چگونه Auto-HDR در Xbox Series X کار می کند | S (و نحوه غیرفعال کردن آن)


مایکروسافت

High Dynamic Range Video (HDR) یک تغییر دهنده بازی برای فیلم ها ، تلویزیون و بازی های ویدیویی است. کنسول های X و S مایکروسافت از ویژگی هایی به نام Auto-HDR پشتیبانی می کنند که پیش نمایش HDR بازی های قدیمی را ارائه می دهد که صریحاً از آن پشتیبانی نمی کنند. اما آیا خوب است و آیا باید از آن استفاده کنید؟

نحوه عملکرد Auto-HDR

فیلم HDR گامی به جلو برای فناوری نمایش است. از طیف وسیع تری از رنگ ها و لهجه های روشن استفاده می کند تا تصویری واقعی تر و با ظاهری طبیعی ایجاد کند. چندین فرمت HDR رقیب وجود دارد ، اما Xbox S X و S به طور پیش فرض از HDR10 استفاده می کنند. (پشتیبانی از صدای دالبی چشم انداز در برخی از نقطه در آینده می رسند.)

برای نمایش فیلم HDR ، شما همچنین به یک تلویزیون پشتیبانی می کنید. اگر در چند سال گذشته تلویزیون خریداری کرده باشید ، احتمال اینکه پیاده سازی HDR مایکروسافت به خوبی کار کند وجود دارد. با این حال ، اگر تلویزیون مخصوص بازی را خریداری می کنید ، مطمئن شوید که HDR در لیست ویژگی های مورد نیاز شماست.

Auto-HDR یک فناوری است که توسط مایکروسافت برای کنسول های سری Xbox ساخته شده است. از هوش مصنوعی برای تبدیل منبع استاندارد دامنه پویا (SDR) به یک تصویر HDR استفاده می کند. این به لطف استفاده از یادگیری ماشین توسط مایکروسافت امکان پذیر است. او الگوریتم Auto-HDR را آموزش می دهد تا درک کند که تصویر باید چگونه باشد.

Xbox X و S سری.
مایکروسافت

این ویژگی است که عمدتا مورد استفاده برای بزرگ کردن یک تصویر SDR با لهجه HDR. به عنوان مثال ، خورشید و سایر منابع تابش مستقیم به طور محسوسی از بقیه تصویر روشن تر هستند ، همانطور که در زندگی واقعی هستند. افزایش روشنایی واقعا می تواند رنگ ها را، ایجاد یک تصویر پر جنب و جوش بیشتر است.

این ویژگی برای تعداد زیادی عناوین از جمله بازی های اصلی Xbox و Xbox 360 و همچنین بازی های Xbox One موجود در SDR در دسترس است. بازی هایی که قبلاً HDR را اجرا کرده اند تحت تأثیر Auto-HDR قرار نمی گیرند ، زیرا از پیاده سازی HDR “واقعی” خود استفاده می کنند.

متصل: فرمت های HDR مقایسه شده: HDR10 ، Dolby Vision ، HLG و Technicolor

ابتدا Xbox خود را کالیبره کنید

یکی از مهمترین جنبه های ارائه خوب HDR ، نمایش دقیق کالیبره شده است. این به کنسول می گوید تلویزیون شما از نظر لهجه و سطح سیاه قادر به چه کاری است. خوشبختانه برنامه ای برای این کار وجود دارد!

ابتدا باید مطمئن شوید که تلویزیون شما در حالت بازی است. وقتی Xbox Series X یا S شما روشن است ، روی دکمه Xbox در کنترل ضربه بزنید. سپس دکمه سپر برای انتخاب قدرت و سیستم> تنظیمات> عمومی> تلویزیون و تنظیمات صفحه نمایش استفاده کنید. برای شروع مراحل ، “کالیبره کردن HDR برای بازی ها” را انتخاب کنید.

 "حداکثر روشنایی" بخش کالیبراسیون HDR برای بازی های Xbox S X و S.

دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید تا شماره گیری تنظیم شود تا همه چیز دقیق به نظر برسد. اگر هرگز به تلویزیون یا مانیتور دیگری تغییر وضعیت دادید ، دوباره کالیبراسیون HDR را انجام دهید. همچنین ، اگر تنظیماتی را روی تلویزیون تنظیم کنید ، مانند روشنایی یا حالت تصویر ، ممکن است بخواهید کالیبراتور را دوباره راه اندازی کنید.

هنگامی که تلویزیون شما کالیبره شد ، زمان شروع برخی از بازی ها فرا رسیده است!

متصل: “حالت بازی” در تلویزیون یا مانیتور من به چه معناست؟

Auto-HDR چگونه انجام می شود؟

در طول آزمایش ما ، Auto-HDR در کل خوب کار کرد. بعضی از بازی ها بهتر از بقیه کار می کردند ، اما هیچ چیز با ما روبرو نمی شد که ویژگی را خاموش کنیم. با این حال ، ممکن است تجربه شما بسته به عنوانی که بازی می کنید متفاوت باشد.

به طور کلی، تصویر روشن تر با کنتراست بیشتر بود. با کمال تعجب ، Auto-HDR از مشکلات “جعلی HDR” که اغلب در تلویزیون مشاهده می کنید رنج نمی برد. ممکن است با چشمانی که بیش از حد می درخشند یا یک عنصر رابط کاربری (UI) که بسیار روشن است ، یک شخصیت عجیب در بازی پیدا کنید.

جفری گروب از گیم بیت (به ویدئو زیر مراجعه کنید) و آدام فیرکلو از HDTVTest یوتیوب نشان دادند که بیشتر بازی ها حداکثر روشنایی 1000 نیت دارند. این سطح از روشنایی با آنچه تلویزیونهای مدرن می توانند تولید کنند برابر است. این همچنین چیزی است که مایکروسافت می تواند در آینده با روشن شدن هرچه بیشتر نمایشگرها ، همیشه آن را تغییر دهد.

https://www.youtube.com/watch؟v=z9nx15x5IUY

اگر تلویزیون شما نتواند به حداکثر روشنایی 1000 نیت برسد ، تصویر به صورت لحنی تنظیم می شود تا از توانایی نمایشگر شما فراتر نرود. اگر تلویزیون یا OLED قدیمی داشته باشید جزئیات زیادی را از دست نخواهید داد ، زیرا هیچکدام از آنها به آخرین روشنایی LED ها و LCD ها نمی رسند.

این ویژگی باعث می شود تقریباً بیشتر بازی های قدیمی بهتر به نظر برسند ، به همین دلیل مایکروسافت به صورت پیش فرض Auto-HDR را فعال کرده است. با این حال ، این شرکت این ویژگی را برای بازیهایی که مناسب این فناوری نیستند غیرفعال کرده است. این عناوین اندک هستند ، اما شامل برخی از آثار کلاسیک ، مانند Fallout: New Vegas.

اگر در نحوه نمایش بازی مشکلی دارید ، ابتدا در برنامه کالیبراسیون HDR تغییراتی در سطح سیستم ایجاد کنید تا مطمئن شوید همه موارد به درستی تنظیم شده است. تنظیم دامنه بازی می تواند به مشکلات اضافی منجر شود ، بنابراین بهتر است این گزینه را به عنوان آخرین چاره ترک کنید.

https://www.youtube.com/watch؟v=LT1a6NXYy6E

در برخی موارد ، Auto-HDR واقعاً دگرگون می شود. همراه با افزایش وضوح و نرخ فریم جامد ، اضافه کردن آب نبات چشم ، کنتراست و اوج روشنایی ، تجربه را بسیار لذت بخش تر می کند. حتی باعث می شود برخی از بازی هایی که 15 سال پیش منتشر شده اند مد روز به نظر برسند.

با این حال ، این برای همه مناسب نیست. اگر برایتان دشوار است ، همیشه می توانید عملکرد سطح سیستم را غیرفعال کنید.

چگونه می توان Auto-HDR را غیرفعال کرد

اگر جلوه Auto-HDR را دوست ندارید یا با یک بازی خاص مشکل دارید ، می توانید آن را غیرفعال کنید. متأسفانه ، هیچ راهی برای انجام این کار به صورت جداگانه وجود ندارد ، بنابراین مطمئن شوید که قبل از شروع به کار دیگری آن را دوباره روشن کنید.

برای غیرفعال کردن Auto-HDR ، کنسول را روشن کنید و سپس دکمه Xbox را در کنترل فشار دهید. Power & System> Settings> General> TV & Display Options> Video Modes را انتخاب کنید ، سپس علامت Auto HDR را بردارید.

شما نیاز به راه اندازی مجدد تمام بازی های که در حال حاضر در حال اجرا برای تغییرات خود را به اثر.

علامت را بردارید "HDR اتوماتیک"

اگر ترجیح می دهید بازی را در حالت اصلی و بدون تغییر انجام دهید ، ممکن است بخواهید این کار را انجام دهید. اگر موارد برجسته خاصی (مانند عناصر UI) را پیدا کنید که بیش از آنچه باید حواسشان را پرت کند به نظر می رسند ، خاموش کردن Auto-HDR نیز این مسئله را اصلاح می کند.

به بازی های قدیمی نفس تازه بکشید

Auto-HDR یکی از ویژگی های کشنده موجود در بازار است که به سری X و S کمک می کند تا آب را در زمانی که بازی های جدید روی زمین نازک هستند ، پا کنند. اگر قبلاً کتابخانه عنوان Xbox دارید یا تازه وارد Game Pass می شوید ، Auto-HDR یک لایه خوش آمد گویی از رنگ بعدی را برای عناوین قدیمی اعمال می کند.

نمی دانید کدام کنسول Xbox برای شما مناسب است؟ حتماً مقایسه ما را بررسی کنید.

متصل: Xbox Series X در مقابل Xbox Series S: چه کسی باید بخرید؟
منبع: khabar-mehman.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*