چگونه پرونده های خود را به Google Drive صادر کنیم


Google Drive در تلفنهای هوشمند و رایانه
Nopparat Khokthong / Shutterstock

Google Drive یکی از قابل اعتمادترین سرویس ها برای ذخیره و سازماندهی داده های شما در فضای ابری است. اما تصادفات اتفاق می افتد ، بنابراین مهم است که از پرونده ها و اسناد شما به صورت محلی پشتیبان تهیه شود. با استفاده از ابزار صادرات داده Google ، Takeout ، می توانید این کار را در عرض چند دقیقه انجام دهید.

برای شروع به وب سایت Google Takeout بروید و با حساب Google خود وارد سیستم شوید. به طور پیش فرض ، این ابزار داده های شما را از همه سرویس های Google صادر می کند. برای بازیابی تنها نسخه پشتیبان از دستگاه ابری خود ، روی لغو همه کلیک کنید.

از Google Takeout دیدن کنید

پایین بروید تا به “Drive” برسید و کادر کنار آن را علامت بزنید.

صادرات داده از Google Drive

چند گزینه دیگر در زیر آن وجود دارد که ممکن است برای شما مفید باشد. می توانید با انتخاب گزینه “شامل همه داده ها از دیسک” از کدام پوشه ها پشتیبان تهیه کنید.

پوشه های Google Drive را برای صادرات انتخاب کنید

دکمه “چند قالب” به شما امکان می دهد فرمت بایگانی فایل ها را انتخاب کنید و با “تنظیمات پیشرفته” می توانید از Google بخواهید که یک دسته اطلاعات اضافی در آن قرار دهد.

فرمت های فایل را ویرایش کنید تا داده ها را از Google Drive صادر کنید

پس از پایان کار ، روی دکمه “مرحله بعدی” در پایین صفحه کلیک کنید.

کلیک "گام بعدی" دکمه در Google Takeout

در صفحه بعد ، Google به شما امکان می دهد صادرات را سفارشی کنید. شما این گزینه را دارید که مشخص کنید آیا می خواهید Google بایگانی را برای شما از طریق ایمیل ارسال کند یا مستقیماً در یک ارائه دهنده ذخیره سازی ابر دیگر بارگذاری کند ، صادرات خودکار را پیکربندی کرده و نوع و اندازه پرونده بایگانی را تعیین کند.

صادرات داده را از Google Drive سفارشی کنید

برای ادامه صادرات ، “ایجاد صادرات” را کلیک کنید.

یک نسخه از داده های خود را به Google Drive استخراج کنید

اکنون Google پشتیبان گیری از پوشه هایی را که انتخاب کرده اید شروع می کند. بسته به داده ها ، این کار ممکن است ساعتها یا حتی چند روز طول بکشد. اگر نظر خود را تغییر دادید یا می خواهید صادرات را ویرایش کنید ، می توانید آن را با گزینه “لغو صادرات” لغو کنید.

صادر کردن داده از Google Drive را لغو کنید

وقتی این روند به پایان رسید ، باید ایمیلی با عنوان “داده های Google شما برای بارگیری آماده است” دریافت کنید. در داخل این پیام ، روی دکمه “بارگیری پرونده های خود” کلیک کنید. با اعتبار سنجی Google خود دوباره وارد سیستم شوید.

بایگانی داده های Google Drive را بارگیری کنید

شما به صفحه “مدیریت صادرات خود” هدایت می شوید ، جایی که بایگانی شما بارگیری می شود. درصورتی که به طور خودکار اتفاق نیفتد ، می توانید با دکمه “بارگیری” کنار ورودی صادرات Drive در لیست ، آن را به صورت دستی بردارید.

صادرات دستی داده را از Google Drive بارگیری کنید

در بایگانی بارگیری شده ، “archive_browser.html” به شما امکان می دهد محتوای یک برنامه وب سفارشی را مشاهده کنید و از پوشه “Drive” می توانید این پرونده ها را به صورت جداگانه مشاهده و باز کنید.

علاوه بر Google Drive ، می توانید داده های سایر سرویس های Google مانند Gmail و Keep را نیز صادر کنید.
منبع: khabar-mehman.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*