“Meet Now” در ویندوز 10 چیست و چگونه از آن استفاده می کنید؟


ویندوز 10 "هم اکنون ملاقات کنید" قهرمان لوگو
مایکروسافت

ویندوز 10 اکنون شامل یک نماد نوار وظیفه به نام “Meet Now” است که به شما امکان دسترسی آسان به ویژگی های کنفرانس ویدیویی اسکایپ را می دهد. Meet Now به شما امکان می دهد تماس های ویدئویی فوری را از طریق یک مرورگر بدون نیاز به حساب های Skype یا Skype شروع کنید. در اینجا نحوه استفاده از آن آورده شده است.

Meet Now چیست؟

Microsoft Meet Now یکی از ویژگی های اسکایپ است که در آوریل سال 2020 راه اندازی شد و هدف آن ایجاد سهولت استفاده از پلتفرم اسکایپ از ویژگی هایی است که باعث افزایش محبوبیت زوم شده اند. تقریباً بلافاصله می توانید از طریق اتصال وب چت های ویدیویی ایجاد کنید و دیگران می توانند بدون نیاز به ایجاد حساب های Skype یا بارگیری نرم افزار مشتری Skype به آن بپیوندند.

شرکت کنندگان فقط به اتصال به جلسه ، یک مرورگر وب سازگار (Microsoft Edge یا Google Chrome) و یک دوربین فیلمبرداری و میکروفون در دستگاه خود نیاز دارند.

ویندوز 10 "هم اکنون ملاقات کنید" پنجره بازشو

در اواخر سال 2020 ، مایکروسافت منوی pop-up ویژه “Meet Now” را با پیوندهای سریع به Skype به نوار ابزار ویندوز 10 اضافه کرد ، برقراری یا پیوستن به تماس های ویدیویی از ویندوز را آسان تر از همیشه. بیایید به نحوه کار آن نگاه کنیم.

مردم همچنین می توانند از طریق تلفن Android ، iPhone یا iPad به این جلسات بپیوندند. هنگامی که اتصال مناسب را برای آنها فراهم کنید ، از آنها خواسته می شود تا برنامه Skype مایکروسافت را بارگیری کنند. با این حال ، برای عضویت نیازی به ایجاد حساب Skype ندارند.

متصل: نحوه پنهان کردن یا غیرفعال کردن Meet Now در ویندوز 10

نحوه ایجاد یک گپ ویدیویی با Meet Now در ویندوز 10

ابتدا مطمئن شوید که Microsoft Edge یا Google Chrome به عنوان مرورگر وب پیش فرض تنظیم شده است. (در حال حاضر Meet Now از Firefox پشتیبانی نمی کند.) سپس نماد Meet Now را در نوار وظیفه پیدا کنید. به نظر می رسد یک دوربین فیلمبرداری کوچک است که در بالا و پایین خطوط منحنی دارد.

نکته: اگر نماد Meet Now را در نوار وظیفه مشاهده نمی کنید ، روی نوار وظیفه کلیک راست کرده و تنظیمات نوار وظیفه را انتخاب کنید. روی پیوند “روشن یا خاموش کردن نمادهای سیستم” کلیک کنید. در پایین صفحه بعدی ، در موقعیت “روشن” کلید را روی “اکنون ملاقات کنید” تنظیم کنید.

نماد Meet Now در نوار وظیفه ویندوز 10.

روی نماد Meet Now در نوار وظیفه کلیک کنید. در پنجره بازشو کوچکی که ظاهر می شود ، دکمه “Meet Now” را انتخاب کنید.

کلیک "هم اکنون ملاقات کنید" را در نوار وظیفه انتخاب کرده و انتخاب کنید "هم اکنون ملاقات کنید"

به طور پیش فرض ، مرورگر وب شما یک صفحه Skype را باز می کند. شما باید به وب سایت Skype اجازه استفاده از وب کم و میکروفون رایانه خود را بدهید. برای دسترسی به “اجازه” را کلیک کنید.

کلیک "اجازه می دهد."

سپس یک صفحه وب اسکایپ مشاهده خواهید کرد که شامل یک تصویر ویدیویی پیش نمایش کوچک ، مکانی برای وارد کردن نام شما و پیوند ویژه ای است که دیگران می توانند برای پیوستن به جلسه استفاده کنند.

اسکایپ "هم اکنون ملاقات کنید" صفحه وب.

نام خود را وارد کنید ، سپس با کلیک روی نماد “کپی” در کنار آن ، پیوند دعوت ویژه را به کلیپ بورد کپی کنید. سپس می توانید پیوند را برای به اشتراک گذاشتن با دیگران در هر پیام قرار دهید. یا می توانید روی دکمه “اشتراک دعوت” کلیک کنید تا پیوند را از طریق سرویس گیرنده ایمیل یا Facebook خود به اشتراک بگذارید.

نکته: مراقب باشید که با چه کسی اتصال را با دعوت مشترک دارید: هر کسی که ارتباط داشته باشد می تواند به جلسه بپیوندد.

نام خود را وارد کنید ، سپس پیوند را کپی کنید.

وقتی برای شروع جلسه آماده شدید ، روی “شروع جلسه” کلیک کنید.

کلیک "جلسه ای را شروع کنید."

سپس صفحه ای مشابه سایر نرم افزارهای کنفرانس ویدیویی مشاهده خواهید کرد که شامل دکمه هایی برای غیرفعال کردن میکروفون یا دوربین ، ارسال عکس العمل یا باز کردن نوار کناری چت است.

صفحه نمایش اسکایپ Meet Now.

اگر در میانه جلسه هستید و باید پیوند جلسه را با دیگران که هنوز به آن ملحق نشده اند به اشتراک بگذارید ، روی دکمه “چت” کلیک کنید.

دکمه چت اسکایپ "هم اکنون ملاقات کنید"

در نوار کناری گپ که باز می شود ، به بالای تاریخچه گپ بروید و پیوند دعوت را پیدا خواهید کرد. سپس می توانید آن را کپی کرده و با دیگران که ممکن است بخواهند بپیوندند به اشتراک بگذارید.

در Skype Meet Now کد دعوت را در بالای تاریخچه چت پیدا خواهید کرد.

وقتی جلسه را به پایان رساندید و می خواهید ارتباط خود را قطع کنید ، روی دکمه قرمز “بستن” (که به نظر می رسد یک گوشی قدیمی به شکل دایره است) نزدیک وسط صفحه کلیک کنید.

دکمه روشن / خاموش در اسکایپ "هم اکنون ملاقات کنید"

سپس می توانید برگه یا پنجره مرورگر خود را ببندید. هر بار که می خواهید جلسه دیگری را میزبانی کنید ، فقط دوباره از دکمه “هم اکنون ملاقات” در نوار وظیفه استفاده کنید.

نحوه پیوستن به یک گپ ویدیویی موجود با Meet Now در ویندوز 10

قبل از اینکه بتوانید با استفاده از Meet Now به یک گپ ویدیویی موجود بپیوندید ، باید یک پیوند یا کد جلسه ویژه داشته باشید که شخص میزبان جلسه با شما به اشتراک گذاشته است. چیزی شبیه به این خواهد بود (این فقط یک مثال است): http://join.skype.com/E3r5Ey6x8z1

بعد از اتمام کار ، روی نماد “Meet Now” در نوار وظیفه خود کلیک کنید ، سپس در پنجره کوچکی که ظاهر می شود “Join Meeting” را انتخاب کنید.

کلیک "هم اکنون ملاقات کنید" را در نوار وظیفه انتخاب کرده و انتخاب کنید "به جلسه بپیوندید"

سپس یک صفحه ویژه Skype در مرورگر وب شما باز می شود. کد جلسه ای را که از میزبان جلسه دریافت کرده اید وارد کنید و سپس بر روی دکمه عضویت کلیک کنید.

نکته: اگر پیوند یا کد در کلیپ بورد کپی شد ، می توانید آن را در جعبه متن Ctrl-V روی صفحه کلید جایگذاری کنید ، یا روی جعبه متن کلیک راست کرده و از فهرست بازشو گزینه Paste را انتخاب کنید.

کد دعوت خود را جایگذاری کنید و کلیک کنید "پیوستن"

اگر مرورگر شما اجازه استفاده از دوربین و میکروفن شما را خواست ، روی “مجاز” کلیک کنید.

سپس همان صفحه ای را می بینید که انگار قرار ملاقات جدیدی را شروع می کنید. نام خود را وارد کنید ، سپس روی “شروع جلسه” کلیک کنید.

در اسکایپ "هم اکنون ملاقات کنید ،" نام خود را وارد کنید و سپس کلیک کنید "به یک جلسه بپیوندید"

سپس به جلسه خواهید پیوست. وقتی برای قطع اتصال آماده شدید ، روی دکمه قرمز رنگ “بستن” (که به نظر می رسد یک گوشی در یک دایره است) کلیک کنید. از چت لذت ببرید!
منبع: khabar-mehman.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*