کلیک کنید و سپس مکان را برای نصب My Lockbox انتخاب کنید. در غیر این صورت ، Next را کلیک کنید.

برای نصب My Lockbox به حداقل 9 مگابایت فضای دیسک رایگان نیاز دارید.

مکانی را انتخاب کنید و روی Next در جادوگر نصب کلیک کنید

از طریق جادوگر ادامه دهید و در آخر روی “نصب” کلیک کنید. نصب نرم افزار فقط چند ثانیه طول می کشد.

دکمه نصب در جادوگر نصب

Lockbox من اکنون نصب خواهد شد. برای راه اندازی نماد برنامه ، دوبار کلیک کنید.

نماد برنامه قفل من

اولین کاری که هنگام راه اندازی برنامه از شما خواسته می شود افزودن رمز عبور است. یک رمز ورود قوی وارد کنید و برای تأیید آن دوباره وارد کنید. در صورت لزوم ، اشاره و آدرس ایمیل خود را اضافه کنید تا در صورت فراموش کردن ، گذرواژه خود را تنظیم کنید.

برای ادامه روی “تأیید” کلیک کنید.

رمز ورود و ایمیل بازیابی را وارد کنید

سپس از شما خواسته می شود پوشه مورد نظر جهت محافظت را انتخاب کنید. آنچه در اینجا می خواهید انجام دهید انتخاب پوشه ای است که شامل برنامه مورد نظر برای قفل شدن است. اگر پوشه حاوی برنامه را قفل کنید ، نمی توانید آن را باز کنید – حتی اگر از منوی شروع یا میانبر دسک تاپ بخواهید به آن دسترسی پیدا کنید.

برای باز کردن File Explorer ، “مرور” را کلیک کنید.

برای انتخاب پوشه امنیتی به File Explorer بروید.

به پوشه حاوی برنامه موردنظر برای قفل بروید ، روی آن کلیک کنید تا انتخاب شود و سپس تأیید را کلیک کنید. در این مثال ، پوشه حاوی Google Chrome را انتخاب می کنیم.

پوشه ای را برای قفل کردن انتخاب کنید

مسیر پرونده را در قسمت Folder to Protect تأیید کنید و سپس بر روی OK کلیک کنید.

پوشه را تأیید کرده و تأیید را انتخاب کنید

اکنون هنگام اقدام به راه اندازی برنامه ، از دسترسی شما محروم می شود.

دسترسی به gif رد شد

برای باز کردن برنامه ، My Lockbox را راه اندازی کرده و رمز ورود را وارد کنید. تأیید را کلیک کنید.

یک رمز عبور وارد کنید و روی تأیید کلیک کنید

محتویات پوشه قفل شده در “My Lockbox File Browser” نمایش داده می شود. برای راه اندازی برنامه می توانید اینجا یا مکان دیگری دوبار کلیک کنید.

محتوای پوشه قفل شده

این برنامه بدون محافظت در دسترس خواهد بود تا زمانی که تنظیم مجدد را فعال کنید. برای این کار ، روی دکمه “فعال کردن امنیت” در گوشه سمت راست بالای برنامه My Lockbox کلیک کنید.

محافظت را فعال کنید

برنامه موجود در پوشه دوباره در پشت دیوار رمز عبور قرار خواهد گرفت. به یاد داشته باشید که هر بار که برنامه را تمام می کنید ، این ویژگی امنیتی را فعال کنید.
منبع: khabar-mehman.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*