“NM” به چه معناست و چگونه از آن استفاده می کنید؟


زنی که برای نشان دادن کوچک بودن چیزی با انگشت دو انگشت انجام می دهد.
جیانان نافیا زاهری / شاتر استوک

آیا تابحال از او پرسیده اید که او چه کاری انجام می دهد و در جواب دو نامه پاسخ کوتاه دریافت کرده اید؟ ما معنی “nm” و چگونگی استفاده صحیح از آن را در متن خود توضیح خواهیم داد.

“نه زیاد”

NM به معنای “زیاد نیست”. این اغلب برای پاسخ دادن “چه خبر است؟” یا “چه فکری می کنید؟” استفاده می شود این یک ابتکار ابتدایی بسیار متداول در متون و سیستم عامل های شبکه های اجتماعی است. این یک پاسخ غیر تعهدی تلقی می شود که باید برای وارد شدن به یک مکالمه جذاب دنبال شود.

مانند سایر کلمات اختصاری اینترنتی ، بیشتر از حروف کوچک به جای حروف بزرگ استفاده می شود. همچنین وقتی برای پاسخ دادن به یک سوال استفاده می شود می تواند به عنوان یک جمله کامل عمل کند. NM همچنین می تواند به معنای “خیلی زیاد” به جای “نه زیاد” باشد ، اما آنها قابل تعویض هستند. اینکه شما حرف “n” را “هیچ” بخوانید یا “نه” به شما بستگی دارد.

NM نیز غالباً با مخفف HBU جفت می شود (شما چه می کنید؟) به عنوان راهی برای بازگرداندن سوال به سوال کننده.

متصل: “HBU” به چه معناست و چگونه از آن استفاده می کنید؟

تاریخچه NM

NM از همان اوایل گفتگوهای اینترنتی و تابلوهای پیام مانند اکثر اختصارات آنلاین شروع به کار کرد. اولین تعریف آن در دیکشنری شهری به سال 2002 برمی گردد.

وقتی در برنامه های پیام رسانی فوری مانند AIM یا Yahoo استفاده می شود ، محبوبیت آن افزایش یافته است. این یک پاسخ سریع و بی پروا به مکالمات کوچک آنلاین است که مقدم بر مکالمات واقعی است. در اینجا مثالی از مکالمه با استفاده از این اصطلاح آورده شده است:

  • شخص الف: “چه اتفاقی می افتد؟ “
  • شخص B: “نانومتر هبو؟ “
  • شخص الف: “نانومتر “

امروزه در برنامه های متنی مانند WhatsApp ، iMessage و Viber بسیار محبوب است. همچنین در جعبه های گفتگوی جامعه مانند چت های Discord یا بازی های آنلاین مورد استفاده قرار می گیرد.

متصل: RIP AIM ، برنامه پیام رسان AOL Never Wanted

خیلی اتفاق نمی افتد

NM معمولاً برای نشان دادن اینکه اتفاق خاصی نمی افتد یا کسی به دنبال کار جالبی است ، استفاده می شود. NM اغلب توسط جوانان که در خانه خسته شده اند استفاده می شود.

اما فقط به این دلیل که می گویید “nm” همیشه به این معنی نیست که کاری برای انجام دادن ندارید. گاهی اوقات از nm برای سیگنال زدن اینکه همه چیز معمولاً یکسان است استفاده می شود. اگر از کسی سال شود که آیا در حین عمل اتفاقی رخ داده است ، ممکن است پاسخ به nm به این معنی باشد که اتفاق خاصی رخ نداده است.

از آنجا که کوتاه است و فاقد جزئیات است ، nm در واقع مکالمه را شروع نمی کند. در بیشتر موارد ، قبل از وارد بحث واقعی برای مکالمات کوچک با کسی استفاده می شود.

در دسترس بودن را نشان می دهد

مردی که از تلفن هوشمند استفاده می کند.
wavebreakmedia / شاتر استوک

استفاده دیگر از NM نشانگر در دسترس بودن شماست. به عنوان مثال ، اگر از کسی بپرسید که فردا قصد انجام چه کاری را دارد و او با “nm” پاسخ می دهد ، ممکن است به این معنی باشد که اوقات فراغت دارد. پس از آن می توان دعوت به یک رویداد اجتماعی را دنبال کرد.

از NM می توان استفاده کرد ، حتی اگر هنوز در دسترس نیستید. اگر شخصی که دوست دارید با او وقت بگذارید از شما بپرسد که چه کاری انجام می دهید ، می توانید “nm” بگویید ، حتی اگر مشغول انجام کاری باشید. این نشان می دهد که برای هر فعالیتی که آنها در ذهن دارند در دسترس خواهید بود.

خیلی مخالف نیستم که هرگز فکر نمی کنم

تعریف دیگر nm “مهم نیست” است. در حالی که این کاربرد در اتاق های گفتگوی اولیه IRC و پیام رسان ها بسیار گسترده بود ، “NVM” اکنون مخفف معمول تر “بی ربط” است.

البته هنوز هم می توانید کسانی را که از “nm” استفاده می کنند پیدا کنید ، به این معنی “مهم نیست”. برای اینکه بفهمید کدام استفاده در بازی است ، می توانید در متن مکالمه به دنبال سرنخ بگردید.

متصل: “NVM” به چه معناست و چگونه از آن استفاده می کنید؟

نحوه استفاده از NM

حتی در مقایسه با سایر اختصارات ، nm بسیار غیر رسمی است. به همین دلیل بهتر است فقط در بین دوستان یا تنظیمات غیرحرفه ای از آن استفاده کنید. همچنین اغلب با صدای بلند صحبت نمی شود. اکثر مردم در طی مکالمات خصوصی “زیاد” یا “زیاد زیاد” نمی گویند.

در اینجا چند نمونه از نحوه استفاده از NM در تماسهای آنلاین آورده شده است:

  • “Nm ، همان قدیمی ، همان قدیمی.”
  • “NM. تو چطور؟”
  • “Nm. من فقط تکالیفم را انجام می دهم. “
  • “NM. صبح باید چندین سفارش را انجام دهم. “

اگر می خواهید ابتکارات اینترنتی بیشتری پیدا کنید ، راهنمایان NSFW و ICYDK را بررسی کنید.

متصل: “ICYDK” به چه معناست و چگونه از آن استفاده می کنید؟
منبع: khabar-mehman.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*