“TIL” به چه معناست و چگونه از آن استفاده می کنید؟


اد ساموئل / Shutterstock.com

آیا اخیراً واقعیت جدید و مهیجی را آموخته اید که می خواهید آن را با دنیا به اشتراک بگذارید؟ سپس ممکن است بخواهید از “TIL” برای به اشتراک گذاشتن این اطلاعات استفاده کنید. در اینجا معنی مخفف و نحوه استفاده از آن آمده است.

“امروز یاد گرفتم”

TIL به معنای “امروز یاد گرفتم” است. مردم از آن برای به اشتراک گذاشتن واقعیتی که اخیراً آموخته اند استفاده می کنند. این واقعیت می تواند به سادگی یک مسیر جدید در راه خانه ساده باشد یا یک واقعیت جالب و مبهم است که در اینترنت قابل درک است.

TIL تقریباً همیشه با تمام حروف بزرگ نوشته می شود. همچنین اغلب در ابتدای جمله ، درست در مقابل اطلاعات کاملاً جدید قرار می گیرد. با کولون یا خط تیره قابل استفاده است. به عنوان مثال ، “TIL: واتیکان کوچکترین کشور در جهان است.”

متصل: با این حقایق جالب روز کوکی را با شادی جشن بگیرید

تاریخچه TIL

برخلاف سایر اصطلاحات اصطلاحات اصطلاحات اینترنتی رایج که از دهه 1990 در اتاق های گفتگو آغاز شد و بعداً به صورت آنلاین گسترش یافت ، تاریخچه TIL بسیار جدیدتر است. اگرچه تاریخ پیدایش آن در گذشته مورد اختلاف بوده است ، اما احتمالاً از اواسط دهه 2000 منشأ گرفته است. این شبکه در اوایل شبکه های اجتماعی و سایت های تجمیع پیوند به کار گرفته شد تا به کاربران اجازه دهد حقایق خوبی را که اخیراً کشف کرده اند به اشتراک بگذارند.

در پایان سال 2008 ، subreddit r / TodayILearned در Reddit ظاهر می شود ، که در نهایت اصطلاح نسبتاً استفاده نشده را از تاریکی به شهرت می رساند. subreddit r / TodayILearned با بیش از 24 میلیون کاربر یکی از بزرگترین جوامع در کل سیستم عامل است. حقایق جالب همچنان به طور منظم منتشر می شوند و مشهورترین موارد اغلب در صفحه اول Reddit ظاهر می شوند.

دنیای TIL

تصویری که واقعیت هایی را که از لپ تاپ بیرون می آید نشان می دهد گویی که کتاب است.

یکی از موارد منحصر به فرد در مورد TIL طیف گسترده ای از وب سایت ها و شرایطی است که می توان از آن استفاده کرد.

اولین مورد Reddit است ، جایی که تصور می شود این اصطلاح از آنجا آمده است. به غیر از subreddit r / TodayILearned ، بسیاری از زیرمجموعه های دیگر نیز وجود دارند که برای به اشتراک گذاشتن حقایق جالب اختصاص داده شده اند. علاوه بر این ، بسیاری از نشریات در زیرمجموعه های دیگر به شکل “TIL” هستند.

بسیاری از حساب های توییتر اختصاص داده شده است برای به اشتراک گذاشتن حقایق جالب و بسیاری از آنها از subreddit اصلی بارگیری شده است. اگر اطلاعات جالبی برای به اشتراک گذاشتن با پیروان خود دارید ، می توانید از “TIL” یا “Today I Learned” در توییت خود استفاده کنید.

رسانه ها نیز TIL گرفتند. اکنون بسیاری از نشریات خبری و آموزشی به طور منظم از TIL استفاده می کنند تا حقایق ارزشمند و مهیج را با خوانندگان خود به اشتراک بگذارند. یک نمونه قابل توجه از این نشنال جئوگرافیک است که روزانه یک مجموعه ویدیویی به نام امروز من یاد گرفتم را میزبانی می کند. بسیاری از حقایق به اشتراک گذاشته شده در اینجا مربوط به مطالب منظم نشنال جئوگرافیک است ، از جمله موضوعات مربوط به حیات وحش ، طبیعت و فضا.

اطلاعات کاملاً جدید

استفاده معمول دیگر از TIL زمانی است که اطلاعات لزوماً انقلابی نیستند ، بلکه چیزی است که کاربر فکر می کند خیلی دیر کشف کرده است. این استفاده از TIL بیشتر در انجمن هایی مانند Reddit یا سیستم عامل های رسانه های اجتماعی مانند Twitter وجود دارد. نمونه آن می تواند کسی باشد که به اظهارنظر پاسخ دهد و بیان کند که نام خواننده پاپ دعا لیپا در واقع “دعا لیپا” است. بنابراین ، آنها می نوشتند “TIL که Dua Lipa یک نام هنری نیست.”

این همچنین می تواند اطلاعات مهمی باشد که آنها اخیراً متوجه شده اند. به عنوان مثال ، اگر کسی به تازگی متوجه شده است که ماوس وی دارای DPI قابل تنظیم است ، می تواند بگوید “TIL I can DPI موس خود را تنظیم کنم”.

از TIL می توان به طعنه نیز استفاده کرد. به عنوان مثال فرض کنید با اطلاعاتی درباره خود روبرو شدید که کاملاً نادرست است. در این حالت ، شما می توانید با وحشت با “TIL که من یک ژیمناست حرفه ای هستم” پاسخ دهید. نه! “

چگونه از TIL استفاده کنم؟

TIL و Today I Learned عبارات نسبتاً رایجی در اینترنت هستند ، به ویژه در وب سایت های رسانه های اجتماعی و تابلوهای اعلانات آنلاین. می توانید از هر دو قابل تعویض استفاده کنید. از آنجا که TIL به اصطلاح رایجی در انتشارات معتبر تبدیل شده است ، می توان از آن بصورت عادی و حرفه ای استفاده کرد.

در اینجا چند نمونه از TIL در عمل آورده شده است:

  • در حالی که زمین بیش از 4.5 میلیارد سال قدمت دارد.
  • TIL که بینی انسان می تواند یک تریلیون بو را تشخیص دهد.
  • برای استفاده از اینکه من همیشه از مخلوط کن خود به روش اشتباه استفاده کردم!

اگر امروز می خواهید این حرف را بزنید ، معنی اصطلاحات رایج را از اصطلاحات اصطلاحات اینترنتی آموخته اید ، باید نگاهی به قطعات ما توسط Yeet و HMU بیندازید.

متصل: “ییت” به چه معناست و چگونه از آن استفاده می کنید؟
منبع: khabar-mehman.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*