10 حرکت پنهان برای Google Chrome در iPhone


نماد برنامه Chrome در صفحه اصلی iPhone.
BigTunaOnline / Shutterstock.com

Google Chrome یک گزینه عالی برای Safari در iPhone است. حتی می توانید Chrome را به عنوان مرورگر وب پیش فرض در iPhone خود تنظیم کنید. Chrome پر از ترفندهای پنهان است ، بنابراین در اینجا حرکات لمسی لازم است که بدانید.

برای بستن برگه ها ، بارگیری مجدد و باز کردن برگه ها ، صفحه را به پایین بکشید

Chrome یک میانبر مناسب برای بستن سریع برگه فعلی ، بارگیری مجدد صفحه وب باز یا باز کردن یک برگه جدید دارد. فقط روی صفحه ضربه بزنید و انگشت خود را به پایین بکشید. به طور پیش فرض ، میانبر Reload در مرکز صفحه متمرکز می شود. (اگر در وسط یک صفحه وب هستید ، ابتدا باید به بالای صفحه بروید.)

برای بستن یک برگه ، انگشت خود را به سمت راست بکشید تا روی “بستن برگه” تمرکز کنید. برای باز کردن یک برگه جدید ، انگشت خود را به سمت چپ حرکت دهید تا روی Open Tab متمرکز شوید. انگشت خود را رها کنید تا عمل انتخاب شده را آغاز کند.

این کار را می توانید با یک حرکت روان انجام دهید. به عنوان مثال ، برای بستن برگه فعلی ، روی صفحه ضربه بزنید و انگشت خود را به پایین بلغزانید ، آن را به سمت راست حرکت داده و سریع آزاد کنید. Chrome برگه را می بندد. (اگر در وسط یک صفحه وب هستید ، می توانید به عقب بروید و به پیمایش ادامه دهید تا عملکرد را باز کنید ، همه اینها فقط با یک انگشت کشیده می شود.)

متصل: نحوه ایجاد پیش فرض مرورگر وب Chrome در iPhone و iPad

برای دسترسی به اقدامات بیشتر در Chrome برای iPhone ، صفحه را به پایین بکشید

برای جابجایی بین برگه ها ، نوار مکان را بکشید

Chrome روش بسیار سریعی برای جابجایی برگه ها دارد. نیازی نیست که نماد تغییر کلید تب را در نوار ابزار در پایین برنامه لمس کنید.

درعوض ، می توانید انگشت خود را به سمت چپ یا راست روی نوار ابزار (نوار URL) در بالای برنامه Chrome بکشید. بسته به اینکه جهت را بکشید ، این کار به برگه سمت چپ یا راست برگه فعلی شما منتقل می شود. برای جابجایی بین برگه ها ، به کشیدن ادامه دهید.

اگر صفحه ای را در برگه جدید مشاهده می کنید که نوار ابزار قابل مشاهده ندارد ، همچنان می توانید در منطقه بالای صفحه که نوار ابزار در آن قرار دارد ، به سمت چپ یا راست بکشید.

صفحه را به چپ یا راست در نوار ابزار Chrome بکشید

برای مرتب سازی مجدد برگه ها ، آن را بکشید و رها کنید

برای استفاده بهتر از حرکت برگه برای تغییر برگه ها ، می توانید برگه های باز را حرکت دهید. برای این کار ، نماد “تعویض برگه ها” را در پایین برنامه Chrome لمس کنید تا همه برگه های باز خود را ببینید. (به نظر می رسد یک مربع گرد است که یک عدد در آن است.)

تصویر کوچک برگه را لمس کرده و نگه دارید. بعد از مدتی ، Chrome برگه های باقیمانده را خاکستری می کند. می توانید تصویر کوچک تب را در هر کجای صفحه منتقل کنید. وقتی آماده شدید انگشت خود را رها کنید.

وقتی بین زبانه ها در نوار ابزار می کشید ، برگه های بالای برگه های دیگر این لیست در سمت چپ قرار دارند ، در حالی که زبانه های زیر برگه های دیگر در سمت راست قرار دارند.

تصاویر کوچک را در کلید برگه Chrome نگه دارید و بکشید

برای جستجوی برگه جدید طولانی فشار دهید

برای باز کردن سریع برگه جدید ، می توانید روی دکمه “+” در پایین رابط Chrome ضربه بزنید. با این وجود ، اگر دکمه “+” را فشار دهید و نگه دارید ، گزینه های بیشتری پیدا خواهید کرد.

“جستجوی جدید” را لمس کنید تا یک برگه جدید با یک جعبه جستجوی متمرکز باز شود تا بتوانید بلافاصله تایپ را شروع کنید یا “جستجوی ناشناس” را بزنید تا همین کار را با یک برگه جدید در حالت “حالت ناشناس” انجام دهید. اگر می خواهید با صدای خود جستجو کنید یا کد QR را اسکن کنید ، روی گزینه های “جستجوی صوتی” یا “اسکن کد QR” در اینجا ضربه بزنید.

اگر متن را در Chrome یا برنامه دیگری کپی کرده باشید ، گزینه “جستجوی متنی را که کپی کرده اید” نیز مشاهده خواهید کرد. با این کار یک برگه جدید باز می شود و متن را در کلیپ بورد آیفون جستجو می کنید. نیازی به باز کردن یک برگه و نوشتار دستی در نوار جستجو نیست.

را فشار داده و نگه دارید "تغییر زبانه ها" دکمه

فشار طولانی برای باز کردن برگه ها در حالت ناشناس یا بستن یک برگه

برای یافتن این گزینه های مدیریت برگه ، دکمه “تغییر برگه ها” را در نوار ابزار فشار دهید. در اینجا می توانید روی “برگه ناشناس جدید” ضربه بزنید تا سریع “حالت ناشناس” را برای مرور خصوصی باز کنید ، یا می توانید روی “بستن برگه” برای بستن برگه فعلی ضربه بزنید.

همچنین گزینه “New Tab” در این منو وجود دارد. درست مانند ضربه زدن روی دکمه “+” در نوار ابزار پایین ، یک برگه جدید باز می شود.

را فشار داده و نگه دارید "+" (به علاوه) به سیستم Chrome در iPhone وارد شوید

برای رفتن به عقب و جلو ، انگشت خود را به چپ یا راست بکشید

این ویژگی در Safari آیفون نیز وجود دارد ، بنابراین ممکن است از قبل با آن آشنا باشید. با این حال ، می توانید به جای ضربه زدن روی دکمه های پیکان عقب و جلو در نوار ابزار ، با حرکات رفت و برگشت کنید.

برای بازگشت ، به سمت چپ صفحه ضربه بزنید و صفحه را به سمت راست صفحه بکشید.

برای حرکت به جلو ، به سمت راست صفحه ضربه بزنید و صفحه را به سمت چپ صفحه بکشید.

در یک انتهای صفحه آیفون به سمت چپ یا راست بکشید.

سریع به یک صفحه خاص برگردید یا جلو بروید

لمس بارها و بارها دکمه های برگشت یا جلو برای پیدا کردن صفحه ای که فقط در حال مرور آن هستید ، می تواند آزار دهنده باشد. روش ساده تری برای کاوش تاریخچه Back یا Forward در بخش وجود دارد.

برای این کار ، دکمه های پیکان عقب یا جلو را در نوار ابزار پایین فشار دهید و نگه دارید. سپس لیستی از صفحات را در سابقه بازگشت به جلو مشاهده خواهید کرد و می توانید روی یک صفحه ضربه بزنید تا مستقیماً به آن بروید.

را فشار داده و نگه دارید "بازگشت" یا "رو به جلو" دکمه های پیکان

برای جابجایی صفحه ها در سوئیچ تب ، صفحه را بکشید

برای جابجایی بین برگه های خود در حالت ناشناس ، برگه های عادی Chrome و نماهای اخیر برگه ، نیازی به لمس سه نماد کوچک در بالای نمای تغییر برگه نیست.

برای جابجایی بین آنها ، می توانید در هر نقطه از صفحه کلید سوئیچ به سمت چپ یا راست بکشید. این بسیار راحت تر است و شما هرگز مجبور نیستید که دست خود را تنظیم کنید تا اهداف کمی را که در بالای صفحه آیفون شما هستند لمس کنید.

صفحه انگشت کوچک را به سمت چپ یا راست بکشید

روی فیلم کامل صفحه کلیک کنید

در بسیاری از وب سایت ها (اما نه همه) ، می توانید با استفاده از یک اشاره گر به سرعت وارد حالت تمام صفحه هنگام تماشای فیلم شوید. در حالی که ویدیویی در حال پخش است ، آن را با دو انگشت لمس کرده و از هم جدا کنید. Chrome ویدیو را در حالت تمام صفحه پخش خواهد کرد.

همچنین می توانید با انجام حرکت معکوس – لمس فیلم با دو انگشت و حرکت دادن آن به هم نزدیک – یا با کشیدن انگشت به پایین روی صفحه ، از حالت تمام صفحه خارج شوید.

روی یک فیلم خارج کلیک کنید

با یک حرکت صاف ، یک مورد منو را باز کنید

به جای ضربه زدن روی دکمه منو و سپس ضربه زدن روی گزینه مورد نظر ، می توانید با انگشت خود روی دکمه منو ضربه بزنید و لحظه ای نگه دارید. دکمه منو ظاهر می شود. انگشت خود را به سمت بالا حرکت دهید تا گزینه منوی مورد نظر خود را انتخاب کنید و انگشت خود را آزاد کنید تا فعال شود.

این مورد در سایر منوهای فشار طولانی Chrome نیز کار می کند. به عنوان مثال ، هنگامی که دکمه “+” را طولانی فشار می دهید ، می توانید انگشت خود را به سمت بالا حرکت دهید و سپس آن را رها کنید تا گزینه منو را با یک حرکت فعال کنید.

دکمه فهرست را فشار دهید و انگشت خود را به سمت بالا حرکت دهید

یک چیز دیگر: منوی Chrome طولانی تر از آن است که در نگاه اول به نظر می رسد. برای یافتن گزینه های اضافی می توانید در فهرست به سمت بالا یا پایین بکشید.


Chrome ویژگیهای مفید دیگری نیز دارد ، از جمله امکان همگام سازی با نشانک های Chrome ، باز کردن برگه ها و سابقه. اگر از Chrome در دسک تاپ یا لپ تاپ ویندوز ، مک ، لینوکس یا سیستم عامل Chrome خود استفاده کنید بسیار راحت است.

اگر طرفدار Chrome در رایانه رومیزی هستید ، قطعاً باید Chrome را در iPhone بررسی کنید – خصوصاً که Chrome اکنون می تواند Safari را به عنوان مرورگر پیش فرض جایگزین کند. Chrome برای iPad نیز موجود است.
منبع: khabar-mehman.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*