AWS لنز ذخیره سازی ، ابزار تجزیه و تحلیل متمرکز را برای بخش های S3 اضافه می کند – CloudSavvy IT


Storage Lens یک ابزار جدید تجزیه و تحلیل AWS Simple Storage Service (S3) است که می تواند به مشتریان در بهینه سازی فضای ذخیره سازی خود کمک کند. لنزهای ذخیره سازی می توانند نمای کاملی از سطل های شما را ارائه دهند و همچنین اطلاعات مفیدی در مورد مقرون به صرفه بودن و محافظت از داده ها در اختیار شما قرار دهند.

لنز ذخیره سازی چیست؟

Storage Lens داشبورد تجسم برای نشانگرهای بخش است. در حالی که سطل ها امتیازات خاص خود را دارند ، Storage Lens می تواند معیارهای اندازه گیری چندین گروه را همزمان داشته باشد.

Storage Lens علاوه بر اینکه برای کاربران مجرد بسیار عالی است ، برای گروه های حساب سازمان AWS شما نیز کار می کند. این می تواند به ویژه برای ارائه یک نمای کلی از حسابهای دارای بخشهای مختلف تقسیم شده در محیطهای مختلف بسیار مفید باشد.

لنز ذخیره سازی رایگان است ، اما Advanced Metrics 0.20 دلار به ازای هر میلیون شی objects هزینه دارد. این شامل شاخص های خلاصه شده با پیشوند ، شاخص های فعالیت خلاصه شده بر اساس بخش ، نگهداری داده های 15 ماهه و توصیه ها است.

نحوه استفاده از لنز برای ذخیره سازی

شما باید با یک کاربر IAM و نه حساب اصلی خود به لنز ذخیره سازی دسترسی پیدا کنید. AWS واقعاً توصیه می کند که از حساب اصلی خود برای موارد دیگری به غیر از نگهداری حساب استفاده نکنید ، اما بیشتر کارها همچنان ادامه دارد. لنز برای ذخیره سازی نیست. شما باید یک حساب مدیر IAM با حقوق مدیر یا یک حساب خاص راه اندازی کنید.

لنز ذخیره سازی بخشی از کنسول مدیریت S3 است. بخشی در سمت چپ به نام Control Panel مشاهده خواهید کرد. روی این کلیک کنید و یک داشبورد جدید ایجاد کنید.

تنظیمات کاملاً ساده است. شاید لازم باشد این ویژگی را در سازمان AWS خود فعال کنید. سپس می توانید نام ها و برچسب ها را تنظیم کنید ، مشخص کنید که این داشبورد در کدام گروه ها قرار می گیرد یا سنجه های پیشرفته را فعال کنید. همچنین می توانید گروه دیگری را برای صادرات معیارها به آن تنظیم کنید.

بلوک اول یک نمای کلی از مخزن ، تعداد کل بایت در گروه ها ، تعداد کل اشیا size و اندازه متوسط ​​شی shows را نشان می دهد. به طور خلاصه ، شاخص های مشابه را پیدا خواهید کرد ، اما با روند روز / روز ، هفته / هفته و ماه / ماه. همچنین می توانید مقرون به صرفه بودن را مشاهده کنید که نسخه های قدیمی و نرخ رمزگذاری را برای همه بخش ها اندازه گیری می کند.

پانل بعدی نمودار دو شاخص را در کنار یکدیگر نشان می دهد. می توانید نوع نشانگر و مدت زمان را تغییر دهید.

پانل آخر به ویژه مفید است زیرا می تواند بخشهای برتر ، حسابها و مناطق را برای یک معیار مشخص نشان دهد.


منبع: khabar-mehman.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*