Google Pay چیست و چه کاری می توانید با آن انجام دهید؟


گوگل

امروزه هرکسی یک تلفن هوشمند در جیب خود دارد ، بنابراین منطقی است که از آن برای پرداخت هزینه ها استفاده کنید. در اینجا سیستم عامل های پرداخت تلفن همراه مانند Google Pay آمده اند. با این حال ، Google Pay بسیار بیشتر از این است. ما توضیح خواهیم داد

Google در پایان سال 2020 Google Pay را مجدداً راه اندازی می کند و همراه با آن مجموعه ای از ویژگی های جدید است. این برنامه نه تنها می تواند برای انجام پرداخت در حین حرکت استفاده شود ، بلکه اکنون می تواند تصمیم شخصی بانکی شما باشد. بسته به آنچه می خواهید استفاده کنید ، Google Pay می تواند به همان اندازه که می خواهید قدرتمند یا ساده باشد. بیایید غواصی کنیم

توجه داشته باشید: Google Pay برای تلفن ها ، رایانه های لوحی و آیفون های Android در دسترس است. با این حال ، پرداخت های لمسی برای پرداخت های تلفن همراه فقط برای دستگاه های Android در دسترس است.

پرداخت های تلفن همراه

برگه پرداخت Google

قبل از شروع مجدد ، Google Pay در درجه اول برای پرداخت های تلفن همراه مورد استفاده قرار می گرفت. این هنوز قسمت بزرگی از خدمات است. با افزودن کارت های اعتباری ، نقدی یا وفاداری خود به برنامه ، می توانید تلفن خود را به خوانندگان بدون تماس برای پرداخت پرداخت کنید. نیازی نیست کارت را از کیف پول یا کیف خود بیرون بیاورید.

وقتی روش پرداخت را به Google Pay اضافه کردید ، می توان از آن در مناطق دیگر استفاده کرد. این برنامه دارای یک بخش سفارش غذا است که با بیش از 100000 رستوران کار می کند. همچنین بخشی برای پرداخت در ایستگاه های سوخت بدون نیاز به لمس پمپ وجود دارد. همه اینها را می توان در بخش اصلی “پرداخت” در برنامه یافت.

پرداخت های همتا به همتا

پرداخت برابر
گوگل

کار بزرگ بعدی که Google Pay می تواند انجام دهد این است که انتقال پول را در یک سطح برابر انجام دهید. اگر نام Venmo را شنیده باشید ، این ویژگی بسیار مشابهی است. می توانید از افراد دیگری که از Google Pay استفاده می کنند پول ارسال و دریافت کنید.

Google Pay به شما امکان ایجاد گروه ها را نیز می دهد. بنابراین ، اگر به عنوان هدیه با افراد دیگر وارد شوید ، همه می توانید در یک گروه قرار داشته باشید و پیگیری کنید که چه کسی پرداخت کرده است یا نه. این ویژگی همچنین برای هم اتاقی ها (و سایر افرادی که اغلب حساب مشترک دارند) یک ویژگی عالی است.

هر پرداخت یک به یک یا گروهی در یک رابط کاربری چت مانند وجود دارد. بنابراین می توانید با دیگران در مورد هزینه ای که پرداخت می کنید ، که هنوز باید هزینه کند و غیره صحبت کنید. همه چیز را می توان در داخل برنامه پردازش کرد.

تخفیف و تخفیف

گوگل پرداخت نقدی
گوگل

Google Pay دارای یک بخش “تحقیق” برای یافتن پیشنهادات و تخفیف ها است. بسیاری از این “معاملات” پیشنهادات بازپرداختی است که به حساب Google Pay شما بازگردانده می شود. اگر می خواهید از آن در جای دیگری استفاده کنید ، می توانید از Google Pay پول انتقال دهید.

وقتی این معاملات جالب شدند ، می توانید به الگوریتم Google بپیوندید تا معاملات خود را تجزیه و تحلیل کنید و پیشنهادات خود را سفارشی کنید. Google به شما امکان می دهد این ویژگی را به مدت سه ماه امتحان کنید و سپس تصمیم بگیرید که آیا می خواهید به استفاده از آن ادامه دهید.

وقتی معامله مورد علاقه خود را پیدا کردید ، می توانید آن را “فعال” کرده و به یکی از کارتهای خود متصل کنید. وقتی از این کارت برای خرید تجاری استفاده می کنید ، به طور خودکار برای حساب شما اعمال می شود.

قسمت دیگر بخش Research اسکنر کد QR در بالای صفحه است. وقتی در فروشگاه خرید می کنید ، می توانید موردی را اسکن کرده و Google Shopping قیمت کالاها را در فروشگاه های دیگر به شما نشان دهد.

امور مالی شخصی

آمار پرداخت گوگل

آخرین بخش در Google Pay آمار است. در اینجا می توانید یک حساب بانکی یا کارت اعتباری اضافه کنید و به Google اجازه دهید اطلاعات مالی را ارائه دهد.

ایده بخش Insights مانند ایده Mint و Simplifi است. پس از اتصال حساب های خود ، Google Pay گزارشات مربوط به عادت های هزینه ، حساب های آینده و موارد دیگر را شروع می کند.

اگر از دسترسی Google به حساب های شخصی خود راحت هستید ، ممکن است خوشحال باشید که بدانید این برنامه همچنین می تواند Gmail و Google Photos را برای دریافت اسکن کند. سپس این اطلاعات به Google Pay ارسال می شود و به صورت های مالی شما اضافه می شود. از آنجا که این محصول Google است ، از قابلیت جستجوی قدرتمندی نیز برخوردار است.

google plex
گوگل

از سال 2021 ، Google “Google Plex” را معرفی می کند که به شما امکان می دهد مستقیماً در برنامه Google Pay حساب بانکی ایجاد کنید. در هنگام راه اندازی از 11 بانک و اتحادیه اعتباری پشتیبانی خواهد کرد. هیچ هزینه ماهانه ، هزینه اضافه برداشت یا حداقل شرایط موجودی وجود نخواهد داشت.

حریم خصوصی چطور؟

حریم خصوصی Google Pay
گوگل

حفظ حریم خصوصی همیشه یک نگرانی بزرگ برای محصولات Google است و شرکت از این واقعیت آگاه است. گوگل مواردی را معرفی کرده است که امیدوارم برخی از این مشکلات را برطرف کند.

شاید از همه مهمتر ، بسیاری از ویژگی هایی که قبلاً ذکر کردیم به صراحت گنجانده شده است. این بدان معنی است که فقط در صورت تصمیم به روشن کردن آنها در هنگام تنظیم اولیه ، آنها فعال خواهند شد. با نصب ساده برنامه در هر چیزی که از آن مطلع نیستید ثبت نام نخواهید کرد.

همچنین ، اگر نمی خواهید هیچ یک از این ویژگی های اضافی را روشن کنید ، Google Pay فقط برای پرداختهای لمسی (فقط Android) یا پرداخت های نظیر به نظیر قابل استفاده است.

علاوه بر این ، Google می گوید که هیچ یک از داده هایی را که درباره شما در Google Pay جمع آوری می کند با اشخاص ثالث نمی فروشد یا به اشتراک نمی گذارد. همچنین از داده ها برای تبلیغات هدفمند در سایر سرویس های Google استفاده نمی کند. و همانطور که در بالا ذکر شد ، شما حق شرکت در پیشنهادات سفارشی را دارید.


به طور کلی ، Google Pay خدماتی است که دارای ویژگی های بسیاری است ، اما می تواند به همان راحتی که می خواهید پیچیده یا ساده باشد. اگر همه ویژگی ها را فعال کنید ، می تواند برنامه هایی مانند Venmo ، PayPal ، Mint ، Simplifi و سایر موارد را جایگزین کند. یا می تواند یک برنامه ساده برای پرداخت تلفن همراه و پرداخت برابر باشد. انتخاب باشماست.
منبع: khabar-mehman.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*