چگونه می توان ویندوز خود را تحت ویندوز 10 Cascade کرد


Windows 10 Logo Hero - نسخه 3

ویندوز 10 شامل چندین روش شناخته شده اما بسیار مفید برای سازماندهی خودکار پنجره های باز است ، و آنها فقط یک کلیک با نوار وظیفه فاصله دارند. در اینجا نحوه شکستن اتوماتیک ویندوز خود آورده شده است.

فرض کنید شما یک پنجره به هم ریخته از این دست دارید و دوست دارید آن را مرتب کنید. شاید آنقدر پنجره باز داشته باشید که مطمئن نیستید کدام یک از آنها است.

نمونه ای از دسک تاپ ویندوز 10 بهم ریخته.

یکی از راه های کنترل کنترل وضعیت نامناسب ، آبشار ویندوز است. برای انجام این کار ، بر روی نوار وظیفه کلیک راست کرده و “Cascade windows” را از فهرست بازشو انتخاب کنید.

در ویندوز 10 ، روی نوار وظیفه کلیک راست کرده و انتخاب کنید "پنجره های آبشار"

تمام پنجره های کمینه نشده شما بلافاصله در یک پشته مورب آبشار مرتب می شوند ، یکی بر روی دیگری ، با هر پنجره به همان اندازه.

نوار عنوان هر پنجره را نیز مشاهده خواهید کرد ، این امر باعث می شود تا بتوانید با کلیک روی نشانگر ماوس روی یک کلیک کرده و پنجره را به پیش زمینه بیاورید.

نمونه ای از پنجره های آبشار در ویندوز 10.

اگر می خواهید آبشار را لغو کنید ، دوباره روی نوار وظیفه کلیک راست کرده و “Cancel Cascade of All Windows” را از فهرست انتخاب کنید.

در ویندوز 10 ، روی نوار وظیفه کلیک راست کرده و انتخاب کنید "لغو Cascade همه پنجره ها."

بلافاصله ، طرح اصلی پنجره شما به همان مکان قبلی باز می گردد.

نمونه ای از دسک تاپ ویندوز 10 بهم ریخته.

اما مراقب باشید: اگر آبشار را اجرا کنید و سپس به صورت دستی چند تغییر در چیدمان پنجره اعمال کنید ، نمی توانید آبشار را لغو کنید.

اگرچه استفاده از ویژگی Cascading Windows لذت بخش است ، اما بیشتر یک بازگشت یکپارچه از زمانی است که رایانه های شخصی دارای منابع محدود و فضای صفحه محدود در وضوح پایین هستند. در حقیقت ، گزینه “Cascade” اولین بار در ویندوز 3.0 در سال 1990 (در لیست کارها) ظاهر شد و به عنوان گزینه کلیک راست در نوار وظیفه ویندوز 95 در دسترس است.

گزینه آبشار در ویندوز 95.

بنابراین برای یک رویکرد مدرن تر در مدیریت پنجره ، می توانید Task View را نیز امتحان کنید که می تواند به صورت همزمان تصاویر کوچک همه ویندوزهای شما را نمایش دهد. فقط Windows + Tab را روی صفحه کلید خود فشار دهید یا روی دکمه Task View در کنار منوی Start کلیک کنید.

نمونه Task View در ویندوز 10.

از آنجا می توانید روی هر پنجره ای که دوست دارید با یک کلیک تمرکز کنید یا حتی پنجره هایی را که دیگر نیازی ندارید ببندید. همچنین ، در صورت تمایل ، گزینه های دیگری را برای چیدمان پنجره نوار وظیفه که شامل چیدمان پنجره ها یا قرار دادن همه آنها در کنار یکدیگر است ، آزمایش کنید. سازماندهی مبارک!

متصل: 4 ترفند برای مدیریت ویندوز مخفی در دسک تاپ ویندوز |
منبع: khabar-mehman.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*