چگونه می توان فهمید که آیا این برنامه در M1 Mac با Apple Silicon کار می کند یا خیر


Girts Ragelis / Shutterstock.com

Apple ARM Macs شامل یک راه حل ترجمه ماشینی به نام Rosetta 2 است. این اجازه می دهد تا این Mac ها نرم افزارهای موجود طراحی شده برای Mac های Intel را اجرا کنند. اما کامل نیست. در اینجا چگونگی اطمینان از سازگاری نرم افزار خود قبل از خرید Apple Silicon Mac ارائه شده است.

توصیه می کنیم وب سایت Apple Silicon Ready را بررسی کنید. این وب سایت ، ایجاد شده توسط برنامه نویس عبدالله دیاا ، یک دایرکتوری جستجو را ارائه می دهد که اطلاعات سازگاری شبکه را در کنار هم جمع می کند.

به وب سایت بروید ، یک برنامه را جستجو کنید و به اطلاعات موجود نگاه کنید. اگر برنامه ای در ستون “Apple silicon optimized” علامت گذاری شود ، به شما می گوید که یک نسخه رسمی وجود دارد که به صورت طبیعی و سریع بر روی Apple Silicon اجرا می شود. ستون “نسخه پشتیبانی شده M1” به شما می گوید که کدام نسخه از برنامه Apple Apple Silicon را پشتیبانی می کند.

اگر برنامه ای در ستون “Rosetta 2” بررسی شود ، به شما می گوید که از طریق لایه ترجمه Rosetta 2 به درستی کار می کند. برنامه کار خواهد کرد و می تواند در ARM Mac استفاده شود.

اطلاعات سازگاری نرم افزار Adobe برای Apple Silicon Macs.

در برخی موارد ، ممکن است یک مثلث احتیاط زرد مشاهده کنید. این نشان می دهد که برنامه ممکن است به درستی کار کند ، اما ممکن است خطاهایی وجود داشته باشد. می توانید روی هر برنامه ای کلیک کنید و پیوندی برای اطلاعات بیشتر در مورد همه مسائل و برنامه های سازگاری خواهید دید – شاید در وب سایت توسعه دهنده ، در یک انجمن گفتگو ، یا جایی در یک موضوع توییتر.

این مزیت واقعی این وب سایت است – بحث ها را از سراسر وب در یک مکان جمع می کند.

در زمان راه اندازی ، داکر هنوز در M1 Mac کار نمی کرد.

همچنین می توانید این اطلاعات را خودتان ردیابی کنید – به عنوان مثال ، اگر فکر می کنید آیا یک برنامه حرفه ای از Apple Silicon پشتیبانی می کند ، می توانید به وب سایت توسعه دهنده بروید و ببینید آیا پیامی دارند یا خیر. همچنین می توانید نام برنامه و “m1 mac” را از طریق وب جستجو کنید تا ببینید آیا در اولین M1 MacBook Air ، MacBook Pro و Mac mini اپل به درستی کار می کند یا خیر. اما این فهرست باید در زمان شما صرفه جویی کند.


در واقع ، روزتا 2 به طرز شگفت انگیزی خوب کار می کند – به خصوص در مقایسه با لایه شبیه سازی نیمه تمام مایکروسافت در ویندوز 10 ARM. از نوامبر 2020 ، ARM ویندوز 10 مایکروسافت هنوز نمی تواند از برنامه های 64 بیتی اینتل تقلید کند – سال ها پس از اولین انتشار آن!

متصل: Macs Intel و Mac Silicon ARM Macs: چه کسی باید بخرید؟
منبع: khabar-mehman.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*