کاربرد فرو کروم و فرو مولبیدن

مولیبدن یک عنصر شیمیایی با نماد Mo و عدد اتمی ۴۲ است. این نام از لاتین نوین molybdaenum گرفته شده‌است که بر اساس واژه یونان باستان Μόλυβδος (مولیبدوس)، به معنی سرب است، زیرا سنگ معدن آن با سنگ معدن سرب اشتباه گرفته شده بود.[۵] سنگ‌های معدنی مولیبدن در طول تاریخ شناخته شده بود، اما این عنصر در سال ۱۷۷۸ توسط کارل ویلهلم شیله کشف شد (یعنی تمایز آن به عنوان یک هویت جدید). این فلز اولین بار در سال ۱۷۸۱ توسط پیتر جیکوب هلم جداسازی شد.

فرو میولبیدن

فرومولیبدن یک آلـیاژ حاوی مقدار 60-70درصد وزنی مولیبدن است .این¬آلیـاژ بوسیله¬ی ذوب اکسید مـولیبدن (Mo O3) آلومینیوم  و آهن و از طریق احیا به وسیله آلومینیوم تولید می گردد . فرو مولیبدن  مهمترین ماده ی آلیاژی  مورد استفاده  در فولاد های کم آلیاژ و استحکام بالا ( HSLA)  می باشد . همچنین این ماده از دسته مواد آلیاژی کاربید زا می باشد.

 

تاثیر بر فولاد 

ثر کاربیدزایی عنصر مولیبدن، سبب می شود فولادهای حاوی این عنصر معمولا نقطه سخت شدن ثانویه را تجربه کنند.

فولادهای حاوی مولیبدن، در برابر ترک های هیدروژنی (Hydrogen Cracking) مقاوم هستند.

از نظر تأثیرگذاری بر منحنی TTT (دما-زمان-تحول)، مولیبدن مانند کروم عمل می‌ کند. افزودن مولیبدن تا 0.5 درصد در مهار تشکیل پرلیت و رشد بینیت مؤثر است.

مولیبدن با افزایش فشار در شبکه کریستالی، انرژی لازم برای انحلال اتم‌ های جدید آهن را زیاد می کند.

 

کروم

کروم (به انگلیسی: Chromium) یک عنصر شیمیایی با نماد Cr و عدد اتمی ۲۴ است. این عنصر اولین عنصر در گروه ۶ است. کروم یک فلز واسطه است که رنگی خاکستری، و سطحی براق داشته، و [[سختی|سخت] و نسبت به سایر فلزات جامد شکننده تر است..[۳] کروم افزودنی اصلی در تولید فولاد زنگ نزن است که باعث خاصیت ضد خوردگی آن می‌شود.همچنین از کروم در ساخت ظروف استیل استفاده می شود.

 

کاربرد کرومیت

کانه کرومیت تنها منبع تامین‌کننده‌ کروم بوده که در ساخت آلیاژها و تهیه فولادهای ویژه از ارزش بالایی برخوردار است. کروم و کرومیت موارد استفاده متفاوتی به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم داشته و به شکل چشمگیری در بخش‌های گسترده‌ا‌ی از سیستم صنعتی مدرن مورد استفاده قرار می‌گیرد. کاربردهای کرومیت را می‌توان در سه بخش اصلی ۱٫ متالورژی، ۲٫ صنایع شیمیایی، ۳٫ دیرگدازها تقسیم‌بندی کرد.

 

فرو کروم

فروکروم به آلیاژی با ترکیبات عمده کروم و آهن گفته میشود که  این فرو آلیاژ حاوی 55 تا 75 درصد وزنی کروم میباشد.

 

فروکروم طی فرآیند احیاء کربوترمیک کرومیت تولید میشود. بیشترین میزان تولید در جهان مربوط به آفریقای جنوبی، قزاقستان و هند است که بیشترین میزان منابع کرومیت را در اختیار دارند. اخیرا کشور روسیه و چین نیز به تولید کنندگان بزرگ این محصول افزوده شده اند.

 

روش تولید

امروزه برای تولید فروکروم تکنیک های زیادی به کار گرفته می شود. اما مشهور ترین روش تولید آن احیای کربوترمیک اکسیدهای شامل کروم، منیزیم و آهن در دمای بالا است. در این فرایند، آلیاژ FeCr پس از احیای سنگ معدن حاوی کروم با استفاده از زغال سنگ و کک تحت حرارت بالا تولید می شود. معمولا برای این کار از کوره قوس الکتریکی استفاده می شود.

 

فولاد های زنگ نزن

این دسته حاصل افزودن نیکل به فولاد زنگ نزن کم کربن دارای ۱۸ تا ۲۵ درصد کروم می­باشد. این دسته دارای بهترین خواص خوردگی در انواع اتمسفرها می­باشد. به دلیل عدم جذب مغناطیسی این گرید فولاد به آن فولاد نگیر نیز گفته می­شود که در گرانقیمت ترین رده اعضا در خانواده فولادهای زنگنزن قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*