چگونه می توان به طور خودکار مجوزهای برنامه های Android بلااستفاده را لغو کرد


استودیو هیولا / Shutterstock

هنگامی که دیگر از یک برنامه فعال استفاده نمی کنید ، بهتر است هرگونه اجازه حساسیتی که به آن داده اید را پس بگیرید. خوشبختانه ، شما مجبور نیستید این کار را به صورت دستی روی تلفن یا رایانه لوحی Android خود انجام دهید.

ویژگی مجوزها که در Android 11 معرفی شده است ، یک گزینه مفید ارائه می دهد که به طور خودکار مجوزهای برنامه ای را که مدتی است باز نکرده اید لغو می کند. این تنظیم را نمی توان به صورت سراسری در سیستم عامل اعمال کرد ، به این معنی که شما باید آن را جداگانه برای هر برنامه فعال کنید. توصیه می کنیم آن را روشن کنید ، مخصوصاً برای برنامه های توسعه دهندگانی که به آنها اعتماد ندارید. در اینجا نحوه دستیابی به آن آورده شده است.

قبل از شروع ، به خاطر داشته باشید که هر سازنده Android نام منوها و تنظیمات مختلف را تغییر می دهد. مراحل و عکسهای زیر روند یک تلفن سامسونگ را پوشش می دهد. اگرچه ممکن است نامها متفاوت باشد ، روند کار بسیار مشابه خواهد بود.

برنامه “تنظیمات” را در تلفن هوشمند یا رایانه لوحی Android خود باز کنید. یا می توانید آن را در کشوی برنامه یا با ضربه زدن روی نماد چرخ دنده در صفحه اعلان ها پیدا کنید.

از برنامه تنظیمات Android دیدن کنید

“برنامه ها و اعلان ها” را انتخاب کنید.

در تنظیمات Android به برنامه ها و اعلان ها بروید

در داخل ، روی گزینه “مشاهده همه برنامه ها” ضربه بزنید.

لیست تمام برنامه ها را در تنظیمات Android باز کنید

برنامه ای را که می خواهید بعد از چند ماه استفاده نشود ، مجوزهای آن به طور خودکار لغو شود. گزینه “مجوزها” را لمس کنید.

تنظیمات مجوز برنامه Android را باز کنید

تنظیم “حذف مجوزها در صورت استفاده نکردن برنامه” را در پایین صفحه تغییر دهید.

حذف خودکار مجوز برنامه Android را تنظیم کنید

اکنون ، اگر چندین ماه از این برنامه استفاده نکنید ، تلفن یا رایانه لوحی شما از تمام ماژول های داده و حسگرهایی که اجازه دسترسی دارند ، جدا می شود. اگر WhatsApp را انتخاب کنید ، دسترسی به دوربین ، میکروفون ، حافظه محلی و موارد دیگر را از دست می دهد.

مجموعه مجوزهایی که این تنظیم به آنها اعمال می شود بسته به نوع برنامه متفاوت است. علاوه بر این ، شایان ذکر است که فقط به صورت محدود برای برنامه های سطح سیستم در دسترس است. بنابراین ، به عنوان مثال ، نمی توانید به Android دستور دهید که به طور خودکار دسترسی Gmail به مخاطبین و تقویم تلفن شما را لغو کند.

Google مشخص نمی کند که چه زمانی Android به طور خودکار مجوزهای برنامه را بین موارد استفاده لغو می کند. اما در این راه ، چه موقع و اگر این تنظیمات برای یک برنامه فعال شود ، Android به شما اطلاع می دهد و همچنین گزینه ای برای حذف نصب برنامه ارائه می دهد.


آیا می خواهید بر روی حریم خصوصی تلفن هوشمند خود کنترل بهتری داشته باشید؟ کارهای بیشتری وجود دارد که می توانید برای مدیریت بهتر مجوزهای Android و میزان خواندن داده های هر برنامه انجام دهید.
منبع: khabar-mehman.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*