ExoMy یک مریخ نورد فوق العاده زیبا است که می توانید از خانه به صورت سه بعدی چاپ کنید – Geek Review


آژانس فضایی اروپا

تا به حال خواسته اید مریخ نورد خود را داشته باشید؟ خوب ، اگر چاپگر سه بعدی و 600 دلار دارید ، این امکان وجود دارد. آژانس فضایی جدید ExoMy از آژانس فضایی اروپا رباتی است که می توانید مستقیماً از راحتی خانه خود بسازید.

این دستگاه 42 سانتی متر (16 اینچ) ارتفاع دارد و یک کپی از مریخ نورد Rosalind Franklin از ESA است که قرار است در سال 2020 راه اندازی شود ، اما اکنون برای سال 2022 برنامه ریزی شده است. ExoMy دوربینی دارد که می تواند با کلاه های مختلف سفارشی شود تا آن را حتی از قبل هم شیرین تر کند.

https://www.youtube.com/watch؟v=1fSX_uG39Yw

دستورالعمل ها ، کتابچه های راهنما و هر آنچه را که نیاز دارید در GitHub می توانید پیدا کنید. ESA تخمین می زند که بیشتر مردم حدود 500 دلار (یا 600 دلار) برای ساخت ExoMy هزینه می کنند. آژانس فضایی می گوید برای چاپ همه چیز تقریباً دو هفته زمان لازم است.

علیرغم قیمت بالا ، ESA سعی کرد با استفاده از قطعاتی که به راحتی قابل دسترسی هستند همه چیز را فوق العاده مقرون به صرفه کند.

“ما تمرکز خود را بر روی امکان پذیر ساختن و دستیابی به حداکثر امکان طراحی قرار دادیم. از رایانه رزبری پای و قطعات الکترونیکی آماده ای که به صورت آنلاین و در هر فروشگاه سرگرمی موجود است استفاده می کند. “

و اگر 600 دلار فقط برای درخواست ندارید ، می توانید ExoMy را از راحتی خانه خود تحسین کنید ، به لطف ویدیویی که ESA به اشتراک گذاشته است (در بالا مشاهده می شود)

منبع: آژانس فضایی اروپا از طریق Engadget
منبع: khabar-mehman.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*