چگونه می توان زمان آخرین نصب ویندوز 10 را مشاهده کرد


آرم ویندوز 10

هر شش ماه ، مایکروسافت هر شش ماه یک بار به روزرسانی عمده جدیدی را برای ویندوز 10 منتشر می کند ، اما ویندوز بلافاصله آنها را نصب نمی کند. اگر از آخرین به روزرسانی خود مطمئن نیستید ، چندین روش برای بررسی جدیدترین تاریخ نصب به روزرسانی اصلی وجود دارد.

نحوه بررسی تاریخ نصب به روزرسانی اصلی در تنظیمات

ابتدا منوی استارت را باز کرده و روی نماد چرخ دنده کلیک کنید تا تنظیمات باز شود. همچنین می توانید Windows + i را روی صفحه کلید فشار دهید.

در منو

در پنجره تنظیمات ، روی سیستم کلیک کنید.

در تنظیمات ویندوز 10 ، کلیک کنید "سیستم."

در صفحه System ، به پایین لیست بروید و About را در نوار کناری انتخاب کنید.

در تنظیمات Windows ، کلیک کنید "در باره."

در صفحه Information ، به پایین به تب مشخصات Windows بروید. آخرین تاریخ نصب نسخه اصلی ویندوز را در سمت راست عنوان “نصب شده” پیدا خواهید کرد.

در تنظیمات ویندوز آخرین تاریخ نصب به روزرسانی اصلی را در زیر مشاهده خواهید کرد "نصب شده" که در "مشخصات ویندوز"

نکته: تاریخ “نصب شده” که در اینجا مشاهده می شود فقط برای به روزرسانی های اصلی ویندوز که دو بار در سال در دسترس هستند اعمال می شود. تاریخ نصب به روزرسانی های کوچک و کوچک در اینجا مشخص نخواهد شد. برای دیدن لیستی از آخرین به روزرسانی های جزئی که ویندوز نصب کرده است ، می توانید به قسمت Settings> Update and Security> Windows Update> View Update History بروید.

برای دیدن اینکه آیا از آخرین نسخه اصلی ویندوز 10 استفاده می کنید یا خیر ، به نام نسخه ای نگاه کنید که درست در بالای تاریخ “نصب شده” ذکر شده است. آن را با آخرین نسخه ویندوز 10 مقایسه کنید و ببینید آیا مطابقت دارد.

متصل: آخرین نسخه ویندوز 10 چیست؟

اگر لازم است این اطلاعات را به شخص دیگری منتقل کنید ، ویندوز راهی مناسب برای کپی سریع مشخصات سیستم (که شامل تاریخ “نصب شده”) در کلیپ بورد است. برای این کار ، روی دکمه “کپی” دقیقاً در زیر لیست “مشخصات Windows” کلیک کنید ، و می توانید بعداً آن را در یک سند ، ایمیل یا پیام جایگذاری کنید.

در تنظیمات Windows ، کلیک کنید "یک کپی" دکمه برای کپی کردن مشخصات ویندوز در کلیپ بورد.

سپس “تنظیمات” را ببندید و کارتان تمام شد.

نحوه بررسی تاریخ نصب به روزرسانی اصلی از خط فرمان

همچنین می توانید به سرعت تاریخ نصب آخرین به روزرسانی ویندوز را از خط فرمان Windows بررسی کنید. ابتدا با کلیک روی منوی استارت و تایپ کردن “دستور” ، یک فوری را باز کنید ، سپس روی نماد “خط فرمان” کلیک کنید.

در ویندوز 10 ، روی منو کلیک کنید

با باز شدن “خط فرمان” ، دستور زیر را تایپ کنید (یا کپی و جایگذاری کنید) و “Enter” را فشار دهید:

systeminfo | find "Original Install Date"

وارد "اطلاعات سیستم" دستور را در خط فرمان Windows دریافت کنید تا آخرین تاریخ نصب به روزرسانی اصلی را دریافت کنید.

شما تاریخ نصب آخرین نسخه اصلی (حتی زمان نصب – حداکثر تا نسخه دوم) را مشاهده خواهید کرد ، بلافاصله پس از “تاریخ اصلی نصب” در نتایج نشان داده شده نشان داده شده است. پس از اتمام ، پنجره Command Prompt را ببندید.

متصل: راه های باز کردن خط فرمان در ویندوز
منبع: khabar-mehman.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*